عمومیکسب و کار دنیای 77

بهترین سنگ های گرانیت

سنگ گرانیت یکی از کاربردی ترین و مستحکم ترین سنگ های ساختمانی به شمار می رود که در دسته بندی های گوناگون و متفاوت از نظر جنس و رنگ، یافت و فرآوری می شود. از مزایای سنگ گرانیت می توان به محکم و به اصطلاح توپر بودن این سنگ اشاره کرد و همچنین رنگ بندی متنوع و یکدستی را در سنگ های آذرین درونی که سنگ های گرانیت را تشکیل می دهند، شاهد هستیم.

بهترین سنگ های گرانیت

از کاربری های سنگ گرانیت می توان بیشتر به  استفاده در اماکن عمومی و مکان های پرتردد و همچنین در صنعت ساختمان سازی به صورت سنگ پله با ضخامت 3 سانتی متر، سنگ پلاک یا تایل عرض 40 سانتی متر و همچنین کاربری های کف در ابعاد 40*40 و 60*60 سانتی متر و دیگر ابعاد بزرگ تر و کوچک تر اشاره کرد. ما در کالا ساخت سعی بر آن داریم که تمامی کاربری های سنگ گرانیت و انواع ابعاد و سورت بندی های آن را فرآوری و تامین کنیم.

معایب سنگ گرانیت را اگر مورد بررسی قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که در بعضی از سورت های این سنگ مواد رادیو اکتیو دیده می شود که در کاربری ها و اماکنی که در معرض پرتوهای گاما و ایکس هستند می تواند برای بدن انسان مضر باشند و همچنین وجود آهن در این سنگ در دراز مدت و در مجاورت با اکسیژن و رطوبت هوا باعث زنگ زدگی سنگ و به موجب آن افت کیفیت جنس آن می شود.

بهترین سنگ های گرانیت

سورت بندی و دسته بندی های گوناگون و شناخته شده ی سنگ گرانیت را با هم بخوانیم:

– سنگ گرانیت گل پنبه ای یا سنگ گرانیت سفید یکی از پرکاربرد ترین نوع گرانیت ها هستند. سنگ گرانیت نهبندان، نطنز و مروارید مشهد در کالاساخت به عنوان سنگ گرانیت گل پنبه ای معرفی می شود. گرانیت نهبندان زمینه روشن تری را نسبت به گرانیت نطنز دارد و دانه های مشکی در سطح سنگ به صورت فشرده شده دیده می شود. منظم ترین الگوی تیره و روشن را گرانیت مروارید مشهد دارد ولی نسبت به دیگر گرانیت ها درصد آهن بالاتری نیز دارد. سلیقه ی شما عزیزان نسبت به مزایا و معایب هر کدام تعیین کننده انتخاب شما خواهد بود.
– سنگ گرانیت مشکی که از معادن سنگ نطنز و تویسرکان استخراج می شود. سنگ گرانیت مشکی تویسرکان نسبت به مشکی نطنز رنگی تیره تر و یکدست تری دارد و همین امر قیمت گذاری سنگ گرانیت را به نسبت دیگر سنگها بیشتر می کند.
– گرانیت پرتقالی، سبز، آبی و دیگر زمینه های رنگی هم در انواع سورت بندی های این سنگ یافت می شود که هر کدام معادن و مناطق استخراج متفاوت را دارند.

منبع مطلب: کالاساخت

دکمه بازگشت به بالا