سلامتکسب و کار دنیای 77

پیکر تراشی غیر تهاجمی چیست؟

محتوای این مطلب پنهان

پیکر تراشی غیر تهاجمی (بادی کانتورینگ)

پیکر تراشی یا بادی کانتورینگ یکی از روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی بدن است. انواع روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی وجود دارد که با برداشت ذخایر چربی بدن باعث فرم دهی اندام‌ها می‌شود.اکثر عمل پیکرتراشی کل بدن و درمان‌های غیرتهاجمی کاهنده‌ی چربی بر اساس یکی از این چهاراصل انجام می‌شوند:

 • کرایولیپولیز که با کاهش دما سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
 • لیزر لیپولیز باانرژی لیزر سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
 • لیپولیز رادیو فرکانس با استفاده از امواج رادیو فرکانسی سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
 • لیپولیز تزریقی براي از بين بردن چربي‌هاي زیرپوست دوکسی کولیک اسید در پوست تزریق می‌شود.

روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی نباید راه‌حلی برای کاهش وزن باشند بلکه این روش‌ها برای رفع و ازبین بردن چربی‌هایی است که نسبت به رژیم غذایی و ورزش بسیار مقاوم‌اند. برای روش‌های بادی کانتورینگ شاخص توده‌ی بدنی نباید بیشتر از 30 باشد.

پیکر تراشی غیر تهاجمی چیست؟

حقایقی درباره پیکر تراشی

مزایا

 • این روش‌ها تهاجمی نیستند و یا به میزان کمی نیاز به جراحی دارند.
 • معمولاً بلافاصله بعد از انجام این روش‌های درمانی، فرد می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

خطرات و عوارض جانبی پیکر تراشی

طبق گزارش انجمن جراحی زیبایی پلاستیک آمریكا، در سال 2016، 169 تا 695 مورد از این قبیل روش‌ها صورت گرفته است که معمولاً عوارض لیپوماتیک و پیکرتراشی موارد خفیفی همچون قرمزی، تورم و درد داشتند.

هزینه

در سال 2016 هزینه درمان‌های غیرتهاجمی پیکر تراشی و کاهش چربی و لیپولیز به ترتیب 1.681 و1.257 دلار بوده است. بدن افراد مختلف باهم متفاوت است به همین دلیل بهتر است با پزشک مشورت کنید تا بررسی کند که آیا شما گزینه‌ی خوبی برای روش‌های کانتورینگ بدن هستید یا خیر. این پزشک متخصص می‌تواند یک جراح پلاستیک ، متخصص پوست و یا جراح زیبایی باشد.

کرایولیپولیز

(فریز کردن چربی‌ها) این روش درمانی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأییدشده است و یک روش غیرتهاجمی کاهش چربی است که از علم کرایولیپولیز نشات می‌گیرد. در این روش از سرما برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی در نواحی مختلف بدن( بدون آسیب بافت‌های اطراف آن) استفاده می‌شود. دمای خیلی پایین، سلول‌های چربی را از بین می‌برد و درنهایت از طریق سیستم لنفاوی خارج می‌شوند. سلول‌های از بین رفته نباید دوباره ظاهر شوند.

نواحی هدف:

 • شکم
 • ران
 • پهلوها
 • بازوها
 • سینه و پشت
 • قسمت زیرین کفل‌ها
 • غبغب

طول درمان:

 • هر جلسه درمانی 30-60 دقیقه طول می‌کشد.
 • معمولاً برای رسیدن به نتایج رضایت‌بخش همراه با روش‌های دیگر به انجام می‌شود.

لیزر لیپولیز

روش SculpSure برای اولین بار در سال 2015 توسط FDA تأیید شد. این روش غیرتهاجمی با کمک انرژی لیزر و گرما سلول‌های چربی را از بین می‌برد. درجه حرارت بالای این درمان باعث مرگ سلول‌های چربی می‌شود و سیستم لنفاوی ظرف حدود 12 هفته بعد از درمان، چربی‌ها را تخلیه می‌کند.

نواحی هدف: شکم و پهلوها

طول درمان:

هر دوره‌ی درمان تقریباً 25 دقیقه طول می‌کشد.

معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

لیپولیز رادیو فرکانس

روش‌های UltraShape و BTL Vanquish ME (مورد تأیید FDA) از فنّاوری اولتراسوند یا امواج صوتی برای کانتورینگ و پیکر تراشی بدن استفاده می‌کنند. به‌طورکلی روش اولتراسوند در از بین بردن چربی‌های مقاوم کمترین عوارض و آسیب را به همراه دارد.

نواحی هدف: شکم و پهلوها

طول درمان

هر دوره‌ی درمان به‌طور متوسط یک ساعت طول می‌کشد و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

تزریق لیپولیز

تزریق داروی Kybellaدر سال 2015 توسط FDA به‌عنوان یک روش غیرتهاجمی برای درمان افتادگی زیر چانه (غبغب) تأییدشده است. Kybella فرم سنتتیک دوکسی کولیک اسید است که به‌طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و به جذب چربی کمک می‌کند. دوکسی کولیک اسید پتانسیل کشتن سلول‌های چربی را دارد و سپس بدن سلول‌های مرده را طی چند هفته بعد از درمان متابولیزه می‌کند.

نواحی هدف: ناحیه زیر چانه (غبغب)

طول درمان:

به‌طورمعمول ، هر دوره‌ی درمان توسط دکتر رضوانی جراح زیبایی اندام در تهران حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. جدا از تورم و کبودی، زمان نقاهت کمی دارد و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

کانتورینگ (پیکر تراشی) غیرتهاجمی بدن در مقایسه با لیپوساکشن

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، خطرات مرتبط با جراحی لیپوساکشن شامل خطرات داروی بیهوشی، عفونت، تجمع مایعات ، آسیب به بافت‌ها و اندام‌های داخلی ، ترومبوز ورید، عوارض قلبی و ریوی و … است. کانتورینگ غیرتهاجمی بدن به دلیل عدم جراحی یا بیهوشی، خطرات کمتری دارد. روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی در مقایسه با جراحی لیپوساکشن هزینه کمتری دارند. در سال 2016 ، انجمن جراحی پلاستیک آمریکا میانگین هزینه لیپوساکشن را 3200 دلار برآورد کرده است.

نکته آخر

آمریکایی‌ها تنها در سال 2016 بیش از 247 میلیون دلار برای کانتورینگ بدن هزینه کرده‌اند. به خاطر داشته باشید که روش‌های کاهش غیرتهاجمی چربی باید همراه با یک شیوه زندگی سالم ازجمله یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم همراه باشد تا بهترین تأثیر و نتیجه را داشته باشد.

اسکالپشور Sculpsure یا پیکرتراشی غیرتهاجمی

– عملکرد اسکالپشور : از بین بردن چربى هاى لجباز و مزاحم در نواحى شکم، پهلو، ران، بازو.

– نحوه عملکرد: هندپیس هاى دستگاه با تابش لیزر در نواحى مورد نظر، باعث لیپولیز چربى ها می شود.

– زمان درمان: ٢٥ دقیقه در هر ناحیه، اسکالپشور کنید، به خانه یا محل کار بازگردید و کارهاى روزمره خود را انجام دهید.

– ایمن و بدون عوارض جانبى.

– بدون نیاز به جراحى، بیهوشى و بى حسى.

– مدت زمان ریکاورى: ندارد.

– نتایج: کاهش ٢٤٪‏ ضخامت چربى ها در هر جلسه تا شش هفته بعد از اسکالپشور.

– میزان درد: فقط کمى احساس گرماى زیر پوستى. مجهز به سیستم خنک کننده تماسى

با اسکالپشور به اندام دلخواه خود برسید!

اسکالپشور جدیدترین تکنیک و تکنولوژی کشور امریکا برای از بین بردن چربی هایی است که به سختی با ورزش و رژیم از بین می روند. از اسکالپشور در نواحی شکم، پهلو، بازوها و ران می توان به راحتی استفاده کرد. امروزه اکثر افراد دنیا با استفاده از این روش لذت داشتن اندامی متناسب را تجربه می کنند.

اسکالپشور اولین و تنها لیزر هایپرترمیک برای تناسب اندام است!

دستگاه مجهز به چهار هندپیس است که به صورت مجزا در هر یک از لیزر دایود استفاده می شود. این هندپیس ها از نظر چیدمان کاملا قابلیت تنظیم بر روی نواحی مختلف بدن را دارند. پس از قرار گرفتن هندپیس ها روی ناحیه مشخص شده، چربی های زیر پوستی به مدت 25 دقیقه با تابش لیزر در دمای 42 الی 47 درجه سانتی گراد (تکنولوژی هایپرترمیک) قرار می گیرند و ذوب می شوند.چربی های ذوب شده در طی گذشت زمان به صورت کـامـلا طبـیعی از بدن دفـع می شوند و هیچ نیازی به شیوه های جراحی و تهاجمی برای ساکشن و خارج کردن آنها نیست.

اسکالپشور یک تکنیک کاملا غیر تهاجمی است!

در این روش هیچ نیازی به عمل جراحی وجود ندارد و کوچکترین آسیبی به ارگان های اطراف بافت چربی نمی رسد و به هیچ عنوان عوارض جانبی شیوه های تهاجمی از قبیل عفونت، جای زخم، کبودی و افتادگی پوست ایجاد نمی شود. همچنین محدودیت های شیوه های غیر تهاجمی قبل مانند کرایولیپولیز، کویتیشن، آر اف و ال پی جی را از قبیل کبودی، نیاز به ماساژ، ناهمواری سطح پوست و تعداد جلسات طولانی حاصل نمی کند.

اسکالپشور فقط 25 دقیقه زمان لازم دارد!

در این تکنیک برای لاغری هر ناحیه فقط 25 دقیقه زمان لازم است. حتی اگر شاغل هستید در زمان صرف نهار به نزدیکترین کلینیک مراجعه و اسکالپشور کنید.

اسکالپشور به سفت شدن پوست کمک می کند!

استفاده از لیزر و تحریک گرمایشی در این روش، سطح پوست را سفت کرده و از افتادگی و شلی پوست جلوگیری می کند. توجه کنید افتادگی پوست در روش های قدیمی لاغری بسیار ظاهر ناخوشایندی دارد.

اسکالپشور دوران نقاهت ندارد!

در این تکنیک کاملا غیر تهاجمی دوران نقاهت وجود ندارد. شما بعد از اسکالپشور به راحتی می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید و هیچ احتیاجی به استفاده از گن و ماساژ درمانی ندارید. اسکالپشور انجام دهید و با اعتماد به نفس به خانه و یا محل کار خود باز گردید و از تناسب اندام خود لذت ببرید.

اسکالپشور تکنیکی بدون درد است!

در مدت زمان استفاده از اسکالپشور فقط در لایه زیر پوست تا حدی احساس گرما خواهید نمود و این روش کاملا بدون درد است. همچنین برای راحتی بیشتر شما تمامی هندپیس های دستگاه مجهز به یک سیستم پیشرفته خنک کننده تماسی شده اند. پس با خیال راحت به موسیقی گوش دهید و از اسکالپشور لذت ببرید.

اسکالپشور کمترین جلسات لاغری را نیاز دارد!

در اغلب افراد تنها با یک جلسه 2۴ درصد (یک چهارم) چربی های ناحیه از بین می رود و نتیجه دلخواه حاصل می شود. البته تعداد جلسات درمانی نسبت به افراد متغیر است و در بعضی افراد ممکن است نیاز به دو یا به ندرت سه جلسه لاغری باشد. در این تکنیک چون هیچ عارضه جانبی وجود ندارد، حتی می توان برای دستیابی به نتایج بهتر تعداد جلسات را افزایش داد.

اسکالپشور چربی ها را به صورت دائمی از بین می برد!

از نظر بالینی اسکالپشور چربی ها را در هر ناحیه به صورت دائمی از بین می برد و چنانچه رژیم غذایی سالم را در زندگی روزمره رعایت کنید، به هیچ عنوان بازگشت این چربی های مزاحم را تجربه نخواهید کرد.

پیکر تراشی غیر تهاجمی چیست؟

انواع روش های پیکرتراشی | پیکرتراشی چیست

پیکرتراشی، عمل پیکر تراشی ، لاغری با پیکرتراشی، روش های جدید پیکرتراشی همه اینها عناوینی هستند که روزانه زیاد با آن برخورد میکنیم. در دنیای امروز که چاقی و اضافه وزن یک معضل جهانی است و داشتن اندامی زیبا و خوش فرم مورد علاقه اکثر مردم است، طبیعی است که برای رفع مشکل چاقی و اضافه وزن از طریق علم و تکنولوژی تلاش های بسیاری میشود که روش های نوین و کم خطر تری ابداع تا در زمینه چاقی و فرم دهی اندام خدمات بیشتری ارائه شود. و اما موضوع جذاب و پیچیده ی پیکرتراشی….

بهتر است ابتدا به این پرسش “پیکرتراشی چیست” پاسخ دهیم…

خارج کردن بافت های چربی اضافه از نواحی مورد نظر در بدن را؛ شاید بتوان خلاصه ترین جواب یا ساده ترین جواب “پیکرتراشی چیست” دانست. اما زمانی که با مقوله پیکرتراشی برخورد میکنیم با روش های مختلف و پیچیده ای برخورد میکنیم که گاهی  سوال های بیشتری را در ذهن ما ایجاد میکند.

واقعیت این است که شاید پیکرتراشی تعریف ساده ای دارد اما روش های مختلف برای انجام پیکرتراشی هرکدام دنیای متفاوتی دارند. پس اگر قصد انجام پیکر تراشی دارید نیازمند این هستید که اطلاعات کاملی در مورد انواع روش ها پیکرتراشی به دست آورید تا بتوانید بهترین روش پیکرتراشی که مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید.

► با انواع روش های پیکرتراشی بیشترآشنا شویم

برای رسیدن به وزن ایده آل و مناسب دو نوع روش هست روش های جراحی لاغری و روش های پیکرتراشی که روش های پیکر تراشی خود به دو دسته  پیکرتراشی با جراحی (روش تهاجمی) و پیکرتراشی بدون جراحی (روش غیر تهاجمی) تقسیم میشود. لازم به ذکر است که بدانید جراحی های لاغری با جراحی های پیکرتراشی تفاوت های عمده دارند که در این مقاله به شرح این تفاوت های خواهیم پرداخت.

تکنیک های به کار گرفته شده در پیکر تراشی:

 • جراحی ران
 • جراحی بازو
 • جراحی لیفت که شامل (لیفت سینه، ماموپلاستی و ایمپلنت سینه)
 • جراحی پلاستیک شکم

► روش پیکرتراشی با جراحی

روش های پیکرتراشی با جراحی روش هایی است که در آن نیاز به اتاق جراحی وسایل جراحی و همچنین تیم درمان دارند و همچنین در این روش ها از بیهوشی عمومی با بیحسی های موضعی عمیق استفاده میشود که همان عمل جراحی است به کمک جراحی پلاستیک قابل انجام است که نواحی مختلف بدن مثل شکم، ران و بازو، و سینه را میتوان با جراحی پلاستیک پیکر تراشی کرد.

► روش پیکرتراشی بدون جراحی

 پیکرتراشی بدون جراحی که روشی غیر تهاجمی محسوب میشود در این روش ها نیاز به بیهوشی ندارد و از بی حسی ها موضعی استفاده میشود.  دراین روش ها مثل روش ها ی جراحی پیکرتراشی نمیتوان قسمت های زیادی از چربی را حذف کرد و برای افرادی که چاقی های مفرط دارند و ضرورت به حذف سریع بافت زیادی از چربی دارند روش های پیکرتراشی بدون جراحی گزینه های مناسبی نیستند.

دکمه بازگشت به بالا