عمومیکسب و کار دنیای 77

رمان های هما پور اصفهانی

هما پور اصفهانی کیست؟

هما پوراصفهانی رمان‌نویس و روان‌شناس پرتلاش و توانای معاصر ایرانی در ۱۲ اسفند ماه ۱۳۶۹ در اصفهان متولد شد. هما پور اصفهانی مؤلف چندین رمان در ژانر‌های عاشقانه، اجتماعی و آرمانگرایانه است که با استقبال خوبی از طرف مخاطبان، خصوصاً نسل جوان مواجه شده است. از جمله آثار هما پوراصفهانی می‌توان به رمان‌های معروف سیگار شکلاتی، قرار نبود، سجاده و صلیب و استایل اشاره کرد. در ادامه با بخش‌هایی از بیوگرافی هما پوراصفهانی آشنا خواهیم شد. در انتها نیز لینک دانلود کتاب این نویسنده جوان را آورده ایم.

زندگی نامه هما پوراصفهانی

هما پوراصفهانی در خانواده‌ای اصفهانی متولد شد. او فرزند چهارم خانواده بود و از کودکی علاقه زیادی به خواندن کتاب‌های رمان داشت. هما پوراصفهانی فعالیت نویسندگی‌اش را از سن ۱۰ سالگی آغاز کرد. در ابتدا نوشته‌های خود را در سایت‌های نویسندگی و گفت‌وگو همچون «نود و هشتیا» با دیگران به اشتراک می‌گذاشت و طبق گفته خودش این مسأله یکی از بهترین اتفاقات زندگی و از دلایل اصلی موفقیتش محسوب می‌شود چرا که باعث شد با نقاط ضعف و قوت نوشته‌های خود آشنا شود.

در نهایت پوراصفهانی بواسطه‌ی تشویق نزدیکان خصوصاً بردار و مادرش و انگیزه و تلاش‌های خودش و با وجود تجربه و سن و سال کم، توانست آثار جذابی را به رشته تحریر درآورد. اولین اثر این نویسنده جوان توانا، رمان آسمان نگاهت است. هما پور اصفهانی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی است و در حال حاضر در اصفهان سکونت دارد.

رمان های هما پور اصفهانی

کتاب های هما پور اصفهانی

  • کتاب شام مهتاب
  • کتاب سیگار شکلاتی
  • کتاب سجاده و صلیب
  • کتاب شکلات تلخ
  • کتاب قرار نبود
  • کتاب اوراکل
  • کتاب استایل
  • کتاب ذهن خالی
  • کتاب اسپرسو

آثار برجسته و معروف هما پوراصفهانی

همان‌طور که اشاره شد، هما پوراصفهانی آثار جذابی را به رشته تحریر در آورده است که بسیاری از این آثار جایگاه خود را در میان آثار پرفروش پیدا نموده‌اند. در این بخش به برخی از آثار هما پوراصفهانی اشاره می‌نماییم. در سایت دهکده لینکز نیز می توانید از دانلود رایگان کتاب بهره مند شوید.

کتاب سیگار شکلاتی

کتاب سیگار شکلاتی، ماجرای زندگی سه شخصیت اصلی است که آشنایی، علاقه و هدف مشترک آن‌ها برای نابود کردن یک باند تولید مواد مخدر، ماجرا‌های عجیب و هیجان‌انگیزی را برایشان رقم می‌زند. «شهراد»، مردی خسته و تنها با گذشته‌ای تلخ و سراسر رنج که می‌کوشد علاوه بر نجات خودش از گمراهی، مانع سقوط سایرین شود. «سارا»، دختری قوی با افکار بلند که مایل است مستقل باشد و روی پای خود بایستد و تنها دغدغه‌اش، گرفتن انتقام از مسبب رنج‌های زندگی گذشته‌اش است. و «اردلان»، پسری شجاع و فداکار که هدف مشترکش با شهراد، او را به این رابطه صمیمانه پیوند می‌دهد و زندگی‌اش را متحول می‌سازد.

کتاب قرار نبود

کتاب قرار نبود، اثر هما پوراصفهانی در سال ۱۳۹۴ منتشر شد. این رمان روایت زندگی دختری به نام «ترسا» است که پس از رد شدن در کنکور، تصمیم می‌گیرد به خارج از کشور مهاجرت نماید. اما تجربه‌ی تلخ پدرش از فرستادن خواهر ترسا به خارج از کشور، باعث مخالفت شدیدش با تصمیم ترسا می‌گردد. ترسا چاره این کار را در ترتیب دادن یک ازدواج صوری می‌بیند. این راهکار او را به سمت پسر جوانی سوق می‌دهد که او نیز علی رغم داشتن موقعیت اجتماعی و تحصیلات خوب، به دنبال یک ازدواج صوری برای ر‌هایی از فشار‌های خانواده است. این آشنایی در بردارنده‌ی اتفاقات جذاب و مهیج راجع به نسل امروز جامعه است. داستانی سراسر شور که هر لحظه‌اش یادآور اشتیاق به زندگی است.

کتاب سجاده و صلیب

کتاب سجاده و صلیب، روایت زندگی دختری مسیحی با اصالتی ایرانی به نام «ویولت» است که قبلاً در فرانسه زندگی کرده و حالا  به همراه خانواده‌اش به ایران بازگشته است. ورود به دانشگاه موجب آشنایی ویولت با خواهر و برادری مذهبی به نام‌های «ارگل» و «آراد» می‌شود. ویولت رابطه صمیمانه‌ای با ارگل برقرار می‌کند. اما جهان‌بینی و عقاید متفاوت آراد و ویولت، باعث کشمکش و نزاعی طولانی مبان آن دو می‌شود و زندگی‌شان را با تحولات و مسائل تازه‌ای مواجه می‌سازد. حکایتی از شور و دلدادگی که تمامی موانع را از میان برمی‌دارد.

کتاب استایل

کتاب استایل، اثر همکاری مشترک هما پوراصفهانی و «دنیا منصوری»، روایتگر داستان زندگی «روژین» است، دختر طراحی که شکست‌هایش او را مجبور به مهاجرت از ایران می‌کند. روژین به استانبول نزد مادرش که در آنجا اقامت دارد، می‌رود تا بلکه بتواند تحولی در زندگی و روحیه خود ایجاد نماید. وی در شرکتی مشغول به کار می‌شود. این شغل موجب آشنایی‌اش با پسری به نام «بهراد» می‌گردد که از همان اوایل، مشکلات زیادی را برای روژین رقم می‌زند و موجبات تنش و مشکلاتی را برای آن‌ها فراهم می‌سازد. اما به مرور این رابطه وارد فصل جدیدی از دوستی و صمیمیت گردیده و ماجرا‌هایی را برای آن‌ها رقم می‌زند. استایل رمانی ساده و روایتی هیجان‌انگیز از رؤیا‌ها، اهداف و ماجرا‌های عاشقانه است.

کتاب رمان اوراکل

داستان در مورد پسری‌‌ است به نام مهراد صباغ، تاجری موفق و به نام که متهم می‌ شود به سر به نیست کردن دوست و شریک خودش الیاس…

اما قبل از اینکه دستگیر شود می ‌گریزد که بتواند مدارکی برای بی ‌گناهی خودش جمع کند.

در این راه دختری به نام مارال که چند ماه قبل تر به اجبار، مجبور به عقد او شده است، او را تعقیب می ‌کند که با لو دادنش بتواند وی را مجبور به طلاق خودش بکند.

اما مهراد سر بزنگاه متوجه مارال می‌شود و او را حبس می‌ کند…

آیا مهراد موفق می ‌شود بی‌ گناهی خودش را ثابت کند؟

کتاب رمان جدال پر تمنا

همه چیز از یک جر و بحث شروع شد.

از یک جر و بحث ساده…

و سپس کم کم تبدیل شد به یک جدال…

جدالی پر از شیطنت و عطش…

جدالی پر از تمنا…

جدالی بین حوایی از تبار مسیحیت و آدمی از تبار مسلمانی…

قسمتی از رمان جدال پر تمنا

جلوی آینه تندتند موهامو با یه دست کردم تو و با اون دستم سعی کردم کلاسورم رو زیر بغلم نگه دارم.

از زور هیجان داشتم خفه می شدم.

موهای بلوطی رنگم مدام از زیر دستم فرار می کردن و باز می افتادن بیرون…

با حرص گفتم:

– مثل موی گربه! آخرم همین روز اولی اخطار می گیرم.

داشت دیرم می شد.

زدم از خونه بیرون، خدا رو شکر که مامی رفته بود با دوستاش باغ و بابا هم نبود.

کتاب رمان روزای بارونی

تو سخن رو به اقدام سوق دادی … در خاطرته تری؟ چه اندازه ازت استدعا می کردم بگی ناخوشیت چیه! اجازه بدی با چاره اندیشی کنیم … اما تو بی علاقه به من و زندگیمون و بچه مون یه تنه داشتی می تاختی … تانیا به حدی کم رنگ بود تو ذهنم که عقیده نداشتم همه چیز به خاطر اون باشه … قبول دارم رفتار تانیا توی مطب من زننده بود

شخص خودم هم بهش یادآوری کردم … چیزی هم که تو دید چیز کمی نبود … اما خواهش من از ترسایی که می شناختم این بود که بیاد جلو … بزنه توی دهن من … چند تا بد دهنی بهم کنه و بعد بذاره بره تا لااقل من متوجه بشم درد زنم چیه و بتونم از خودم طرفداری کنم … تو به من حتی نگفتی چی کار کردم!

مدتی زندگیمو غم افزا کردی … وقتی متوجه شدم فقط به یه چیز فکر کردم … اینکه تو باید سالم بشی … بازم شده بود که رفتاری رو بدون اینکه به من اطلاع بدی انجام داده باشی … خودت هم خوب می دونی که این خصلت رو داری … بهت فهمونده بودم دوست ندارم چیزی رو از هم پنهان کنیم … حتی بدترین چیزا

ترسا نعره ای زد: دوست نداشتم تکبرم رو له کنی … هراس داشتم واقعیت داشته باشه … ترسا! تو حق نداری فقط به خودت و خودخواهی فکر کنی … تو باید به بچه ات هم فکر می کردی … یه درصد احتمال می دادی که تو اشتباه کرده باشی …

کتاب رمان آرامش غربت

داستان راجع به زن و شوهری است که به خاطر بیماری زن نمیتوانند بچه دار شوند!، ولی شیوا که عاشق بچه است، به شوهرش اصرار میکند که هرجوری هست بچه دارشوند، اما داستان در اینجا خلاصه نمیشود، شیوا سر زا میمیرد ولیکن بچه را نجات میدهند، کاوه از دخترش بیتا متنفر می شود با اینکه بیتا ثمره عشقشان است ولی کاوه …

بهترین کتاب هما پوراصفهانی

کتاب سیگار شکلاتی در سال ۱۳۹۵ منتشر شد. این رمان آخرین اثر منتشر شده هما پوراصفهانی با ژانری عاشقانه، ماجراجویانه و رویکردی فرهنگی اجتماعی است که می‌توان آن را قوی‌ترین و بهترین کتاب هما پوراصفهانی محسوب کرد. هما پوراصفهانی در این کتاب، پیشرفت نویسندگی و قلم شیوا و جذاب خود را به رخ خوانندگان کشیده است. این رمان عامه‌پسند دارای محتوایی دقیق و واقع‌گرایانه است که نسبت به سایر آثار نویسنده، شخصیت‌پردازی قدرتمندتری دارد. استقبال بی‌نظیر از این رمان باعث شده که بار‌ها و بارها به تجدید چاپ برسد.

خرید کتاب های هما پور اصفهانی از  دهکده لینکز

برای آشنایی و خرید کتاب ‌های هما پوراصفهانی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی کتاب  دهکده لینکز مراجعه نمایید. امکان دسترسی سریع و آسان به مجموعه کاملی از بهترین آثار هما پوراصفهانی را برای علاقه‌مندان به رمان‌های عاشقانه، اجتماعی و آرمان‌گرایانه در سراسر کشور فراهم ساخته است. در هر کجای کشور که باشید، می‌توانید کتاب‌های مورد علاقه خود را با بهترین قیمت و به‌صورت غیرحضوری سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

 

منبع : manybooks.net

دکمه بازگشت به بالا