جامعه و خانوادهکسب و کار دنیای 77

مسافرت به کشورهای آفریقایی

دانستنی‌های کاربردی آفریقای جنوبی + شرایط خرید بلیط هواپیما از قاصدک 24

  • جمعیت: 56 میلیون نفر
  • زبان: آفریقای جنوبی دارای 11 زبان رسمی است: زولو، خوسا، آفریکانس، پدی، انگلیسی، ندبله، سوتو، ستوانا، سواتی، وندا و سونگا
  • خاستگاه: اکثریت جمعیت را سیاه پوستان آفریقایی تشکیل می‌دهند. سفیدپوستان تقریباً کمتر از 9٪ را تشکیل هستند؛ همانطور که رنگین پوستان، نوادگان نژادهای مخلوط مهاجران سفیدپوست، بردگان آسیای جنوب شرقی و آفریقایی‌ها نیز در سطح شهر دیده می‌شوند.
  • مساحت: آفریقای جنوبی به اندازه فرانسه و اسپانیا است.
  • سیاست: کشور یک دموکراسی چند حزبی است که توسط رئیس جمهور سیریل رامافوزا رهبری می‌شود
  • بانوی اول رکوردشکنی: گراسا ماشل، بیوه نلسون ماندلا، که قبلا با رئیس جمهور فقید موزامبیک ازدواج کرده بود، تنها زنی است که بانوی اول دو کشور مختلف بوده است.
  • انحلال هسته ای: آفریقای جنوبی تنها کشوری در جهان است که سلاح‌های هسته ای تولید کرده و سپس به طور داوطلبانه آنها را منحل کرده است.

مسافرت به کشورهای آفریقایی

بهترین زمان سفر به آفریقای جنوبی

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما برای سفر به آفریقای جنوبی به جایی که می‌خواهید بروید و علایق شما بستگی دارد. غرب در ماه‌های گرم‌تر (نوامبر تا آوریل) بهترین بازدید را دارد، در حالی که بخش شرقی کشور در ماه‌های سردتر (می تا اکتبر) ایده‌آل است. فصل اوج از دسامبر تا ژانویه و در عید پاک است، زمانی که قیمت‌ها افزایش می‌یابد و اقامتگاه از ماه‌ها قبل رزرو می‌شود، به‌ویژه در امتداد ساحل و اطراف پارک‌های ملی. اگر به خاطر موجودات نمادینش به آفریقای جنوبی سفر می‌کنید، فصل بهار برای مشاهده نهنگ‌ها بهترین است، در حالی که پاییز به بعد برای تماشای حیات وحش عالی است. ژوئن تا آگوست فصل بارانی در کیپ تاون و کیپ غربی است، اگرچه قیمت‌ها پایین است و این ماه‌ها برای بازدید از مناطق خشک آفریقای جنوبی، مانند کارو، عالی هستند.

 چگونه به آفریقای جنوبی برویم؟

اکثر مردم با هواپیما به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند. بسیاری از پروازها ژوهانسبورگ و کیپ تاون را به لندن و بقیه اروپا متصل می‌کنند. استرالیا نیز با پروازهای بدون توقف از سیدنی و پرث به ژوهانسبورگ و اتصالات (گران قیمت) به سمت کیپ تاون، خدمات خوبی ارائه می‌دهد. پروازها از نیوزلند معمولا از طریق سیدنی انجام می‌شود. از آمریکای شمالی، تعداد نسبتا کمی پرواز بدون توقف به ژوهانسبورگ وجود دارد. اگر از ایران نیز قصد سفر به آفریقای جنوبی دارید می‌توانید با قاصدک 24 از تهران پرواز مستقیم به آفریقای جنوبی داشته باشید.

 چگونه در آفریقای جنوبی بگردیم؟

در این بخش، نحوه سفر در آفریقای جنوبی را بررسی خواهیم کرد. با وجود مسافت زیاد، سفر در سراسر آفریقای جنوبی عمدتاً ساده است. یک شبکه اتوبوس و قطار نسبتاً خوب سازماندهی شده، تعداد زیادی شرکت کرایه اتومبیل و پروازهای داخلی به خوبی وجود دارد. تنها نقطه ضعف حمل و نقل عمومی در مناطق شهری است که عمدتاً ضعیف و خطرناک است به استثنای اتوبوس ژوهانسبورگ، اتوبوس MyCiTi و مترو ریل جنوبی. اجاره ماشین ساده‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه برای سفر شما به آفریقای جنوبی است. علاوه‌بر‌این، برای شرکت در یک تور، خرید بلیط اتوبوس تنها راه رسیدن به پارک‌های ملی و مناطق دورافتاده ساحلی، ماشین است. با این حال، پرواز بین مقاصد با هزینه پیمودن مسافت‌های طولانی در یک ماشین کرایه ای و یک شب اقامت در مسیر مقایسه مطلوبی دارد.

غذا و نوشیدنی در آفریقای جنوبی

غذاهای سنتی آفریقایی تمایل دارند بر روی فرنی غلات سفت به نام mieliepaporpap تمرکز کنند که از پودر ذرت تهیه می‌شود و همراه با سس‌های حاوی گوشت یا سبزیجات است. در طول سفر به آفریقای جنوبی، احتمالاً با braai (“گریل گوشت”) روبرو خواهید شد. این معمولاً استیک کبابی، کتلت بره و بوئروور (“سوسیس کشاورز”) است. Potjiekos یک غذای معمولی گوشت و سبزیجات است که در دیگ چدنی پخته می‌شود.

اگر از اکثر مردم بپرسید چرا به آفریقای جنوبی سفر می کنید، بیگ فایو و سافاری را ذکر میکنند

فعالیت در آفریقای جنوبی

مناظر متنوع آفریقای جنوبی از کوه‌ها، جنگل‌ها، سواحل ناهموار و سواحل شنی، این کشور را به بهترین زمین بیرونی برای ورزش و تفریح ​​تبدیل کرده است. آفریقای جنوبی دهه‌هاست که در فضای باز بازی می‌کنند و در نتیجه زیرساخت‌های توسعه‌یافته برای فعالیت‌ها، شبکه ملی چشمگیر مسیرهای پیاده‌گردی و تعداد زیادی اپراتور فروش ورزش‌های ماجراجویانه به وجود آمده است.

سافاری

بیشتر مردم به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند تا شانس دیدن بیگ فایو نمادین در سافاری را داشته باشند. گاومیش، فیل، پلنگ، شیر و کرگدن و همچنین گروه بزرگی از حیوانات دیگر را ببینید. کروگر و پارک‌های کوازولو-ناتال، سافاری‌های پیاده‌روی و رانندگی در شب ارائه می‌دهند. شما همچنین می توانید یک سفر سافاری را از طریق هتل ها و اپراتورهای تور رزرو کنید. ارزان‌ترین گزینه، کرایه ماشین و رانندگی در اطراف پارک ملی با یک تور خودراهنما است. با این حال، با استفاده از این گزینه، مزایای یک محیط بان آگاه را از دست خواهید داد. این راهنمایان محلی سافاری‌های سازمان‌دهی شده توسط ذخایر خصوصی را هدایت می‌کنند و در طول جست‌وجوی بازی از گیاهان و جانوران به شما می‌گویند.

 پیاده‌روی

به هر کجای آفریقای جنوبی که سفر کنید، از مسیر پیاده روی دوری نخواهید داشت. بهترین آنها در مناطق بیابانی هستند، جایی که مسی‌های مشخص شده، از پیاده روی نیم ساعته تا سفرهای پیاده روی چند روزه را خواهید یافت. تعداد در بیشتر مسیرهای شبانه محدود است و برخی مسیرها آنقدر محبوب هستند که باید از چند ماه قبل رزرو کنید.

ورزشهای آبی

آفریقای جنوبی برخی از بهترین استراحت‌های موج‌سواری جهان را در تمام طول ساحل از نامیبیا تا موزامبیک دارد. برخی از شکل دهنده‌های کلاس جهانی در اینجا کار می کنند، و شما می توانید یک تخته عالی را با کسری از قیمت اروپا یا ایالات متحده انتخاب کنید. مراکز موج‌سواری بادی در سراسر ساحل پاسخگوی تقاضا هستند، در حالی که کایت‌سواری در کیپ تاون آغاز شده است. در آبراه‌های داخلی، فعالیت‌های پرطرفدار شامل اسکی روی آب، کایاک سواری، قایق‌رانی، پدل‌بردینگ ایستاده (SUP) و رفتینگ در آب‌های سفید است.

پارک ها و ذخایر ملی در آفریقای جنوبی

هیچ کشوری به اندازه آفریقای جنوبی تنوع پارک‌های ملی، ذخیره گاه‌های بازی و مناطق بیابانی را ندارد. اگر قصد یک سافاری را دارید، حدود دوجین پارک دولتی و ذخیره‌گاه خصوصی برای انتخاب دارید. اگر مجبور بودید یکی را انتخاب کنید، کروگر به دلیل جثه بزرگ و طیف وسیعی از حیواناتش برنده می‌شد. بخش Tsitsikamma در پارک ملی وسترن کیپ به دلیل جنگل‌های باستانی، صخره‌های ناهموار دریایی و دهان رودخانه دراماتیک استورمز شگفت‌انگیز است. همچنین مسیر چند روزه Otter Trail، محبوب‌ترین پیاده‌گردی آفریقای جنوبی، وجود دارد. برای مناظر حماسی کوهستانی، هیچ جایی نمی‌تواند پارک uKhahlamba-Drakensberg را شکست دهد.

فرهنگ آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی چیزی شبیه یک معما است. حتی پس از 25 سال دموکراسی، همچنان در تلاش برای یافتن هویت جدید هستند. آپارتاید مرده است، اما میراث آن هنوز آفریقای جنوبی را به روش های بسیار فیزیکی شکل می‌دهد. این موضوع در چیدمان شهرها، جایی که مناطق فقیرتر آفریقایی از نظر تاریخی معمولاً از مرکز دورتر هستند، بسیار مشهود است. جمعیت آفریقای جنوبی به سادگی به سیاه و سفید کاهش نمی یابد.

بیش از 80 درصد جمعیت را سیاه‌پوستان آفریقایی تشکیل می‌دهند، در حالی که سفیدپوستان فقط کمتر از 9 درصد را تشکیل می‌دهند، همان‌طور که رنگین‌پوستان ، نوادگان مخلوط نژاد مهاجران سفیدپوست، بردگان آسیای جنوب شرقی و آفریقایی‌ها در این کشور دیده می‌شوند. بقیه اکثراً هندی هستند (2.5 درصد) که عمدتاً در کوازولو ناتال ساکن بوده و از نسل کارگرانی هستند که در آغاز قرن بیستم به آفریقای جنوبی آمدند.

شرایط ویزای سفر آفریقای جنوبی

این بخش به الزامات سفر برای آفریقای جنوبی می‌پردازد.

اتباع ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، آرژانتین، برزیل و اکثر کشورهای اروپایی برای سفر به آفریقای جنوبی تا 90 روز نیازی به ویزا ندارند. استثناها شهروندان بلغارستان، کرواسی، استونی، لتونی، لیتوانی، رومانی، اسلواکی و اسلوونی هستند که باید یکی از آنها را در یک نمایندگی دیپلماتیک آفریقای جنوبی در کشور خود دریافت کنند. هرکسی که از آفریقای جنوبی بازدید می‌کند، به پاسپورت معتبر و مدرکی مبنی بر بلیط برگشت (یا مدارک سفر بعدی) و یک صورت حساب بانکی که بودجه کافی برای پوشش اقامت خود را نشان دهد، نیاز دارد. اگرچه نادر است، اما افسران مهاجرت گاهی از شما درخواست می‌کنند که این اسناد را ببینند. اگر قصد دارید به تنهایی با یک فرزند به آفریقای جنوبی سفر کنید، باید یک سند محضری که مجوز هر دو والدین را تأیید می‌کند، دریافت کنید. از همه کودکانی که به آفریقای جنوبی سفر می‌کنند، انتظار می‌رود که گواهی تولد (کامل) را نشان دهند.

در آفریقای جنوبی از چه مناطقی دیدن کنیم؟

از تاکستان‌های کیپ گرفته تا لیمپوپو پر از بائوباب، از طریق کوه‌های کارو و دراکنزبرگ، سفر در آفریقای جنوبی متنوع و مفید است. شما می‌توانید در عرض چند هفته به سراسر آفریقای جنوبی سفر کنید، اما تمرکز روی یک منطقه خاص رضایت بخش‌تر است. هر یک از این نه استان دلایل قانع‌کننده‌ای برای بازدید دارند، چه حیات وحش، سواحل، فرهنگ یا زندگی شهری. با این حال، بسته به زمان سال و علایقتان، عاقلانه است که روی غرب یا شرق تمرکز کنید. در اینجا برخی از بهترین مکان‌های دیدنی در آفریقای جنوبی آورده شده است:

کیپ تاون

کیپ تاون یکی از زیباترین شهرهای آفریقاست که به سمت قسمت‌های چمباتمه‌ای کوه تیبل بالا می‌رود. بافت شهری غنی کیپ تاون بلافاصله در معماری متنوع آن آشکار می‌شود. سبک خاص کیپ داچ، که ریشه در شمال اروپا دارد، در بزرگ‌ترین شهرک‌های  کنستانتیا قرار دارد و با شیروانی‌های سفیدکاری شده مشخص می‌شود. مخالفان و بردگان مسلمان که در قرن نوزدهم آزاد شدند، مناره‌های خود را به افق اضافه کردند. انگلیسی‌ها که به بردگان حمله کردند و آنها را آزاد کردند، ساختمان‌های گرجی و ویکتوریایی را معرفی کردند. در تراس‌های شلوغ Bo-Kaap و خانه‌های منطقه شش، نوادگان رنگین برده‌ها یک نام تجاری تداعی‌کننده کیپ از جاز را ایجاد کردند.

 ژوهانسبورگ؛ بازدید از شهر طلا

در سال 1886، زمانی که طلا کشف شد، آنچه اکنون ژوهانسبورگ نامیده می‌شود، گستره‌ای از تالابی خواب‌آلود و بدون درخت بود. در حال حاضر موتور اقتصادی آفریقا، خانه گسترده، خشمگین و نیروبخش شش میلیون نفر و تضادهای شدید ثروت و فقر است. این شهر به عنوان مکانی برای اجتناب از شهرت دارد، اما انرژی و سرزندگی آن اغوا کننده است. این شهر بسیار بین‌المللی دارای معروف‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی، متنوع‌ترین زندگی فرهنگی، برخی از بهترین رستوران‌ها و پیشرفته‌ترین تفریحات شبانه است.

 هزینه‌های سفر به آفریقای جنوبی

در زیر به برخی از هزینه‌های سفر به آفریقای جنوبی اشاره می‌کنیم:

اقامت

یک اتاق دو نفره خصوصی بین 390 تا 650 ZAR (21-36 دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت. وای فای رایگان استاندارد است و بسیاری از هاستل ها صبحانه رایگان نیز دارند. اگر چادر دارید، بیشتر به شما اجازه می‌دهند در زمین‌هایشان کمپ بزنید تا قیمت‌های ارزان‌تری داشته باشید.اگر به دنبال هتل هستید، هتل‌های مقرون به صرفه در شهر‌های بزرگ بین 750 تا 1200 ZAR (41 تا 65 دلار آمریکا) قیمت دارند و در مناطق روستایی این قیمت‌ها ارزان‌تر می‌شوند.

برای هتلی با صبحانه رایگان، انتظار داشته باشید حداقل 900 ZAR (50 دلار آمریکا) بپردازید. به طور کلی، قیمت اقامت در کیپ تاون و ژوهانسبورگ و در داخل هر پارک ملی بالاتر خواهد بود. اگر می‌خواهید قیمت‌های خود را کاهش دهید، زمانی که به سافاری می‌روید به دور بودن از مرکز شهر، در شهرهای کمتر بازدیدکننده و خارج از پارک‌های ملی فکر کنید.

غذا

رستوران‌ها در آفریقای جنوبی بسیار ارزان هستند. یک وعده غذایی در Nando’s یا یکی دیگر از فست فودهای زنجیره‌ای برای هر نفر حدود 50-75 ZAR (2.70-4 دلار آمریکا) هزینه دارد. همچنین کافه‌های ساده‌ای وجود دارد که در آن‌ها مقداری قهوه و یک وعده غذایی کوچک ۷۵ ZAR (۴ دلار آمریکا) به شما می‌دهد.

آفریقای جنوبی به غذاهای گوشتی معروف است. یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه آفریقای جنوبی، برای یا باربیکیو است که از شهرستان‌های ژوهانسبورگ سرچشمه می‌گیرد. قیمت‌ها برای یک نفر معمولا بین 30-100 ZAR (1.70-6 دلار آمریکا) است. اگر گوشت خوار هستید حتماً بیلتانگ (گوشت خشک شده با هوای نازک برش شده)، دروورس (سوسیس خشک شده در هوا) و بوئورورس (سوسیس کشاورزان) را امتحان کنید. یک غذای خوشمزه که از جامعه هندی سرچشمه گرفته و ارزش امتحان کردن را دارد، بانی چاو (کاری تند که در ظرف نان سرو می‌شود) است و می‌توان آن را به صورت گیاهی سرو کرد. قیمت‌ها بین 15-50 ZAR (1.15-3.75 دلار آمریکا) هزینه دارند.

دکمه بازگشت به بالا