عمومیکسب و کار دنیای 77

معرفی تجهیزات دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته تجهیزات خاص خودش را دارد. در یک سیستم دوربین مداربسته خوب، شما نیاز به تجهیزات جانبی کاملی دارید. در این مقاله ما شما را با تجهیزات جانبی دوربین مداربسته آشنا می‌کنیم. کاربرد دوربین‌های مداربسته در موارد بسیار زیادی بوده و بسیاری از اماکن خصوصی و دولتی از این ابزار جهت تأمین امنیت خود استفاده می‌کنند. آمارها نشان داده است که نصب این دوربین‌ها تا حد زیادی آمار سرقت و جرم‌های دیگر را کاهش داده است.

علاوه‌برآن نصب این دوربین‌ها توسط سازمان راهنمایی‌ورانندگی در چهارراه‌ها و میدان‌های مختلف شهر باعث شده تا آمار تصادفات نیز کاهش‌یافته و وضعیت بزرگراه‌های مختلف قابل‌بررسی توسط  پلیس راهنمایی باشد. درصورتی‌که تصادفی در بزرگراه‌های مهم شهری اتفاق بیفتد پلیس با استفاده از دوربین مداربسته از آن آگاهی یافته و اقدامات لازم را انجام می‌دهد و بدین طریق ترافیک احتمالی کنترل می‌گردد.

تجهیزات دوربین مداربسته کدامند؟

تجهیزات دوربین مداربسته بسیاری از مراحل تولیدی که در انواع کارخانه‌های صنعتی وجود دارند، امکان حضور فیزیکی افراد در آنها وجود نداشته و نیاز است تا این نقاط توسط دوربین‌های مداربسته کنترل گردد. صنایع شیمیایی و رآکتورهای هسته‌ای ازاین‌دست صنایع هستند و می‌توان به‌صورت غیرمستقیم بر برخی فرایندهای مهم نظارت داشت.

ادارات و شرکت‌های مختلف نیاز دارند تا در بخش‌های مختلف عملکرد پرسنل خود را کنترل نموده و از جرائمی مانند جابه‌جایی یا سرقت مدارک مهم شرکت جلوگیری نمایند. اماکنی مانند فرودگاه‌ها، رستوران‌ها، ایستگاه‌های قطار و مترو، مجتمع‌های تجاری و تفریحی و … نیز از انواع مختلف دوربین‌های مداربسته برخوردار هستند.

یک سیستم دوربین مداربسته یا (CCTV (Closed-circuit television ، متشکل از تجهیزاتی است که فرایند تولید تصاویر، انتقال، ارائه آن‌ها و … را ممکن می‌سازند که اصطلاحاً به‌عنوان ” تجهیزات دوربین مداربسته ” شناخته می‌شوند.

تجهیزات زیادی در فرایند نصب دوربین مداربسته و دستگاه ذخیره‌ساز مور استفاده قرار می‌گیرند که ما به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. انتخاب تجهیزات دوربین مداربسته باکیفیت خوب و مرغوب، ایرادات احتمالی در فرایند نظارت تصویری را به حداقل می‌رساند. با ما همراه باشید.

شما برای داشتن یک سیستم نظارت کاملاً کارآمد و یک پکیج دوربین مداربسته کامل به تمام موارد زیر نیاز دارید:

  • دوربین مداربسته به تعداد لازم: سیستم نظارت تصویری بدون دوربین مداربسته معنا ندارد. دوربین مداربسته انواع بسیار مختلفی دارد و کارکرد هر یک از آنها نسبت به محیط و دیگر عوامل، متفاوت است.
  • دستگاه ذخیره‌ساز: دومین عنصر حیاتی پکیج دوربین مداربسته دستگاه ذخیره‌ساز است که بسته به نوع دوربین، مدل‌های متفاوتی دارد. دستگاه‌های ذخیره‌ساز مسئولیت ذخیره‌سازی ویدئو و تصاویر روی هارددیسک را به عهده دارند.
  • هارددیسک: هارددیسک محل ذخیره‌سازی اطلاعات دریافتی است. توجه داشته باشید که استفاده از هارد معمولی برای دوربین‌های مداربسته غیرممکن است.
  • کابل مناسب برای برق و دیتا: دوربین‌ها عموماً برای تأمین الکتریسیته به کابل برق احتیاج دارند. به‌علاوه برخی از دوربین‌ها برای انتقال اطلاعات و یا افزایش کیفیت آنها، به کابل انتقال دیتا نیز احتیاج دارند. کابل‌های دوربین مداربسته انواع مختلفی دارد.
  • سوئیچ / مودم: دوربین مداربسته از طریق یک سوئیچ شبکه یا روتر و در برخی موارد به طور مستقیم به يك سيستم NVR متصل می‌شود. گاهی نیز مودم برای این اتصال لازم است. اتصال شبکه در انتقال اطلاعات نقش مهمی دارد.
  • حداقل یک نوع مانیتور برای مشاهده فیلم

برای نمایش تصاویر ارسالی از دوربین‌ها یا تصاویر ذخیره شده در دستگاه ذخیره‌ساز، از صفحات نمایشگر استفاده می‌شود. دما، نحوه اتصال و وضوح از جمله معیارهای کلیدی هستند که هنگام انتخاب یک مانیتور دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید.

  • لنز دوربین مداربسته

همان‌طور که می‌دانید برای تشکیل تصویر باید بازتاب نور از جسم روی پرده‌ای تشکیل شود. مثلاً برای اینکه ما جسمی را ببینیم، عدسی چشم ما باید نور انعکاسی از جسم را روی شبکیه متمرکز کند. در دوربین‌های مداربسته انجام این کار به عهدة لنز است. لنز سیگنال­های نوری را جمع‌آوری می‌کند و روی سنسور متمرکز می‌کند تا تصویر تشکیل شود. در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که با کمک آنها پرتوهای نوری متمرکز می‌شوند.

کلام پایانی در مورد تجیهزات دوربین مداربسته

تجهیزات دوربین مداربسته و خرید دوربین مداربسته هرچقدر هم که کاری سخت باشد، استرس بعد از نصب آن بیشتر است. چرا؟ چون درصورتی‌که شرکت ارائه‌کننده آن، بعد از مدتی به هر دلیلی خدمات ندهد (جمع کند و برود، قطعه برای گارانتی نداشته باشد، سابقه کوتاهی داشته باشد و …)، تعمیر دوربین و دستگاه‍ای جانبی، پاسخگویی به سؤالات مشتری و … تجربه کاربری ناخوشایند و ناراحت‌کننده‌ای را برای خریدار رقم می‌زند.

در هنگام خرید دوربین مداربسته به سابقه و عملکرد آن شرکت دقت داشته باشید. ما در پویش رایان داتیس آماده هستیم تا هرگونه سؤالی در دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی آن را پاسخ بدهیم. شما می‌توانید به سایت ما به آدرس https://www.datisint.com مراجعه کرده یا اینکه با شماره تماس 02174856 با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا