استانی

توسعه گردشگری نیازمند داشتن برنامه‌ای منسجم است

دنیای 77 / کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: برای توسعه گردشگری جهت استفاده از طبیعت برنامه ای یکپارچه لازم است.

خالد جعفری امروز (اکتبر) در نشست اتاق بازرگانی ، صنعت ، معدن و گردشگری کشاورزی ، اقتصاد ورزشی و اقتصاد صنعتی کردستان گفت: کرونا نه تنها استان کردستان و کشور ، بلکه کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری در توسعه اقتصادی افزود: با توجه به مفهوم گردشگری ، امروزه می توان گفت کردستان یک استان نوپا است و نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد.

جعفری با اشاره به اینکه گردشگری می تواند تاثیر بسزایی در توسعه اقتصادی داشته باشد ، گفت: طی دو سال گذشته تاکید معاونت بر گردشگری بیشتر اقتصادی شده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی گفت: متأسفانه در استان کردستان برنامه خاصی برای پتانسیل گردشگری وجود ندارد ، بنابراین نیاز است که برنامه جامع و کاملی برای گردشگری استان ارائه شود.

جعفری خاطرنشان کرد: ما باید بر نقش دولت در بخش گردشگری به معنای عام تمرکز کنیم ، زیرا گردشگری می تواند منجر به رونق و توسعه اقتصادی شود.

وی ادامه داد: در دو سال گذشته 20 هزار میلیارد ریال در اقتصاد گردشگری استان سرمایه گذاری کرده ایم و در زمینه زیرساخت ها گام های بسیار مهمی برداشته ایم.

جعفری در پایان با اشاره به نقش زیرساخت ها در توسعه گردشگری گفت: خوشبختانه پروژه های زیربنایی خوبی اجرا شده است و همانطور که مستحضر هستید پروژه جاده سنندج-مریوان 7000 میلیارد روپیه هزینه داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا