عمومیکسب و کار دنیای 77

انواع مودهای بازی کالاف دیوتی موبایل را با خرید سی‌پی بهتر تجربه کنید

حالت‌های گیم پلی بازی Call of Duty Mobile

بازی Call of Duty Mobile به دو بخش عمده تقسیم شده است. یک بخش آن چند نفره بوده و بخش دیگر هم بتل رویال نام دارد. کنترل گیم‌پلی در این بخش‌ها به طور کلی مشابه است و تصاویر بصری یکسانی هم مشاهده خواهید کرد. در این بخش‌ها می‌توانید حالت‌های مختلفی را هم تجربه کنید که البته، Zombie Mode به کل از آن حذف شده است.

انواع مودهای بازی کالاف دیوتی موبایل را با خرید سی‌پی بهتر تجربه کنید

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید سی پی ارزان

حالت‌های بخش چند نفره

تعدادی از نقشه‌ها و حالت‌های مختلف چند نفره برای بازیکنان تدارک دیده شده است. حالت‌های اصلی عبارتند از Frontline، Team Deathmatch، Domination، Search & Destroy، Gunfight, ، Kill Confirmed، Hardpoint و Free for All.

حالت‌های ویژه‌ای هم وجود دارند که در صورت علاقه مندی، می‌توانید به سراغشان بروید. این بخش‌ها نیز از Standoff، Halloween، Sniper Only، Gun Game و Prop Hunt تشکیل یافته است. بازی از بتل پس هم استفاده می‌کند تا انگیزه بیشتری به بازیکنان بدهد. می‌توانید جوایز ویژه‌ای را از این بخش دریافت کرده و با کسب پیروزی‌های مختلف در بازی، از حالت‌های ویژه نیز بهره مند شوید.

گاهی اوقات، جایزه شما یک نقشه جدید خواهد بود و گاهی هم، سلاحی ویرانگر می‌تواند دست بالاتر را در نبردها به شما بدهد. بخش ۱۰ برابر ۱۰، محبوب‌ترین حالتی است که می‌توانید در بازی تجربه کنید و یک قتل عام تمام عیار در نقشه بازی شکل خواهد گرفت.

نقشه‌ها با توجه به نوع بازی متفاوت خواهند بود و متناسب با نوع بازی شما تغییر می‌کنند. این نقشه‌ها عبارتند از:

    Killhouse

    Nuketown

    Hijacked

    Cage

    Rust

    Gulag

    Shipment 1944

    Reclaim

    Scrapyard

    Oasis

    Highrise

    Crash

    Summit

    Crossfire

    Standoff

    Terminal

    Firing Range

    Hackney Yard

    Takeoff

    Raid

    Meltdown

توجه داشته باشید که ۱۰ مورد اول نقشه‌های کوچکی هستند و ۱۱ مورد انتهایی هم بزرگ بوده و می‌توانند میزان حالت‌های مختلفی برای بازی باشند. نقشه‌ها تغییرات زیادی در طول تجربه شما خواهند داشت. برخی از آن‌ها به حالت‌های خاص اختصاص پیدا کرده‌اند و برخی نیز نقشه‌های عمومی محسوب می‌شوند. بنابراین، ممکن است که به همه آن‌ها دسترسی نداشته باشید.

حالت‌های بخش بتل رویال

در بخش Battle Royal تنها دو نقشه وجود دارد که Isolated و Alcatraz نام دارد. شما می‌توانید این نقشه‌ها را به صورت اول شخص یا سوم شخص تجربه کنید. می‌توانید به صورت انفرادی وارد بازی شده یا اینکه با یکی از دوستان یا تیمی از آن‌ها شرکت کنید.

در نبردهای بتل رویال، شما اساسا بدون هیچ گونه سلاح و ابزاری از هواپیما پریده و با چتر نجات وارد نقشه بازی می‌شوید. می‌توانید سلاح‌های موردنیاز خود را جمع کرده و سپس به نبرد با دیگر بازیکنان نقشه بروید. آخرین فرد یا تیمی که در این نقشه زنده بماند، برنده بازی خواهد بود.

منطقه در دسترس بازی رفته رفته با توجه به تعداد بازیکنان باقیمانده در نقشه کوچک‌تر خواهد شد و بازیکنانی که زنده مانده‌اند، به یک منطقه تنگ‌تر هدایت خواهند شد. این بتل رویال قوانین کلاسیک خود را دارد و مانند فورتنایت یا پابجی، یقینا به آن‌ها آشنایی دارید.

این بازی گاهی اوقات هم میزبان‌های حالت‌های اضافه می‌شود. بخش Sniper Challenge فقط شامل سلاح‌های تک تیراندازی و Warfare است و تیم‌های ۲۰ نفره در برابر هم قرار می‌گیرند. همان‌طور که گفتیم، این بخش‌ها موقتی هستند و ممکن است که تنها در برهه زمانی خاصی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

تسلط بر سیستم بتل پس و پاداش‌ها

از بازی Call of Duty Mobile می‌توانیم به عنوان یک سرگرمی بسیار خوب یاد کنیم، اما بازیکنان حرفه‌ای برای سیستم پاداش عظیم و بتل پس‌های آن، می‌توانند انگیزه بیشتری برای ادامه دادن داشته باشند. رویداد و بتل پس‌ها را می‌توانید در مسیر تجربه خود داشته باشید و با توجه به جدول زمانی، آن‌ها را با عملکرد خود یا از طریق پول به دست بیاورید. شما با آن‌ها به شخصیت‌های بیشتر دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از اسکین‌ها، CP و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید. آیتم‌های رایگان هم وجود دارد که در این رویدادها می‌توانید به دست آورید.

می‌توانید سرعت پیشروی خود را در بتل پس افزایش داده و اکانت خود را توسعه دهید. اساسا، شما برای کسب XP در بتل پس بازی را ادامه می‌دهید و رویدادها هم به شما در سرعت بخشیدن به مسیر پیشرفت کمک خواهند کرد. بدین ترتیب می‌توانید سریع‌تر به رده‌های بالاتر رفته و در نبردها سخت‌تر شرکت کنید. با انجام این کارها، می‌توانید پاداش‌های بیشتری هم برای خود باز کنید.

تماشا کردن رویدادها

رویدادهای متنوعی در بازی وجود دارد و می‌توانید همیشه به تماشای آن‌ها بنشینید. تنوع رویدادها در آینده بیشتر شده و می‌توانید با انجام یک سری کارها، جوایز بیشتری کرده و پیشرفت بتل پس خود را هم افزایش دهید. این موارد شامل Battle Pass XP، Weapon XP، باکس‌ها، سلاح‌ها، شخصیت‌ها و اسکین‌های جدید می‌شود. حال باید برنامه ریزی کرده و در رویدادهای فصلی پیش رو شرکت کنید.

استفاده از Gunsmith برای تقویت سلاح

Gunsmith به تازگی به بازی Call of Duty Mobile اضافه شده است و برای ارتقا سلاح‌ها و ساخت اسکین شخصی برای آن‌ها کاربرد دارد. شما به گزینه‌های متنوعی به واسطه آن دسترسی پیدا کرده و می‌توانید تمام سلاح‌های خود را شخصی سازی کنید. حتی می‌توانید از کارت‌های Weapon XP هم استفاده کرده و سطح سلاح‌های خود را بالا ببرید.

Gunsmith را می‌توانید در بخش Loadout پیدا کرده و برای تکمیل برخی از رویدادها، از آن استفاده کنید. این بخش به شما کمک می‌کند که سلاح‌های خود را به حد نیاز ارتقا داده و در رویدادها مشکلی نداشته باشید. تنها کافی است که روی Gunsmith کلیک کنید و وارد منطقه بازی شوید. اگر هم جزئیات بیشتری می‌خواهید، راهنمای زیادی در مورد بخش Gunsmith نوشته شده است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

ارسال XP به دوستان

دوستان شما در بازی Call of Duty Mobile، از چند جهت می‌توانند کاربرد داشته باشند. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های خاص، کارت‌های Weapon XP بیشتری به واسطه آن‌ها کسب کنید. می‌توانید XP های خود را به آن‌ها ارسال کرده و به جای آن، کارت Weapon XP دریافت کنید. این کار ساده روزمره است که بازیکنان زیادی آن را انجام می‌دهند تا بتوانند از کارت‌های بیشتری برای استفاده در بخش Gunsmith استفاده کنند.

مشاهده آمار سلاح‌ها

تغییراتی که شما در سلاح‌ها ایجاد می‌کنید، صرفا جنبه سرگرمی ندارند. آن‌ها مربوط به ویژگی‌های هر سلاح هستند و روی دقت، میزان آسیب گذاری یا تحرک شما تاثیر می‌گذارند. این موارد با رنگ‌های سبز (به معنای شرایط خوب) یا قرمز (به معنای شرایط بد) نمایش داده می‌شود و تغییرات ایجاد شده توسط شما روی سلاح، این رنگ‌ها را مدام تغییر خواهد داد.

این موضوع به شما امکان می‌دهد که سلاح‌های خود را متناسب با سبک بازی خود ارتقا دهید. به عنوان مثال، اگر دوست دارید که سریع و نزدیک به دشمن بازی کنید، باید Mobility سلاح را بالا ببرید و اگر هم یک جنگنده دوربرد هستید، می‌توانید روی Damage و Range سلاح خود کار کنید.

توجه به Perk ها در بازی

معمولا اکثر بازیکنان، پرک‌ها را در بازی نادیده می‌گیرند و این موضوع به دلیل عدم تاثیر فوری‌شان روی سلاح‌ها و خصوصیت آن‌ها است. باید توجه کنید که پرک‌ها می‌توانند به افزایش آسیب رسانی سلاح‌ شما کمک کرده و حتی سرعت حمل آن را بالا ببرند.

یکی از قدرتمندترین مزایای استفاده از Akimbo این است که امکان استفاده از SMF Fennec دو قلو را به شما داده و حمل آن را ساده‌تر می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که تنها با پرک‌ها و کسب به موقع آن‌ها می‌توانید از چنین خصوصیتی برای سلاح خود استفاده کنید.

نکات و ترفندهای بخش چندنفره

در بازی Call of Duty Mobile تعداد زیادی سلاح وجود دارد و می‌توانید این سلاح‌ها را جمع آوری کرده و آن‌ها را ارتقا دهید. می‌توانید برای‌شان اسکین خریداری کرده و لود کات‌های بیشتری را برای بخش چندنفره بازی در نظر بگیرید. حال می‌خواهیم چند ترفند ساده را در این بخش بررسی کنیم.

استفاده از XP برای لود کات‌های بیشتر

همان‌طور که می‌دانید، XP برای رده بندی بهتر شما ضروری است و در کنار آن، به افزایش لود کات هم کمک می‌کند. شما می‌توانید پنج لود کات مختلف داشته باشید. هرکدام از آن‌ها سلاح‌های اصلی و ثانویه را به شما می‌دهند. نارنجک، مهارت‌های بیشتر اپراتوری و سه قدرت پردازش جدید هم جزو آن‌ها هستند. به این ترتیب شما می‌توانید لود کات‌های بیشتری را برای نقشه‌های مختلف بازی داشته باشید.

انتخاب عاقلانه سلاح‌ها

شما می‌توانید تعیین کنید که با چه سلاحی می‌خواهید بازی را شروع کنید. این موضوع بر حسب نقشه‌ای که در آن حضور دارید، متفاوت خواهد بود. نوع بازی شما هم تعیین می‌کند که باید کدام سلاح‌ها را در کیف خود قرار دهید. نقشه‌هایی مانند Hijacked، Killhouse و Nuketown برای SMG ها عالی هستند، چرا که بازیکنان نزدیک به هم قرار دارند و منطقه کوچک مبارزه برای این سلاح عالی خواهد بود. نقشه‌هایی مانند Crossfire هم برای سلاح‌های دوربرد عالی است. داشتن ۱۰ لود کات به این معنی است که می‌توانی در طول مسابقه و متناسب با شرایط، تغییر وضعیت دهید.

ارتقا سلاح‌ها

جوایزی که در بازی کسب می‌کنید، می‌توانند کارت‌های اسلحه را برای شما به همراه داشته و امکان ارتقا سلاح را به شما بدهند. از آن‌ها می‌توانید برای افزایش برد و گسترش لوله سلاح‌های خود استفاده کنید. نمودار مشخصات سلاح، تاثیر آن‌ها را برحسب تغییراتی که می‌خواهید انجام دهید، نشان می‌دهد. بدین ترتیب تفاوت زیادی در عملکرد دریافت کرده و می‌توانید از آن سلاح در بازی استفاده کنید. این همان چیزی است که Gunsmith برای‌تان فراهم خواهد کرد.

عدم کارساز بودن پنهان شدن در بخش چندنفره

باید بدانید که شما تا حدی می‌توانید دور از چشم دشمنان قدم بردارید یا گوشه‌ای از ساختمانی را پیدا کنید که کمین کردن در آن مناسب باشد. اما هنگام انجام بازی چند نفره، دو طرف شما توسط دشمن پوشش داده شده و لباس شما نیز چشمک خواهد زد.

بنابراین، استتار در بازی واقعا اهمیتی ندارد و نشانه‌های قرمز روی نقشه، حتی هنگام پنهان شدن نیز قابل مشاهده خواهند بود. شما می‌توانید توسط یک پهپاد که روی نقشه مشاهده می‌شود، شناسایی شده و به دیگر بازیکنان نمایش داده شوید. بنابراین، همیشه بیاد داشته باشید که شما نامرئی نیستید و نباید از این ترفند استفاده کنید.

همیشه در حال حرکت باشید

از آن‌جایی که امکان پنهان شدن در بازی وجود ندارد، ثابت ایستادن می‌تواند به ضرر شما باشد. همیشه در حال حرکت باشید تا دشمن نتواند شما را در هدف خود قرار دهد. این مهارت برای تسلط یافتن بیشتر جهت حرکت در کنار دشمن است و می‌توانید امکان تیراندازی را برای دشمنان خود محدود کنید.

هنگامی که مهمات‌تان تمام شد، با جست و خیز در برابر دشمن، می‌توانید زمان بیشتری برای خود خریده و مهمات جدیدی پیدا کنید. این ترفند پوششی به ظاهر ساده است، اما در بسیاری از اوقات به دردتان خواهد خورد.

از حرکت اسلایدی استفاده کنید

حرکت اسلایدی به شما کمک می‌کند که غیرقابل پیش بینی باشید و مدام به چهار طرف خود حرکت کنید. با این کار فرصت بیشتری برای پوشش دادن و جلوگیری از تیراندازی دشمن خواهید داشت. دکمه آن در پایین صفحه قرار دارد و به سادگی به آن دسترسی دارید.

در حالت خم حرکت کنید

خم شدن در دنیای این بازی واقعا مفید است. خم شدن حرکت شما را آهسته خواهد کرد، اما منطقه قابل نمایش کاراکتر شما را محدود کرده و این یک مزیت بزرگ برای شما خواهد بود. یک پرک هم برای این حالت وجود دارد و آن هم Skulker نام دارد. با استفاده از آن می‌توانید سرعت حرکت بیشتری در حالت خم داشته باشید.

از سرعت استفاده کنید

سرعت در بازی که Sprinting نام دارد، امکان جا به جا شدن سریع‌تر را برای شما فراهم می‌کند. با این کار می‌توانید کنترلر را به سمت جلو گرفته یا اینکه روی دکمه Sprint استفاده کنید. حتی گزینه‌ای هم در منو وجود دارد که Alway Sprint نام دارد و می‌توانید همیشه در حال دویدن باشید.

این گزینه کمی با ریسک همراه خواهد بود، چرا که گاهی اوقات بازیکن اشتباه کرده و به جای توقف هنگام دیدن دشمن، به سمت وی می‌دود و خطر آفرین می‌شود. این یک گزینه عالی هنگام استفاده از تفنگ ساچمه‌ای است و با سرعت خود می‌توانید شانس بیشتری برای تیر نخوردن و کشتن دشمن خود داشته باشید. از این مزیت بزرگ می‌توانید برای حرکت سریع‌تر هنگام محدود شدن نقشه بازی نیز استفاده کنید.

از تپانچه استفاده کنید

MW11 یا M1911 دو مورد از سلاح‌های گرم عالی بازی است که برای استفاده در فاصله نزدیک طراحی شده‌اند و به راحتی می‌توانند دشمن شما را از پا بیندازند. اغلب اوقات، ری‌لود کردن این سلاح‌ها هم بسیار سریع صورت می‌گیرد و می‌توانید شلیک‌های بیشتری در واحد زمان داشته باشید.

وقتی که در یک جمع بزرگ از بازیکنان حضور دارید، می‌توانید با این سلاح همه آن‌ها را بکشید. از صدا خفه کن استفاده نکنید، چرا که سبب کاهش دامنه این سلاح‌ها خواهد شد. از طریق Gunsmith می‌توانید میزان آسیب گذاری سلاح خود را بالا برده و ظرفیت موثر بیشتری هم برای شلیک‌ سریع‌تر برای آن خریداری کنید.

منبع :

 g2a.com

youtube.com

دکمه بازگشت به بالا