حوادث و رویداد

کلاهبرداری در پوشش ابلاغیه قضایی الکترونیک

فتوای ناجا با پوشش اخطار الکترونیکی رئیس مرکز پیشگیری و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس ، به شهروندان متقلب هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با دنیای 77وی گفت: “یکی از کارهای خوبی که برای کاهش م visitsثر و شخصاً بازدیدها انجام شده است ، توسعه خدمات الکترونیکی است.” در این بین ، افراد سودجو آدرس های مشابهی ایجاد می کنند و ممکن است به روش های مختلف سعی در فریب و سو abuse استفاده از شهروندان داشته باشند.

وی ادامه داد: پرونده ای به تازگی ثبت شده است که ذینفعان آدرس اینترنتی سیستم ثبت الکترونیکی دادگستری را جعل می کنند و برای کاربران یک پیامک با محتوای طرح شکایت ، اعلام حکم و غیره ارسال می کنند. “آنها حساب این افراد را خالی کرده اند.

رجبی با اشاره به دعاوی مربوط به کنجکاوی و حساسیت شهروندان از جمله طرح شکایت ، احضار ، اعلام احکام و … اظهار داشت: شکایت ثبت نشده یا شکایتی از کسی صورت گرفته است ، از سر کنجکاوی وی مجدداً وارد لینک و پرداخت مبلغ به بهانه اینکه مبلغ درخواستی کمتر است. امکان برداشت بیشتر پول از حساب بانکی وجود دارد و افراد غیر انتفاعی نمی دانند چه موقع باید اقدام به تخلیه حساب کنند.

وی با بیان اینکه سیستم صنعا هیچ گونه وجهی دریافت نمی کند ، افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند که اگر پیام هایی که به نام صنعا برای آنها ارسال می شود و در آن پول به مقدار کم درخواست شده است ، باید جعلی بودن پیام را بدانند به پلیس شکسته پرداخت کرد. “اطمینان حاصل نکنید.

رئیس مرکز شناسایی و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا تأکید کرد: شهروندان برای جلوگیری از چنین دام هایی از گشودن پیام های مشکوک خودداری کنند. اگر با پیوندهای ناشناس مواجه شدید ، آن را وارد نکنید و حتماً قبل از انجام هرگونه معامله بانکی ، آدرس صحیح سایت و سیستم را بررسی کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا