عمومیکسب و کار دنیای 77

دستگاه لیزر؛ گزینه‌ای مناسب برای برش الیاف طبیعی و ‌مصنوعی

امروزه فناوری لیزر کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. امکان انجام برش‌های ‌دقیق و ایجاد پیچیده‌ترین طرح‌ها روی انواع متریال به‌خصوص پارچه و نمد باعث اقبال بیشتر صنعتگران به این فناوری مدرن شده است. از جمله کاربردهای این دستگاه‌ها می‌توان به استفاده از آن‌ها در صنعت نساجی اشاره کرد. چرا که الیاف طبیعی و همچنین پارچه‌های ‌مصنوعی به‌خوبی به وسیله دستگاه‌های ‌لیزر پارچه برش داده می‌‌‌شوند. با استفاده از دستگاه‌های لیزر برش پارچه، محصولات تولیدی دارای لبه‌های ‌بسیار صاف و تمیز هستند و به بافت پارچه نیز آسیبی نمی‌رسد. در این مطلب با مزایا و کاربردهای دستگاه برش لیزری پارچه آشنا می‌‌‌شویم.

دستگاه لیزر؛ گزینه‌ای مناسب برای برش الیاف طبیعی و ‌مصنوعی

فناوری برش لیزر پارچه را بهتر بشناسید

دستگاه لیزر پارچه، روشی نو برای برش انواع پارچه به‌طور دقیق است. در این روش، برخلاف روش سنتی، هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی‌شود؛ چرا که در برش لیزر هیچ فشاری روی پارچه اعمال نمی‌شود. فرایند برش لیزر مبتنی بر حرارت و قدرت پرتو لیزری است. از آنجا که پارچه‌های ‌از جنس نایلون و پلی‌استر سریع‌تر ذوب می‌‌‌شوند، از این رو، برای برش لیزر بهتر هستند.

برخی از پارچه‌ها گران‌قیمت هستند؛ بنابراین، در حین کار با این نوع متریال‌ها باید دقت بیشتری داشته باشید. از جمله این متریال‌ها می‌‌‌توان به پارچه‌های ‌توری، حریر و ابریشمی اشاره کرد که در برابر فشار و کشش آسیب‌پذیرتر هستند. از این رو، استفاده از فناوری برش لیزر برای چنین پارچه‌های ‌ظریفی پیشنهاد می‌‌‌شود.

برای آشنایی بیشتر با این دستگاه‌ها روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/products/application/fabric/

اهمیت برش پارچه با دستگاه لیزر

از دستگاه‌های ‌برش لیزر پارچه برای ایجاد زیباترین طرح‌ها و الگوها استفاده می‌‌‌شود. برای مثال، الگوهای کلاسیک یکی از پیچیده‌ترین الگوها هستند که به کمک فناوری لیزر قابل اجرا هستند؛ بنابراین، با این دستگاه‌ها می‌‌‌توان به هر ایده خلاقانه‌ای رنگ واقعیت بخشید و طرح‌های ‌متنوعی را تولید کرد. از جمله کاربردهای این دستگاه عبارت‌اند از: دوخت لباس، طراحی پرده، پارچه‌های ‌روتختی، ملحفه و محصولات تزئینی.

برش لیزر پارچه کاربرد فراوانی در دوخت لباس‌های ‌مجلسی دارد. این فناوری این امکان را به وجود آورده است تا بتوان طرح‌های ‌جدید و شیکی را روی لباس ایجاد کرد. این فناوری توانسته است در مدت کوتاهی به کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ راه پیدا کند.

دستگاه لیزر؛ گزینه‌ای مناسب برای برش الیاف طبیعی و ‌مصنوعی

برش لیزر پارچه چه مزایایی دارد؟

فناوری لیزر برای برش انواع پارچه در طرح‌های ‌متنوعی به کار می‌‌‌رود. از این رو، این امکان فراهم شده است که طرح‌های ‌جذابی را روی انواع پوشاک ایجاد کرد که نقش مهمی را در صنعت مد بازی می‌‌‌کند. دستگاه‌های ‌لیزر برش پارچه، دارای قابلیت‌های ‌بسیاری هستند که آن‌ها را به یک دستگاه کاربردی تبدیل کرده است. برش‌های ‌لیزری بسیار دقیق هستند که نشان‌دهنده عملکرد فوق‌العاده دستگاه‌های ‌لیزر برش پارچه است. در ادامه با مزایای برش لیزر آشنا می‌‌‌شویم:

  • در روش‌های ‌سنتی برش پارچه، میزان زیادی از اعوجاج وجود دارد که مشکلی مهم سر راه خیاطان است؛ اما برش لیزر پارچه از این امر جلوگیری می‌‌‌کند
  • برش پارچه با دقت بالایی انجام می‌‌‌شود
  • لبه‌های ‌پارچه برش داده شده صاف و تمیز هستند و به‌خوبی آب‌بندی شده‌اند
  • در این روش، برخلاف روش سنتی، دیگر خبری از سایش ابزار نیست و کیفیت محصولات تولیدی نیز در سطح بالایی است
  • برش لیزر هیچ آسیبی به بافت پارچه وارد نمی‌کند و سوراخ کردن پارچه نیز به کمک سیستم نوار نقاله انجام می‌‌‌شود
  • در این روش مدرن، میزان هدر رفتن متریال به حداقل ممکن می‌‌‌رسد

بهترین انواع ‌پارچه مورد استفاده در دستگاه لیزر برش پارچه

دستگاه لیزر برش پارچه این قابلیت را دارد که انواع متریال پارچه با ضخامت‌های ‌متفاوت را با دقت بالایی برش بزند. از جمله این متریال‌ها پارچه‌های ‌میکروفایبر، کتان، پارچه‌های ‌ابریشمی و پلی‌استر هستند که هریک کاربردهای خاص خود را دارند.

برترین مدل‌های ‌دستگاه لیزر برش پارچه

در دستگاه‌های ‌لیزر برش پارچه معمولا از فناوری لیزر CO2 استفاده می‌‌‌شود. این دستگاه‌ها طی عملیات حرارتی، پارچه را ذوب می‌‌‌کنند و در نهایت برش انجام می‌‌‌شود. در ادامه برترین مدل‌های ‌دستگاه لیزر برش پارچه را آورده‌ایم.

دستگاه لیزر؛ گزینه‌ای مناسب برای برش الیاف طبیعی و ‌مصنوعی

دستگاه برش لیزر RT1490

یکی از بهترین دستگاه‌های ‌لیزر برش پارچه، دستگاه RT1490 است. علاوه بر پارچه، این دستگاه قابلیت برش و حکاکی انواع متریال‌های ‌غیرفلزی از جمله چرم، چوب و نمد را دارد. این دستگاه جایگزین مناسبی برای روش‌های ‌سنتی برش است. چرا که به کمک این دستگاه دقت و سرعت تولید به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌‌‌کند و کل فرایند تولید نیز به صورت اتوماتیک انجام می‌‌‌شود. میکروسوئیچ‌های ‌به‌کاررفته در انتهای محورهای X و Y، مانع از برخورد محورها به بدنه دستگاه می‌‌‌شوند.

دستگاه برش لیزر RT1610

دستگاه برش لیزر RT1610 از سری دستگاه‌هایی است که برای برش متریال‌های ‌غیرفلزی طراحی شده است. از این دستگاه در کارگاه‌های ‌پارچه استفاده می‌‌‌شود و برای برش طاقه‌های ‌160 سانتی‌متری مناسب است. دستگاه برش لیزر RT1610 کاربرد وسیعی در صنعت نساجی دارد. فرایند تولید به کمک این دستگاه بدون دخالت اپراتور انجام می‌‌‌شود و دستگاه این قابلیت را دارد که عملیات برش انواع پارچه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان اجرا کند. از جمله مزایای استفاده از این دستگاه عبارت‌اند از:

  • در برش لیزری، هیچ‌گونه سوختگی یا تغییر رنگی روی بافت پارچه ایجاد نمی‌شود
  • چهار محور خطی و چرخ‌دنده دستگاه RT1610، فرایند باعث بهبود در سرعت پردازش، دقت و کارآمدی دستگاه شده‌اند
  • میز کار بزرگ دستگاه این امکان را در اختیار شما می‌‌‌گذارد که انواع پارچه با هر ابعادی را برش بزنید

دستگاه لیزر؛ گزینه‌ای مناسب برای برش الیاف طبیعی و ‌مصنوعی

با خرید بهترین دستگاه‌های ‌لیزر برش پارچه از روتک، آسان‌تر برش بزنید

در سال‌های ‌اخیر فناوری برش لیزر، مورد استقبال صاحبان کسب‌وکار قرار گرفته است. چرا که با استفاده از دستگاه لیزر برش پارچه می‌‌‌توان پیچیده‌ترین طرح‌ها را به صورت دقیق اجرا کرد. فرایند برش لیزر، به کمک نرم‌افزار و به صورت کاملا خودکار انجام می‌‌‌شود؛ طوری که دستگاه لیزر هیچ تماسی با متریال ندارد. از این رو، میزان هدررفت متریال نیز به حداقل می‌‌‌رسد. اگر شما هم به دنبال یک دستگاه لیزر برش پارچه هستید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، پیشنهاد ما مجموعه روتک است. شما می‌‌‌توانید جدیدترین مدل‌های ‌دستگاه برش لیزر را در وب‌سایت این مجموعه معتبر مشاهده و خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا