اقتصادیکسب و کار دنیای 77

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

مفهوم تایم فریم و اهمیت آن در بازارهای مختلف مالی

تایم فریم در فارکس بیانگر یک بازه زمانی خاص در کندل‌های معاملاتی است که تغییرات زمانی را به ما نشان می‌دهد. معامله‌گران و تحلیل‌گران تکنیکال و بنیادی به‌وسیله پوزیشن‌های معاملاتی مختلف، فرایند خرید یا فروش مدنظر خود را با توجه به آن محور زمانی مدیریت می‌کنند.

این مقاله توسط وبسایت ایتسکا تهیه شده است. وبسایت ایتسکا یکی از وبسایت های آموزش فارکس است. وبسایت ایتسکا، بروکر های فارکس را مقایسه کرده است و نتیجه این مقایسه را در صفحه ی بررسی و مقایسه بهترین بروکر های فارکس مناسب ایرانیان قرار داده است.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

 به عبارت دیگر تایم فریم در فارکس به ما می‌گوید که در هر قسمت از نمودار باید چه موضع معاملاتی را انتخاب کنیم. برای مثال در نموداری با تایم فریم ماهانه، هر نقطه‌ای که بر روی نمودار قرار دارد نشان دهنده یک ماه است و یا در آن دسته از نمودارهای دارای تایم فریم هفتگی، هر نقطه در میله یا نمودار به ما یک هفته را نشان می‌دهد. در این مطلب قصد داریم تا با اهمیت تایم فریم و همچنین انواع آن در تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی آشنا شویم.

اهمیت انتخاب تایم فریم

تمامی معامله‌گران و فعالان اقتصادی قبل از اینکه بخواهند هر گونه رفتار مالی از خود نشان بدهند باید تایم فریمی که می‌خواهند با توجه به آن تصمیم به خرید و یا فروش بگیرند را به دقت بررسی و سپس انتخاب کنند. تایم فریم در فارکس باید دارای ابتدا و انتهای معینی باشد. به همین دلیل می‌توان گفت که تایم فریم از ضروریات و مبانی انجام معاملات در پلتفرم فارکس به شمار می‌آید. تمامی تحلیل‌گران و تریدرها برای اینکه بتوانند رفتار بازار را به درستی تحلیل و بررسی کنند باید با این مفهوم به خوبی آشنا باشند.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

جایگاه تایم فریم در زمان تحلیل بنیادی

در تحلیل بنیادی به طور معمول معامله‌گران تایم فریم‌های بلندمدت را انتخاب می‌کنند. تایم فریم‌های بلند مدت در فارکس عموما شامل تایم فریم‌های چند ماهه و یا یکساله مورد بررسی قرار گرفته و توسط معامله‌گران انتخاب می‌شوند. تفاوت تایم فریم در فارکس در تحلیل بنیادی با تکنیکال در این است که تایم فریم در تحلیل تکنیکال، به شکل تمام تایم فریم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه با استفاده از نرم‌افزارهایی همانند متاتریدر، تایم فریم‌های کاربردی می‌توانند از یک دقیقه تا بیشتر تنظیم شوند.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

تایم فریم در فارکس؛ نمودارهای کاربردی در تحلیل تکنیکال

هنگامی که قصد دارید تا با استفاده از روش تحلیل تکنیکال یک تایم فریم مناسب در فارکس انتخاب کنید باید به زمانی که به معاملات خود اختصاص می‌دهید، به خوبی توجه کنید. اگر فردی با مشغله زیاد هستید، پیشنهاد ما به شما این است که از نمودارهای یک ساعته و یا چهار ساعته استفاده کنید. البته ناگفته نماند که در چنین شرایطی استفاده از نمودارهای روزانه نیز امری منطقی به شمار می‌آید. در صورتی که وقت بیشتری برای انجام معاملات در فارکس دارید، می‌توانید بر روی تایم فریم‌های 30 دقیقه‌ای یا 15 دقیقه‌ای تمرکز کنید.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

عوامل موثر در انتخاب تایم فریم در فارکس که کمتر به آن توجه می‌شود

به طور کلی شما در هنگام معامله‌گری در همه بازارهای مالی به اندازه کافی با استرس و نگرانی دست و پنجه نرم می‌کنید. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان تایم فریمی را انتخاب کنید تا از این نظر تحت فشار روانی قرار نگیرید. یک تایم فریم مناسب در فارکس باید زمان کافی را برای تحلیل در اختیار شما قرار دهد. بازه زمانی باید با شخصیت شما و زمانی که در طول روز به انجام معاملات اختصاص می‌دهید، تناسب داشته باشد.

تاثیر میزان سرمایه در انتخاب بازه زمانی

میزان سرمایه‌ای که شما در اختیار دارید یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب یک تایم فریم منطقی به شمار می‌آید. اگر سرمایه اندکی دارید و نمی‌توانید حد ضرر بزرگی برای آن در نظر بگیرید باید از تایم فریم‌های کوچکتر استفاده کنید. به همان قدر که هدف معملاتی و حد سود شما بزرگتر می‌شود، به تایم فریم‌های بزرگتری نیز در فارکس نیاز پیدا خواهید کرد. به همین دلیل باید تاب تحمل نوسانات بازار را داشته باشید.

https://itsca-brokers.com/forex/brokers-for-iranian/

انتخاب تایم فریم در فارکس با در نظر گرفتن استراتژی معاملاتی

به طور کلی هر معامله‌گر و تریدر در بازار فارکس باید برای خود یک استراتژی معاملاتی منطقی و مناسب انتخاب کند. یک استراتژی معملاتی مناسب می‌تواند اساس یک معامله را شکل دهد. در واقع با توجه به هدف انتخاب شده شما برای معامله و همچنین نوع استراتژی معاملاتی می‌توانید تایم فریمی موثر در فارکس برای خود انتخاب کنید.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

مهم‌ترین نکات در رابطه با نوسان‌گیری با استفاده از تایم فریم

در نوسان‌گیری در بازار فارکس، معامله‌گران برای مدت زمان بسیار کمی در روند معاملات باقی می‌مانند و سپس پس از کسب سود و یا حتی ضرر در مدت کوتاهی پنجره معاملات خود را می‌بندند. بنابراین اینطور به نظر می‌رسد که بازه‌های زمانی کوچکتر کاربرد موثرتری در نوسان‌گیری دارند. لازم به ذکر است که اغلب تحلیل‌گران استفاده از هر دو نوع تایم فریم بزرگ و کوچک را در بازار فارکس به فعالان بازار پیشنهاد می‌کنند.

تایم فریم در فارکس | بررسی اهمیت و کاربرد تایم فریم در معاملات فارکس

 نحوه انجام این کار به این صورت است که با بررسی بزرگترین تایم فریم در فارکس، روند کلی بازار تشخیص داده می‌شود و سپس با استفاده از تایم فریم کوچکتر در همان جهت عملیات نوسان‌گیری آغاز می‌شود. به زبان ساده‌تر اگر در هنگام بررسی تایم فریم بزرگتر متوجه روند کلی و صعودی سهم شدید می‌توانید از طریق کوچکترین تایم فریم در فارکس، نقاطی مناسب برای نوسان‌گیری در راستای افزایش قیمت را کشف کنید و به سود برسید.

رفتار مالی حرفه‌ای و تحلیلگرانه با شناخت تایم فریم در فارکس

تایم فریم‌ها یا به عبارت دیگر همان دوره‌های زمانی یکی از مفاهیم اثرگذار در انتخاب شیوه معامله‌گری در بازارهای مالی مختلف همچون ارزهای دیجیتال و یا فارکس به شمار می‌روند. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های تریدرها همواره انتخاب یک تایم فریم مناسب است. زیرا با استفاده از تایم فریم صحیح می‌توانید معامله‌ای منطقی و موفق داشته باشید. کسب تجربه در انجام معاملات و همچنین افزایش آگاهی از روندهای کلی حاکم بر بازار نقش انکارناپذیری در انتخاب تایم فریم در فارکس دارد که باید به خوبی به آن توجه کنید.

دکمه بازگشت به بالا