عمومیکسب و کار دنیای 77

معرفی بهترین سایت دانلود فونت انگلیسی رایگان

۸ سایت دانلود فونت های فارسی و انگلیسی رایگان برای کار تجاری و شخصی

فونت ها تاثیر زیادی در خواندن، دیدن و درک دارند. به طور مثال اگر متنی را در اختیار شما قرار دهند که دارای فونت مناسبی نیست ما خیلی زود از آن خسته می شوید و دیگر تمایلی به ادامه خواندن نخواهید داشت و یا وب سایت هایی که فونت های خیلی ریز و نامفهوم دارند بعد از مدتی کاربران خود را از دست می دهد.

اصل مطلب این است که با انتخاب فونت مناسب می توانید تاثیر مثبتی در افراد داشته باشید و حتی کسب و کار و تجارت خود را رونق دهید. امروز در سایت دانلود فونت انگلیسی جی اف ایکس دانلود قصد داریم بهترین سرویس هایی که شما می توانید به طور رایگان فونت های فارسی و انگلیسی دانلود کنید را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین سایت دانلود فونت انگلیسی رایگان

معرفی بهترین سایت های دانلود رایگان مجموعه فونت فارسی و انگلیسی

Sites With Free Persian and English Fonts For Commercial Use

فونت و فاصله بین حروف می تواند بر مطالعه انلاین و احساسات شما تاثیر بگذارد. انتخاب فونت مناسب بدون کناره نویسی ها و مطالب فرعی همه چیز را آسانتر و راحتر می کند و احساس بهتری به خواننده می دهد. انتخاب فونت نامناسب آزار دهنده است و سبب انحراف چشم و گیجی شما در خواندن مطالب میشود. برای مثال فونت انتخاب شده برای طراحی سایت، ارتباط برند شما را با مشتریان و کاربران وب سایت برقرار می کند.

فونت بایدخوانا بوده تا مطالعه محتوای سایت برای کاربران ساده باشد. وسعت متن های موجود در وب سایت شما کاربران را نسبت به محتوا و سایت دلسرد یا دلگرم می کند و به همین اندازه فونت متن های به کار رفته در وب سایت زمان طراحی می تواند موثر باشد. تخمین زده شده است که یک تغییر ساده در فونت، تا ۸۶% روی هدایت کاربران موثر است. قبلا در جی اف ایکس دانلود، سایت های ساخت لوگو و تایپوگرافی با اسم فارسی و انگلیسی را به شما معرفی کردیم، امروز قصد داریم بهترین سرویس های دانلود فونت های فارسی و انگلیسی رایگان را به شما معرفی کنیم.

·         سرویس رایگان فونت گوگل

سرویس متن باز Google font در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد و حاوی فونت های مختلفی است. در این سایت کاربران سریع‌ تر می‌توانند فونت‌ های جدید را آزمایش و حتی آنها را با فونت‌ های دیگر مقایسه کنند. دسته بندی‌ های بیشتری برای فونت‌ها در نظر گرفته شده تا کاربران بتوانند سریع‌ تر به فونت دلخواه خود دسترسی داشته باشند. حتی می‌توان فونت‌ ها را براساس زبان و میزان محبوبیت هم دسته ‌بندی کرد. این سرویس فعلا از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

·         مجموعه فونت انگلیسی رایگان Font Squirrel

همانند سایر ابزار های دیگر مانند اکشن ، براش ، پترن و … در زمینه ی طراحی ، تایپوگرافی و همچنین در نرم افزار های معروف و پرکاربردی مانند فتوشاپ، کورل دراو، از فونت ها استفاده می شود . فونت ها یکی از ابزارهای طراحی هستند که جهت زیبا سازی هرچه بیشتر متون و طرح مد نظرتان بسیار مهم و حیاتی می باشند و داشتن مجموعه ای زیبا و گلچین شده از انواع فونت ها، برای یک طراح ضروری است. Font Squirrel مجموعه ای از فونت های رایگان است که برای اهداف تجاری استفاده می شود و کیفیت بالایی دارد.

·         کتابخانه ای از فونت های فارسی و انگلیسی

وبسایت Font Library یکی از بهترین وبسایت ها در زمینه ارائه فونت های تحت وب می باشد که انواع فونت های فارسی و انگلیسی و… را شامل می شود و شما تنها با قرار دادن یک کد ساده در وبسایت خود می توانید از آن فونت استفاده کنید. برای یافتن فونت های فارسی کافیست کلمه فارسی را جستجو کنید و حتی اگر فونت خاصی دارید می توانید با عضویت در سایت فونت را ارسال کنید تا به آرشیو وبسایت اضافه شود.

·         زیباترین فونت های انگلیسی رایگان در Befonts

شما می توانید بهترین و زیباترین فونت های حرفه ای انگلیسی رایگان را برای استفاده شخصی یا تجاری از Befonts دانلود کنید مانند سایت قبلی اگر فونت خاصی دارید می توانید با عضویت در سایت فونت را ارسال کنید تا به آرشیو وبسایت اضافه شود.

·         FontSpace ، دانلود فونت های متنوع انگلیسی آنلاین

FontSpace جزء ۱۰۰۰۰ وب سایت برتر است که یک بازار متمایز برای طراحان، علاقمندان گرافیک و … است که مجموعه ای بیش از ۳۲۰۰۰ فونت رایگان که توسط طراحانی که در سراسر هان به اشتراک گذاشته اند را ارائه می دهد. این سایت از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما شما می توانید از فونت های عربی استفاده کنید.

در حال حاضر فونت های بسیاری بر روی وب موجود هستند، اما اغلب آن ها تنها دارای الگو های حروف عربی بوده و از حروف فارسی ( حروف گ ، چ ، پ ، ژ ، ی ، ه ) پشتیبانی نمی کنند و در تعدادی از موارد نیز به دلیل ویرایش ناصحیح، دارای اشکال در ساختار Codepage هستند. با توجه به گسترش روز افزون نشر اسناد الکترونیک در ساختار های اداری – آموزشی و نبود آرشیوی از قلم های فارسی رسمی برای ایجاد سند های متنی بر آن شدیم که تعدادی از سایت هایی که امکان دانلود رایگان فونت های فارسی را می دهند به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

·         دانلود فونت های فارسی از سایت قلم فارسی

سایت قلم فارسی یکی از سایت های ارائه دهنده فونت های فارسی رایگان است که به هیچ ارگانی وابسته نمی باشد و به صورت خصوصی اداره می شود. شما می توانید قلم های مورد نظر خود را که در آرشیو این سایت موجود نمی باشد و یا به هر نحوی دارای مشکل تایپ حروف می باشد، را ارسال کنید تا بعد از بررسی و رفع اشکالات احتمالی، برای دانلود در سایت قرار بگیرد.

·         فونت های فارسی ایران فونت

فونت فارسی شاه کلید افزودن تمایل ایرانیان به مطالعه است. به همان اندازه که نیاز به پیشرفت فناوری و ابزارآلات داریم به افزودن کیفی و کمی فونت فارسی نیز نیازمندیم. چرا که قلم زیربنای شکل گیری نوشتار است. نوشتاری که یکی از شاخصه‌های اصلی پیشرفت به شمار می‌آید. در این دوران، روزانه میلیون‌ها نوشتار در زمینه‌های گوناگون از طریق کتاب، روزنامه، بیلبورد، پوستر، تلویزیون، کامپیوتر و صدها طریق دیگر منتشر می‌شود.

مدت زمان زیادی است که متن وسیله‌ی اصلی مبادله، انتقال، ویرایش و ثبت ایده‌هایمان می‌باشد. امروزه به واسطه اینترنت، نامه‌ی الکترونیکی، ارسال پیام‌های متنی، پیام‌ رسانی آنی، پردازش رایانه‌ ای متون، خلق پرزنتیشن و حتی صفحه گسترده‌ها، بیش از هر زمان دیگری با فونت در تعامل هستیم. ایران فونت یکی از وب سایت هایی است که در این زمینه سال ها تجربه دارد و  فونت های رایگان و پولی فارسی  به کاربران ارائه می دهد.

·         دانلود فونت های فارسی فونت ایران در آیفون و آیپد

فونت ایران از یک پایان نامه کارشناسی ارشد شروع شد. مسلم ابراهیمی موسس و مدیر فونت ایران در سال ۱۳۸۷ به صورت جدی وارد عرصه تایپ فارسی شد  و بخشی از پایان نامه او طراحی قلمی به نام ایران بود. طی چند سال تدریس طراحی تایپ در دانشگاه مسلم ابراهیمی توانست فونت‌های متعدد و متنوعی را به کمک دانشجویان تولید کند. شما می توانید با مراجعه به سیات فونت ایران فونت های متنوع و زیبای فارسی را دانلود کنید همچنین در این سایت آموزش نحوه استفاده از فونت فارسی در آیفون و آیپد آموزش داده شده است که بعد از دانلود فونت می توانید این آموزش ها را استفاده کنید.

معرفی بهترین سایت دانلود فونت انگلیسی رایگان

معرفی ۸ سایت برای دانلود رایگان فونت انگلیسی

اگر به دنبال فونت های انگلیسی جدید برای کار خود هستید، این مطلب مخصوص شماست. با این که بهترین راه برای حمایت از طراحان خریدن فونت های طراحی شده است، اما شاید گاهی اوقات فقط بخواهید ظاهر یک فونت را قبل از خرید ببینید و یا می خواهید فونت های متنوع را برای متنی که در طرحتان است امتحان کنید. در هر صورت، در این مطلب می خواهیم چند منبع رایگان برای دانلود فونت های انگلیسی به شما معرفی کنیم.

توجه کنید که همه ی این منابع فونت های خود را برای هر دو استفاده ی شخصی و یا تجاری، رایگان ارائه نمی دهند؛ در نتیجه با توجه به فونتی که انتخاب می کنید و کاری که قرار است در آن از فونت استفاده کنید، مجوز فونت را بررسی کنید. حالا به سراغ نام سایت های دانلود این فونت ها می رویم:

/۱ Open Foundry برای دانلود رایگان فونت انگلیسی

Open Foundry یک پلتفرم فوق العاده است که شامل مجموعه ای قوی از فونت های منبع باز است. با جست و جو کردن فونت ها می توانید از تنوع آن ها لذت ببرید و آن ها را در کار خود امتحان کنید. از ویژگی‌های جالب این سایت این است که کنترل کاملی روی پیش نمایش فونت‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد. شما می توانید سایز، فاصله ی بین حروف (Kerning) و بک گراند فونت را در سایت بنا به دلخواه خود تغییر دهید تا پیش از دانلود، از مناسب بودن هرکدام از فونت‌ها برای پروژه خود اطمینان حاصل کنید. حتی امکان انتخاب مشاهده پیش نمایش فونت به صورت حروف کوچک و بزرگ نیز وجود دارد.

/۲ The League of Moveable Type بهترین سایت دانلود رایگان فونت انگلیسی

همانطور که سایت The League of Moveable Type در صفحه ی اصلی خود اشاره کرده است، شعار این سایت ارتقای استانداردهای طراحی وب و کمک به طراحان با فونت های درجه یک است. این سایت یک منبع رایگان برای دانلود فونت های با کیفیت بالا است. گرچه فونت‌های موجود در سایت the League of Moveable Type تعداد بالایی ندارند، اما از کیفیت و ظاهر زیبایی برخوردار هستند، برای همین اگر برای تکمیل پروژه خود به دانلود فونت انگلیسی رایگان نیاز دارید، بازدید از این سایت را به شما توصیه می‌کنیم.

/۳ Lost type

سایت Lost Type اولین سایت برای دانلود فونت است که با استراتژی “Pay What You Want” ( به این معنی که هر کاربر بنا به دلخواه می تواند هر مبلغی که بخواهد را پرداخت کند یا حتی مبلغی پرداخت نکند) در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد. در این سایت هر مبلغی که از کاربر دریافت شود مستقیماً به طراح آن فونت داده می شود که این یک معامله ی دو سر برد است!

می توانید وارد سایت شوید و کاتالوگی جذاب از ۵۰ نوع فونت منحصر به فرد را ببینید. به دلیل عدم وجود تعداد زیادی فونت، این سایت امکانات ویژه‌ای ندارد و صرفا روی نمایش همین ۵۰ فونت تمرکز کرده است. البته این سایت طراحی زیبایی دارد و بررسی فونت‌ها از طریق مشاهده پیش‌نمایش جذاب و اطلاعات مربوط به آن‌ها به راحتی انجام می‌شود.

/۴ فونت های رایگان MyFonts

سایت MyFonts.com بزرگ ترین مجموعه از فونت ها را ارائه می دهد که می توانید به راحتی با فیلتر کردن فونت ها، مجموعه فونت های رایگان را ببینید و از بین آن ها انتخاب کنید. فونت‌های موجود در سایت myfonts.com برای زبان‌های مختلف و در دسته‌بندی‌های گوناگون در دسترس هستند. تگ‌های موجود در سایت نیز فونت‌ها را به خوبی بر اساس کاربردشان طبقه‌بندی کرده‌اند، برای همین چنانچه مثلا به فونت تزئینی یا دست‌نویس و یا فونت مناسب برای طراحی پوستر نیاز دارید، می‌توانید به آسانی به دنبال فونت مورد نیاز خود بگردید.

به طوری که می‌توانید این سایت دانلود رایگان فونت، امکان پیش نمایش فونت‌ها به دو شکل متن و عکس را فراهم کرده است تا بر اساس سلیقه خود اقدام به بررسی و انتخاب فونت‌ها کنید. با استفاده از یک اسلاید نیز می‌توانید سایز پیش نمایش فونت‌ها را کوچک یا بزرگ کرده و دید بهتری نسبت به شکل و شمایل آن‌ها داشته باشید.

یکی از ویژگی‌های جالب این سایت، سیستم تشخیص فونت از روی عکس است که با استفاده از آن می‌توانید یک تصویر حاوی فونت مورد نظر خود را آپلود کرده و نام فونت را پیدا کنید. این ویژگی به خصوص برای طراحانی که ابده‌های خود را از نمونه‌های اینترنتی برمی‌دارند، بسیار مفید و کاربردی است.

/۵ فونت های رایگان Free Design Resources

Free Design Resources پلتفرمی است که شامل انواع مختلفی از فونت های رایگان برای دانلود است. ویژگی خوب این سایت این است که دائما مجموعه فونت های خود را آپدیت می کند. در این سایت می توانید فونت ها را بر اساس مجوز دانلود آن ها فیلتر کنید (رایگان برای استفاده ی شخصی، رایگان برای استفاده ی تجاری و یا هر دو). دسته‌بندی و مشخصات فونت نیز فیلترهای دیگری هستند که با استفاده از آن‌ها قادر به محدود کردن نتایج جستجو و در نتیجه دستیابی به نتیجه بهتر هستید.

در سایت Free Design Resources پیش‌نمایشی از هر فونت به صورت یک تصویر ارائه شده است تا با مشاهده یک نمونه عملی بتوانید در مورد تناسب هر فونت با موضوع کاری خود قضاوت کنید. با توجه به ویژگی‌هایی که ذکر شد می‌توان این سایت دانلود رایگان فونت را یکی از کارآمدترین منابع در این زمینه دانست که برای پروژه‌های مختلف خود می‌توانید از فونت‌های موجود در آن استفاده کنید.

/۶ Font Squirrel

اگر به طور خاص به دنبال فونت هایی هستید که برای استفاده ی تجاری رایگان هستند، سایت Font Squirrel ( که نام مستعار Free Font Utopia را روی خود گذاشته است) یک منبع فوق العاده برای شماست. این سایت با تحقیق در مورد مجوز فونت ها و نمایش آن هایی که برای استفاده ی تجاری رایگان هستند، کار را برای شما راحت کرده است. یکی از ویژگی‌های این سایت رایگان دانلود فونت، دسته‌بندی‌های مختلف آن است که به شما کمک می‌کند در سریع‌ترین زمان ممکن فونت مورد نظر خود را پیدا کنید.

فونت های قدیمی، پیکسلی و انواع فونت های دستنویس انگلیسی، از جمله دسته‌بندی‌های موجود در سایت Font Squirrel هستند. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه‌های موجود در سایت، به لیست فونت‌های پرطرفدار و جدیدترین فونت‌هایی که به سایت اضافه شده‌اند نیز دسترسی داشته باشید.‌ یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و کاربردی سایت Font Squirrel بخش تشخیص فونت آن است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید نام فونت مورد نظر خود را با استفاده از آپلود یک تصویر پیدا کنید. بدون شک این گزینه کمک بزرگی برای طراحان بوده و در زمان آن‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

/۷ فونت های رایگان Awwwards Free

این سایت تعداد زیادی از فونت های رایگان طراحان سر تا سر وب را جمع آوری کرده است. البته همه ی آن ها برای استفاده ی تجاری رایگان نیستند؛ اما با توجه به وجود طیف گسترده ای از سبک های متنوع، می توانید فونت دلخواه خود را از بین آن ها پیدا کنید. در واقع تمرکز سایت دانلود فونت رایگان Awwwards بیشتر بر روی فونت‌های تایپوگرافی است. مجموعه فونت‌های این سایت از بین زیباترین و چشم‌نوازترین فونت‌ها انتخاب شده‌اند و با انتخاب آن‌ها می‌توانید پروژه‌های تایپوگرافی خود را به زیبایی هرچه تمام‌تر انجام دهید.

بهتر است در مورد یکی از ویژگی‌های جالب سایت Awwwards هم صحبت کنیم، این سایت توانسته است با یک نوآوری ساده به رفع یکی از مشکلات معمول طراحان کمک کند. حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که با دیدن یک فونت آن را می‌پسندید اما پس از دانلود فونت و استفاده از آن، با نتیجه‌ای خلاف تصورتان روبرو می‌شوید. یکی از مزایای سایت Awwwards، نمایش فونت‌ها با استفاده از نمونه‌های گرافیکی است.

 به عبارت دیگر شما در این سایت با پیش‌نمایش‌های خشک و تکراری همیشگی روبرو نیستید، بلکه نمونه هر فونت را روی یک طراحی واقعی و با استفاده از رنگ‌های جذاب مشاهده می‌کنید. این ویژگی کمک می‌کند درک درستی از ظاهر فونت در استفاده‌های واقعی پیدا کنید. علاوه بر این، مشاهده این نمونه‌های گرافیکی می‌تواند به شما در ایده‌پردازی‌هایتان نیز کمک کند.

/۸ Google Fonts مهم ترین منبع دانلود رایگان فونت انگلیسی

و در آخر به سراغ بزرگترین و بهترین منبع رایگان فونت یعنی سایت fonts.google می رویم. گوگل ثابت کرده است که توانایی بالایی در راه‌اندازی سرویس‌ها و خدمات مختلف دارد و بدون شک می‌توان ردپای این توانایی را در سایت fonts.google نیز مشاهده کرد. این سایت بی نظیر شامل بیش از ۱۰۰۰ فونت در ۱۳۵ زبان مختلف است. سایت فونت های گوگل یک منبع شناخته شده برای طراحان یا علاقه مندان به فونت است و به طور کلی هر کسی که فونتی را برای استفاده ی شخصی یا تجاری می خواهد می تواند از این سایت بهره ببرد.

شما در سایت fonts.google می‌توانید با تایپ یک عبارت، پیش‌نمایش تمام فونت‌های موجود در صفحه را برای آن عبارت خاص مشاهده کنید، همچنین امکان تغییر اندازه فونت از سایز ۸ تا ۳۰۰ پیکسل در پیش‌نمایش‌ها فراهم شده است. این دو ویژگی باعث شده‌اند انتخاب فونت مناسب برای هر نیازی به مراتب ساده‌تر و بهینه‌تر انجام شود. جستجوی فونت‌ها در این fonts.google به سادگی صورت می‌گیرد، چرا که با استفاده از سه فیلتر دسته‌بندی نوع فونت، زبان و ویژگی‌های فونت می‌توانید کنترل بیشتری روی جستجوی خود داشته باشید.

اگر شما به عنوان یک گرافیست، طراح وب یا علاقه مند به دانلود فونت به دنبال منبع رایگان فونت هستید، امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد. سایت‌های معرفی شده در این مقاله مجموعه کامل و پرتعدادی از فونت های رایگان انگلیسی را در اختیار شما می‌گذارند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را دانلود کنید. پس به این سایت ها سر بزنید، فونت های جدید مورد علاقه ی خود را دانلود کنید و ازآن ها در کارهای خود استفاده کنید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید از طریق قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا