عمومی

رفع مشکل عدم اتصال وای فای در گوشی های شیائومی

هنگامی که با گوشی شیائومی خود به شبکه وای فای متصل می شوید، به خصوص اگر در خانه یا در یک مکان که اینترنت مورد اعتماد ارائه می‌کند، معمولا دچار مشکل نمی شویم. با این حال در بعضی از مواقع مشکل در اتصال وای فای، سرعت کم یا قطعی ممکن است بیشتر از چیزی که ما انتظار داریم در تلفن هوشمندمان ظاهر شوند و این مشکل این‌قدر ادامه پیدا کند تا صبرمان را لبریز کند.

رفع مشکل عدم اتصال وای فای در گوشی های شیائومی

بعضی از این مشکلات بسیار حاد هستند و نیاز به تعمیر به صورت تخصصی دارند ولی معمولا رفع این مشکلات بسیار راحت است و نیازی به تعمیرات سخت افزاری نیست. اگر به دنبال خرید گوشی شیائومی هستید، می‌توانید فروشگاه لوازم الکترونیکی هدهد آی تی را برای خرید گوشی شیائومی مورد نظر خود انتخاب نمائید. همراهمان باشید تا بعضی از راه حل‌ها برای رفع مشکل عدم اتصال وای فای گوشی‌های شیائومی را بررسی کنیم.

رفع مشکل عدم اتصال وای فای در گوشی های شیائومی

صرفه جویی در باتری را غیرفعال کنید

اگرچه گزینه صرفه جویی در باتری می تواند بسیار مفید باشد، اما صرفه جویی در باتری امکانات تلفن همراه ما از جمله شبکه WiFi را محدود می کند و همین‌طور همه فرآیندها کند می‌شوند. لذا در تنظیمات باطری گوشی شیائومی این گزینه را برای دریافت اینترنتی با سرعت بیشتر فعال کنید.

بهترین شبکه را انتخاب کنید و جستجوی خودکار را لغو کنید

با بازگشت به تنظیمات اتصال وای فای در شیائومی، باید شبکه‌های مختلفی که به آن اتصال پیدا می‌کنید را بشناسید. در روترهای وای فای اتصال 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز را وجود دارند. این شبکه‌ها سرعت های متفاوتی را به ما ارائه می‌دهند، 5 گیگاهرتز سریع‌تر است ولی شبکه 2.4 گیگاهرتز برد بیشتری را ارائه می‌دهد.

کاری که باید انجام دهیم این است که تغییر شبکه خودکار ارائه شده توسط شیائومی را حذف کنیم و به جز در موارد خاص به شبکه 2.4 گیگاهرتز متصل شویم. این کار با رفتن به setting> wifi> wifi assistent>  و انتخاب بهترین شبکه ها و در نهایت غیرفعال کردن گزینه انجام می‌پذیرد.

رفع مشکل عدم اتصال وای فای در گوشی های شیائومی

برای رفع مشکل وای فای در گوشی شیائومی خود، گوشی را ری استارت کنید

در بعضی از موارد بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم، راه اندازی مجدد موبایل است. این ترفند قدیمی هم‌چنان جوابگو بعضی از مشکلات گوشی شماست. اگر خطا ادامه پیدا کرد، می‌توانیم همین کار را با روتر وای‌فای انجام دهیم، آن را خاموش کنیم و حداقل 30 ثانیه آن را به همین شکل رها کنیم و سپس آن را روشن کرده و دوباره سعی کنیم وصل شویم.

تنظیمات WiFi و شبکه را بازنشانی کنید

این خطا ممکن است در تلفن همراه ما به دلیل یک سری تنظیمات در شبکه های تلفن همراه و بخش های وای فای باشد که از اتصال صحیح جلوگیری می کند. با توجه به این مشکل، ما قصد داریم هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود را با این مراحل حذف کنیم:

  • وارد تنظیمات گوشی هوشمند خود شوید
  • به منوی Connection and share بروید
  • وارد راه اندازی مجدد وای فای شوید
  • و در نهایت روی بازیابی تنظیمات کارخانه کلیک کنید و در آخر آن را تأیید نمائید

رفع مشکل عدم اتصال وای فای در گوشی های شیائومی

برای رفع مشکل وای فای در گوشی شیائومی خود، مودم یا روتر را بررسی کنید

هنگامی که در حال مرور شبکه های اجتماعی، وب گردی یا تماشای محتوای استریم هستیم، ممکن است به طور ناگهانی قطع اتصال وای فای در شیائومی رخ دهد. برای جلوگیری از تکرار این مشکل به همان اندازه که معمولا برای ما اتفاق می افتد، راه حل‌های موثری وجود دارند که به موبایل ما ارتباطی ندارد؛ بلکه علتی بیرونی دارند که می‌تواند در حل مشکل شما مفید باشد.

کانال وای فای را تغییر دهید

یکی از رایج ترین مشکلات وای فای در منازل، اشباع کانال‌هاست. مشکلی که باعث می‌شود کانال‌هایی که وای‌فای ما در آن‌ها منتشر می‌‌شد، دچار افت شوند. خوشبختانه برنامه های بسیار خوبی برای حل این مشکل وجود دارد که با یک جستجو ساده می‌توانید پیدا کنید.
تداخل با دستگاه های دیگر را بررسی کنید

این مشکل که برای وای فای گوشی های شیائومی ایجاد می‌شود، می تواند به این دلیل باشد که دستگاه های مختلفی در اطراف روتر WiFi داریم. حتی ساعت‌های هوشمندی که دارای اتصال WiFi هستند یا برخی از لوازم خانگی که مبتنی بر امواج هستند و به اینترنت وصل نیستند، ممکن است میدانی تولید کنند که سبب تداخل شده و در وای فای اختلال ایجاد کنند. لذا بهتر هست که روتر را از دستگاه های که تولید امواج می‌کنند مانند ماکروفر دور کنید و اتصال دستگاه های که بی جهت به مودم متصل هستند را قطع کنیم.

کلام آخر

عدم اتصال گوشی به اینترنت اتفاقی بسیار عادی است ولی ممکن هست که در بعضی از موارد روزمان را به راحتی هر چه تمام‌تر تلخ و زهر کند. راه حل‌هایی که برای حل این مشکل اشاره کردیم تقریبا 89 درصد جوابگو هستند. اگر باز هم به نتیجه نرسیدید موارد بالا را دوباره چک کنید و اگر باز هم نتیجه نگرفتید دنبال راه های دیگر باشید و اگر باز هم نشد به یک متخصص تعمیرات گوشی هوشمند مراجعه کنید!

حالا که با تکنیکی برای حل مشکلات گوشی های شیائومی آشنایی پیدا کردید و به خرید گوشی شیائومی علاقه‌مند شدید، می‌توانید فروشگاه هدهد آی تی را برای خرید گوشی هوشمند، تب لت، لپ تاپ، نمایشگر و انواع قطعات کامپیوتری انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا