عمومیکسب و کار دنیای 77

تفاوت پکیج های فن دار و بدون فن در چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت پکیج های فن دار و بدون فن مطالبی ارائه دهیم. در حقیقت یکی از تفاوت های رایج پکیج های فن دار و بدون فن در نحوه خروج گاز ها و دود هایی است که از احتراق ناشی می شوند. در واقع زمانی که به پکیج های امروزه نگاه کنید مشاهده می کنید که این گونه از محصولات نسخه جدید آبگرمکن های قدیمی هستند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز تولید شده‌اند. پکیج های امروزی موتورخانه های کوچکی هستند که مورد استقبال کاربران قرار گرفته‌اند. از تفاوت های پکیج فن دار و پکیج بدون فن می توانیم به اندازه دستگاه، امنیت بالای پکیج های فن دار و بدون فن و نحوه تهویه هوا اشاره کنیم. در ادامه با ما همراه باشید در مورد این تفاوت ها مطالبی ارائه می دهیم.

تفاوت پکیج های فن دار و بدون فن در چیست؟

دو تفاوت رایج بین پکیج های فن دار و بدون فن

یکی از تفاوت های اساسی بین پکیج های فن دار و بدون فن قطر دودکش است. در حقیقت در پکیج های بدون فن برای تخلیه دود نیاز به دودکش با قطر ۱۵ سانتی متر و ارتفاع ۱۰ سانتی متر دارند. اما پکیج های فن دار برای تخلیه دود و جایگزینی دود با هوای جدید نیاز به دودکش با این قطر و ارتفاع ندارند. اگر به قطر دودکش پکیج های فن دار توجه کنید مشاهده می کنید که قطرشان بیشتر از ۶ سانتی متر نیست. علاوه بر این یکی دیگر از تفاوت هایی که بین پکیج فن دار و بدون فن وجود دارد جنس و متریالی است که در تولید دودکش به کار رفته است. در حقیقت دودکش بدون فن با استفاده از متریالی مانند سیمان تولید شده است. این مدل از دودکش ها در دیوار نصب می ‌شوند. اما اگر به دودکش پکیج فن دار نگاه کنید متوجه می شوید که دودکش آن دوجداره است.

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

اطلاعاتی در مورد تفاوت بین پکیج فن دار و بدون فن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید پکیج های فن دار امنیت بالاتری نسبت به پکیج های بدون فن دارند. اما توجه داشته باشید که هر دو پکیج ها با توجه به استانداردهای روز اروپا تولید شده‌اند. در واقع پکیج فن دار از ورود دود به درون ساختمان جلوگیری می کند. همچنین باید ذکر کنیم که پکیج های فن دار و حتی پکیج های بدون فن دارای کلاهکی هستند که از خاموش شدن پکیج در برابر باد شدید و طوفان جلوگیری می کنند. این گونه از محصولات با توجه به استانداردهای روز تولید شده‌اند. به همین جهت در برابر وزش بادهای شدید طوفان خاموش نمی شوند و مانع از ورود دود به درون ساختمان می شوند.

بین پکیج فن دار و پکیج بدون فن چه تفاوتی وجود دارد؟

اندازه دستگاه یکی دیگر از تفاوت هایی است که بین پکیج های فن دار و بدون فن وجود دارد. در واقع این تفاوت رایج موجب شده تا پکیج های فن دار مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرند. چرا که ابعاد کوچکتری دارند و جای بسیار کمی را اشغال می کنند. توجه داشته باشید که پکیج های فن دار یکی از محصولاتی هستند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی روز تولید شده‌اند. به همین جهت تکنولوژی پیشرفته تری دارند. امروز همه افراد به دنبال پکیج هایی هستند که ابعاد کوچک تری داشته باشند. همانطور که می ‌دانید بسیاری از افراد فضای کافی برای نگهداری از پکیج را ندارند. از این رو نمی ‌توانند از آبگرمکن های بزرگ و یا پکیج های بزرگ استفاده کنند و ترجیح شان پکیج هایی با ابعاد کوچک است. در ادامه شما عزیزان برای تعمیر و نصب پکیج می توانید از خدمات تهران سرویس کاران استفاده نمایید. 

 یکی دیگر تفاوت های پکیج فن دار و بدون فن

در گذشته به علت اینکه پکیج های فن دار دارای قطعه‌ای به نام فلنج فن بودند سر و صدای زیادی تولید می کردند. البته اگر پکیج فن دار را به خارج از ساختمان انتقال می دادند تحمل این سر و صدا کمی بیشتر می‌ شد. چرا که صدای کمتری به گوش می‌ رسید. اما امروزه به علت اینکه نسل جدیدی از پکیج های فن دار تولید شده‌اند آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

در حقیقت در زمان گذشته به علت اینکه پکیج های فن دار آلودگی صوتی ایجاد می‌ کردند افرادی که از سر و صدا و آلودگی صوتی بیزار بودند ترجیح می دادند که به سراغ پکیج های بدون فن بروند. اما امروزه از آنجایی که پکیج های فن دار با پیشرفت تکنولوژی تولید شده‌اند دارای مجهزترین سیستمی هستند که صدای پکیج را کاهش می دهد. در واقع می توان گفت که امروزه به علت پیشرفته بودن تکنولوژی در پکیج های فن دار هیچ تفاوتی از لحاظ آلودگی صوتی بین پکیج بدون فن و فن  دار وجود ندارد.

در مورد پکیج های فن دار و بدون فن

همانطور که می دانید یکی از ضروری ترین وسایلی که در خانه باید وجود داشته باشد پکیج آبگرمکن است. امروز پکیج ها به دو دسته فن دار و بدون فن تقسیم بندی شده اند که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند. برای انتخاب پکیج های فن دار و پکیج های بدون فن باید ابتدا به نکاتی توجه کنید. به عنوان مثال اگر شما قصد استفاده از پکیج را در محیط بالکن دارید بهتر است از پکیج های فن دار استفاده کنید. چرا که این پکیج در مواجهه با باد خاموش نمی شوند و دودکشی دارند که یک محفظه مناسبی برای خروج دود دارد.

علاوه بر این توجه داشته باشید که پکیج های بدون فن دارای مکانیزمی هستند که نباید در هوای آزاد نصب شوند. از این جهت اگر می‌ خواهید پکیج را در محیط بالکن نصب کنید بهتر است به سراغ پکیج های فن دار بروید. تهران سرویس کاران خدماتی در زمینه تعمیر پکیج برای شما ارائه می دهد.

https://tehranservicekaran.com/butane/

جمع بندی

تفاوت های بسیاری بین پکیج های فن دار و پکیج های بدون فن وجود دارد. در واقع یکی از رایج ترین تفاوت های آنها در نحوه خروج گاز و دودی است که از احتراق ناشی می شود. اینگونه از محصولات با پیشرفت تکنولوژی روز تولید شده‌اند و دارای استانداردهای روز اروپا هستند. از طرف دیگر موتورخانه های کوچکی هستند که ابعاد کوچکی دارند به همین جهت مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند. یکی از تفاوت های رایج بین پکیج های فن دار و بدون فن در نوع دودکش آنها است. در حقیقت پکیج های بدون فن با استفاده از متریالی به نام سیمان تولید شده‌اند و پکیج های فن دار دارای دودکش دوجداره هستند. این گونه از محصولات از لحاظ ابعاد، اندازه، قطر دودکش و جنس دودکش متفاوت هستند. اگر شما در هنگام کار کردن با پکیج با مشکلات مختلفی مواجه شدید می توانید از خدمات تهران سرویس کاران استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا