عمومیکسب و کار دنیای 77

عدم شامل شدن رپورتاژ آگهی Nofollow در موتورهای جستجو برای بهبود رتبه سایت

بر خلاف بک لینک فالو، بک لینک «نوفالو» (Nofollow) به لینکی در سایت میگویند که موتورهای جستجو آن را برای بهبود رتبه سایت در نظر نمیگیرند. در رپورتاژ خبری، شما میتوانید بین 3 تا 5 بک لینک دائمی و قوی از سایت منتشر کننده دریافت کنید. در این شیوه با انتشار متون خبری به صورت غیر مستقیم و نامحسوس به معرفی کسب و کار خود خواهید پرداخت. تفاوتی که رپورتاژ آگهی با بقیه ی آگهی ها دارد این است که بر خلاف اکثر تبلیغات، به صورت غیر مستقیم محصول یا سایت را تبلیغ میکند و کاربر از اول متوجه نمیشود که این یک آگهی است. رپورتاژ آگهی یا رپرتاژ آگهی (advertorial) که در گذشته صرفاً توسط مطبوعاتی ها و روزنامه نگاران مجلات و نشریات مختلف تنظیم میشد، با گذشت زمان و پیشرفت علم نوین در کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، تبدیل به یک وسیله و ابزار کلیدی برای تاثیرگذاری بر مخاطب شده است. به طوری که کاملاً برایتان مشخص شود سایت مورد نظر در حوزه کاری شما چه میزان بازدیدی دارد.

رپورتاژ دائمی

رپورتاژ دائمی تعریف مشخصی داره. ما در نشونت، یک رپورتاژ آگهی دائمی رو اینطور تعریف می کنیم:

رپورتاژ دائمی به رپورتاژی می گن که هرگز از روی رسانه ای که انتخاب کردیم حذف نشه. مگر در شرایط خاص. حال این شرایط چه شرایطی هستن؟ اگه این موارد وجود داشته باشه، رپورتاژ می تونه از روی رسانه مورد نظر حذف بشه:

رسانه به فعالیت خودش پایان بده و دیگه فعالیت نکنه.
محتوای رپورتاژ شما غیر قانونی، غیر شرعی و یا مجرمانه باشه. همچنین رپورتاژ نباید به هدف ارائه محتوای کذب منتشر بشه.
کاربر خودش درخواست حذف رپورتاژ رو ارائه بده.
معمولاً در اینگونه مواقع، وجهی که بابت خرید رپورتاژ پرداخت شده قابل برگشت نیست، مگر اینکه رسانه انتخابی شما تضمین دیگه ای به شما داده باشه. مثلاً در مورد رپورتاژهای خبری مجله ای اختصاصی نشونت، ما ضمانت هایی رو ارائه دادیم که می تونید قوانینش رو از بخش قوانین خدمات سایت مطالعه کنید.

محتوای رپورتاژ آگهی دائمی

ناگفته نماند هر یک از مردم طیف احساسی متفاوتی دارند؛ بنابراین محتوا رپورتاژ آگهی باید طوری نوشته شود که بر اغلب افراد جامعه هدف اثرگذار باشد و آنها را به مطالعه کامل آگهی ترغیب کند. اگر مدیریت سئوموز گزارشی مستند از نقض قوانین کپی رایت مطالب از سایتی دریافت کند این حق را برای خود محفوظ میداند که لینک سایت مذکور را بدون اطلاع قبلی از دایرکتوری حذف نماید. بنابراین انتشار رپورتاژ آگهی شانس دیده شدن برند و محصولات شما را چندین برابر می کند و یکی از کارکردهای اصلی رپورتاژ برندسازی و آگاهی از برند است. دایره اول نماد صفحه اصلی سایت است. مگر آن دسته ای که سایتشان دست کم در صفحه اول یا دوم گوگل قرار گرفته و کلمه کلیدی هدفشان جایگاه قابل توجهی بدست آورده باشد. در واقع بهترین سایت رپورتاژ آگهی خبری را باید سایت های معتبری بدانیم که مورد تایید موتور جستجوی گوگل هستند. در این دوره html , css , javascript و سئو و نحوه کار با ابزار های تخصصی سئو مانند سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس به شما آموزش داده میشود و تمام این آموزش ها متناسب با نیاز بازار کار میباشد.

این روش نیز مانند هر روش دیگری، نیاز به سبک سنگین کردن سئوکار و عملکردش دارد. در خصوص مدت زمان نمایش ریپورتاژ آگهی بد نیست بدانید هرچه زمان ماندگاری این آگهی روی سایت ناشر بیشتر باشد؛ به همان نسبت میزان بازدید از سایت و کسب و کار شما نیز افزایش خواهد یافت. برای افزایش رنک و رتبه سایت و سئو ایجاد بک لینک رایگان گوگل تاثیر در بهینه سازی سایت. به طوری با انتشار آن قدرت و بازدهی سایت افزایش قابل توجهی یافته و از رقبای خود پیشی خواهد گرفت. انتخاب صحیح سایت رپورتاژ آگهی اهمیت قابل توجهی دارد؛ به طوری که کوچک ترین خطایی در این انتخاب ممکن است کلیه زحمات و هزینه پرداختی برای تهیه رپورتاژ را بر باد دهد! به طوری که با شور و هیجان مشغول مطالعه ریپورتاژ آگهی شما می شوند. از توجه به اعتبار دامنه و به طور کلی عمر سایت رپورتاژ آگهی غافل نشوید. بر مزایا و برتری های کالا یا خدمات خود به طور مطلوبی مانور دهید. به طور مشابه میتوانید رپورتاژ آگهی تعاملی همانند یک کوییز ایجاد کنید تا دانش مخاطب را در رابطه با موضوع بسنجید.

میزان آتوریتی سایت رپورتاژ

این فاکتور توسط سایت ماز (moz.com) ابداع شده و پاسخ ما به این سوال هم بله هست و هم خیر. به این دلیل که مقدار DA به هیچ عنوان به تنهایی نمی تونه قدرت سایت ها رو نشون بده. چون بالا بردن مقدار این فاکتور به صورت فیک کار چندان مشکلی نیست. از طرفی سایت هایی هم وجود دارند که دارای آتوریتی ماز نسبتاً پایینی هستند اما بسیاری از فاکتورهای یک سایت مناسب انتشار رپورتاژ رو رعایت کردند و در مقابل سایت های دارای آتوریتی نسبتاً بالا همیشه برنده هستند.

تاثیر DA و PA در خرید رپورتاژ آگهی

پس شما در خرید رپورتاژ آگهی دائمی باید به مقدار da سایت تنها به عنوان یک فاکتور در کنارهای فاکتورهای دیگه دقت داشته باشید.

در خرید رپورتاژ آگهی خبری بهتر است یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. در مجموع آنچه در وهله اول اهمیت فراوانی دارد انتخاب سایتی مناسب برای درج رپورتاژ آگهی خبری است؛ البته که می توانید این آگهی را در سایت خود نیز منتشر نمایید اما برای اثر گذاری بیشتر بهتر است به سراغ سایت های خاصی بروید؛ یعنی سایت هایی که از نظر محتوا و موضوع مرتبط با کسب و کار شما هستند. هرکدام از آن بخشها میتوانند شامل لینکهای خارجی باشند (و اغلب هم هستند) که اعتبار را به صفحههای مقصد خود منتقل میکنند؛ اما فقط لینکهایی که در متن محتوای یک صفحه ظاهر میشوند باید برای سئوی شما باارزش محسوب شوند و البته از تغییرات الگوریتم گوگل هم در امان بمانند. اما روش کلاه سیاه یک روش دور زدن قوانین و فریب کارانه می باشد؛ که در صورت مشخص شدن این سایت ها از طرف موتورهای جست و جو مورد تنبیه قرار خواهند گرفت.

دکمه بازگشت به بالا