عمومیکسب و کار دنیای 77

چرا ظروف آشپزخانه را از سرامیک می سازند؟

ظرف ها یکی از اصلی ترین لوازم آشپزخانه می باشند و آنها بخش مهمی از وسایل آشپزخانه را تشکیل می دهند. به دلیل پرکاربرد بودن، ظروف آشپزخانه را از جنس های مختلفی تهیه می کنند که یکی از پرطرفدارترین جنس ها سرامیک می باشد و به دلیل دارا بودن مزایای فراوان بیشتر ظروف آشپزخانه را از جنس سرامیک می سازند.

چرا ظروف آشپزخانه را از سرامیک می سازند؟

حال شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که دلیل این کار چیست و چرا بیشتر ظروف را از سرامیک می سازند و این جنس ظروف چه مزایایی دارد که اکثر تولید کنندگان لوازم آشپزخانه ترجیح می دهند ظروف آشپزخانه را از سرامیک بسازند. اگر این موارد سوال های شما می باشد ادامه مطلب را از دست ندهید. در این نوشته قصد داریم دلایل آن بررسی کنیم.

چرا ظروف آشپزخانه را از سرامیک می سازند؟

1.طبیعی بودن مواد اولیه

یکی از مهم ترین دلایل ساخت ظروف سرامیکی طبیعی بودن مواد اولیه ی آن می باشد‌. مواد اولیه ی اصلی این ظروف خاک رس می باشد و در اصل آنها ظروف سفالی هستند که روی سطح آن لعابی کشیده اند و به ظروف سرامیکی تبدیل شده اند. به دلیل طبیعی بودن مواد اولیه ی این ظروف و استفاده نکردن از مواد مصنوعی کاملا طبیعی و بهداشتی هستند. استفاده از آنها برای ساخت ظروف از لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی ندارد و به همین دلیل از آنها برای ساخت سرویس های قابلمه استفاده می کنند. زمانی که آنها در معرض حرارت قرار می گیرند دچار انفعالات شیمیایی نمی شوند و موادی که برای سلامتی ضرر دارد درون قابلمه پخش نخواهد شد و باعث تغییر مزه ی غذا نمی شود.

۲. مقاوم بودن این ظروف به ضربه

یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از ظروف را از سرامیک می سازند مقاوم بودن این ظروف می باشد. به دلیل استفاده مداوم و مکرر از ظروف آشپزخانه آنها باید به اندازه ی کافی کیفیت داشته باشند و از مقاومت خوبی برخوردار باشند تا با استفاده مداوم آسیبی نبینند و عمر آنها طولانی باشد و به حدی حساس و شکننده نباشد که با کوچکترین ضربه ای لب پر شده و یا بشکنند. به دلیل اینکه مواد اولیه این ظروف از خاک رس می باشد و در کوره با دمای بالا تولید می شود مقاومت بالایی دارد و برای استفاده مکرر مناسب می باشد.

چرا ظروف آشپزخانه را از سرامیک می سازند؟

۳. قابلیت استفاده در مایکروفر و ماشین ظرفشویی

جنس ظروف سرامیکی از نوعی است که در برابر حرارت بالا و پایین کاملا مقاوم هستند و اگر شوک‌ حرارتی به آنها وارد شور آسیبی نمی بینند‌ از همین رو کارخانجات تولید کننده لوازم آشپزخانه بسیاری از ظروف را از جنس سرامیک ‌می سازند تا بتوان‌ آنها را درون مایکروفر استفاده کرد و در معرض شوک حرارتی قرار گرفتن آسیبی به آن وارد نمی کند و حتی می توان غذاها را درون ان داخل فریزر بدون آسیب دیدن به ظرف آنها نگهداری کرد.

۴. قابلیت ساخت ظروف سرامیکی در رنگ بندی مختلف

به دلیل اینکه ظروف سرامیکی از خاک رس ساخته می شود و در نهایت روی آن لعابی می کشند می توان آنها را در رنگ بندی مختلف ساخت و لعاب روی آن به نوعی است که سطح این ظروف را براق و شفاف کرده است. به دلیل همین ویژگی، ظاهر این ظروف بسیار زیبا هستند و استفاده از آنها فضای آشپزخانه را زیباتر می کند. به دلیل اینکه آنها در رنگ بندی مختلف تهیه و ساخته شده اند، می توانید هر رنگی که دوست دارید و هماهنگ سرویس آشپزخانه تان می باشد تهیه کنید. به دلیل قابلیت ساخت ظروف رنگی با ظاهری زیبا بیشتر ظروف را از جنس سرامیک می سازند.

جمع بندی

دلایلی که در طول مطلب به آن اشاره کردیم از مهم ترین دلایلی است که باعث شده بیشتر ظروف آشپزخانه را از سرامیک تهیه کنند. این موارد زمانی در منزل به چشم می آید و ملموس است که ظروف از مواد اولیه ی مرغوب با کیفیت ساخته شده باشند و کیفیت بالایی داشته باشد. بهترین راهکار برای انتخاب و خرید ظروف با کیفیت شناخت یک تولید کننده لوازم آشپزخانه برتر می باشد تا از کیفیت ساخت محصولات آن خیالتان راحت باشد. سالوت یکی از برترین تولید کنندهای لوازم آشپزخانه فلزی می باشد که لوازم مختلف را با استفاده از متریال درجه یک در بالاترین کیفیت تولید نموده و آنها به زیباترین شکل طراحی شده اند.

دکمه بازگشت به بالا