اقتصادیکسب و کار دنیای 77

آموزش فارکس برای مبتدیان

فارکس به عنوان یکی از راه های کسب درآمد در ایران و جهان شناخته شده و اکثر علاقه مندان بازارهای مالی برای کسب درآمد دلاری به سمت فارکس آماده اند. فارکس با توجه به بزرگی و پرنوسان بودن نیازمند آشنایی کامل با آن می‌باشید که در این مقاله آموزشی قصد داریم تا نحوه یادگیری فارکس برای مبتدیان را به شما عزیزان آموزش دهیم.

فارکس چیست؟

فارکس یا Forex  بزرگترین بازار مالی جهان است که بیش از 7 تریلیون دلار به صورت روزانه در این بازار بزرگ در حال معامله می‌باشد. کاربرد فارکس برای کشورها در جهت انجام سیاست های پولی خود و تامین ارز مورد نیازشان می‌باشد. در این بازار بزرگ گروه های مختلفی از بانک ها ، موسسات مالی و معامله گران کوچک فعال هستند. هرکدام از این گروه ها با هدفی خاصی در فارکس فعال بوده و به طور مثال بانک های مرکزی در جهت انجام سیاست های پولی در جهت کنترل ارز پول کشور خود در فارکس فعال هستند. بانک های بزرگ نیز در جهت تامین ارز مورد نیاز شرکت های صادراتی و وارداتی کشور و در جهت کسب سود در فارکس فعال هستند. معامله گران کوچک که ما جزء این گروه هستیم نیز در گروه فعالان بازار فارکس هستند.

نحوه معامله در بازار فارکس برای مبتدیان

تا اینجا با بازار فارکس و گروه های فعال در آن آشنا شده اید. همان طور که گفته شد، فارکس بزرگترین بازار مالی جهان بوده و کاربرد آن مانند یک صرافی می‌باشد. فارکس مانند یک صرافی بزرگ به تمامی گروه های فعال در آن این امکان را می دهد تا ارزهای کشورهای مختلفی را با یکدیگر مبادله کنند. در کنار اینکه بانک ها این امکان را داشته و به اهداف خود می‌رسند، شما نیز به عنوان یک معامله گر، این امکان را دارید تا از طریق نوسانات ایجاد شده از تبدیل ارزهای کشورها کسب سود کنید. برای ورود به بازار فارکس و کسب درآمد از آن، باید از واسطه ای به نام بروکر استفاده کنید.

محسن مجیدی راد آموزش فارکس

پس برای معامله در فارکس ابتدا باید یک بروکر مناسب انتخاب کنید. بروکر دقیقا همان کارگزاری بورس در ایران است و نقش واسطه ای بین شما و بازار فارکس را دارد. بروکرهای در بازار فارکس بسیار زیاد هستند و کیفیت های مختلفی در ارائه خدمات به مشتریان خود دارند. یکی از نکات مهم برای ورود به فارکس، انتخاب یک بروکر مناسب است. بروکرهای فارکس دارای مجوزهای به نام رگوله هستند. رگوله ها سازمان های نظارت کننده بر روی نحوه فعالیت بروکرهای فارکس هستند.بروکرهای معتبر هستند که از رگوله های معتبر جهان مجوز داشته و این مجوز را در وبسایت خود قرار داده اند که امکان استعلام بروکر در وبسایت رگوله امکان پذیر است.

پس از انتخاب بروکر مورد نظر برای ثبت نام در بروکر انتخاب شده به وبسایت آن مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم ثبت نام آن، امکان ایجاد حساب معاملاتی در بروکر را دارید. حساب های معاملاتی فارکس به شما این امکان را می دهد تا از طریق پلتفرم معاملاتی آن، امکان معامله در فارکس را داشته باشید. برای شارژ و برداشت دلاری از حساب های معاملاتی بروکرهای فارکس روش های مختلفی وجود دارد. در روش های موجود کیف پول وبمانی و پرفکت مانی و همچین شارژ از طریق ارزهای دیجیتال وجود دارد. البته برخی بروکرهای فارکس از طریق پرداخت ریالی نیز امکان شارژ حساب های معاملاتی فارکس را فراهم کرده اند.

پس از تمامی این مراحل و آماده شدن برای معامله در فارکس، باید مهارت های مربوط به معامله گری در بازار جهانی فارکس را فرا گیرید. به فارکس باید مثل هر شغل دیگری نگاه کنید و با این دید به دنبال یادگیری مهارت های آن باشید. یک معامله گر فارکس برای معامله در این بازار باید مهارت های مانند: مدیریت سرمایه در فارکس، روانشناسی معامله گری در فارکس و یک سبک معاملاتی را یاد گرفته و با ترکیب این مهارت ها استراتژی معاملاتی خود را ایجاد کند.

نحوه یادگیری مهارت معامله گری فارکس برای مبتدیان

در مرحله نحوه یادگیری معامله گری فارکس، مهارت های را برای این منظور باید کسب کرده که با استفاده از همین مهارت ها شما به یک معامله گر حرفه ای در بازار فارکس تبدیل می‌شوید. اولین مهارتی که برای ورود به دنیای معامله گری حرفه ای نیاز است، رونشناسی معامله گری در بازار فارکس می‌باشد. در روانشناسی معامله گری، یک معامله گر با بررسی شخصیت خود، احساساتی که در هنگام انجام معاملات در فارکس دارد را بررسی کرده و راه های کنترل آن را یاد میگیرد. این احساسات شما ترس و طمع های است که در هنگام سود و زیان به ما غلبه کرده و باعث انجام کارهای غیر ارادی در ما می‌شود.

محسن مجیدی راد آموزش فارکس

موارد دیگر شامل مدیریت سرمایه در فارکس است. مدیریت سرمایه روشی است که با رعایت آن از دست رفتن کل سرمایه در فارکس جلوگیری می‌کند. در مدیریت سرمایه فارکس، بر اساس میزان سرمایه و شرایط بازار، معاملات خود را انجام داده و ما را از انجام معاملاتی که دارای ریسک بالا بوده و خطر از دست رفتن سرمایه را زیاد می‌کند، جلوگیری خواهد کرد.

روش تحلیل در بازار فارکس بهتر است پس از دو مرحله قبل انجام شود. روش های تحلیل در بازار فارکس به صورت کلی دو روش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در بازار فارکس می‌باشد. روش تحلیل تکنیکال بر اساس گذشته بازار بوده و معامله گر به وسیله نمودارهای جفت ارزهای فارکس، تحلیل های خود را انجام می‌دهد. تحلیل تکنیکال دارای سبک های مختلفی است و اغلب معامله گران مبتدی و تازه کار از تحلیل تکنیکال کلاسیک برای انجام تحلیل و معاملات خود استفاده می‌کند. سبک های دیگر نیز در روش تحلیل تکنیکال وجود داشته و حتی ابزارهای مانند اندیکاتورها و الگوهای کندلی نیز در این روش تحلیل فارکس وجود دارند.

در روش تحلیل فاندامنتال بر خلاف تحلیل تکنیکال، معامله گر بر روی موارد بنیادی کشورها که شامل اخبار اقتصادی و وضعیت اقتصادی کشورهاست دقت بیشتری دارد. معامله گر برای تحلیل یک جفت ارز، بر اساس دو ارزی که در یک جفت ارز قرار دارد، هر دو کشور این دو ارز را بررسی کرده و بر اساس دید کلی از اقتصاد این کشورها خرید و فروش خود را در فارکس انجام می‌دهد. البته معامله گرانی هم هستند که با ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال سعی دارند تا تحلیل های بهتری را انجام دهند.

آموزش فارکس برای مبتدیان

در این بخش قصد داریم تا با معرفی روش مطمئن برای آموزش فارکس برای شما علاقه مندان به فارکس، بهترین مسیر را برای یادگیری بازار فارکس به شما آموزش دهیم.آکادمی مجیدی راد به عنوان یکی از بزرگترین آموزشگاه های بازار فارکس در ایران دوره رایگان فارکس را ارائه داده است که در این دوره تمامی اصول مربوط به ورود به بازار فارکس به شما عزیزان آموزش داده است. این دوره دارای ارزش مالی زیادی بوده اما با توجه به پایین بودن سطح دانش معامله گران فارکس در ایران، استاد محسن مجیدی راد با تجربه چندین ساله خود در بازار فارکس، این دوره را برای شما آماده کرده است که مباحث ارزشمندی از بازار فارکس آموزش داده شده است.

محسن مجیدی راد آموزش فارکس

سرفصل دوره فارکس آکادمی مجیدی راد

 • انواع بازارهای مالی
 • قیمت گذاری در فارکس
 • عرضه و تقاضا در فارکس
 • فعالان بازار فارکس
 • اصول تحلیل تکنیکال
 • ثبت نام در بروکرهای فارکس
 • نصب متاتریدر و معرفی آن
 • پرایس اکشن
 • مدیریت ذهن و احساسات
 • اصول تحلیل بنیادی
 • منابع خبری فارکس و معامله با آن
 • استراتژی ویژه معاملاتی فارکس

تمامی این مباحث در دوره آموزش فارکس آکادمی مجیدی راد آموزش داده شده است. سرفصل های دوره فارکس به نحوی بوده که از صفر تا صد بازار فارکس با تمامی موارد در بازار فارکس مورد نیاز شما به عنوان یک معامله گر به شما آموزش داده شده است.

دکمه بازگشت به بالا