عمومیکسب و کار دنیای 77

آشنایی با گیاه آلوکازیا و قوانین و نکات رشد آن

آلوکازیا یک گیاه استوایی نفیس است که هر باغبانی را مجذوب خود می‌کند. گونه‌ها و دورگه‌های مختلفی وجود دارند که بخشی از خانواده آلوکازیا هستند، اما با وجود تفاوت‌های آنها قوانین مشترکی وجود دارد که می‌تواند برای همه آنها اعمال شود. برای رشد آلوکازیا در خانه باید نکاتی را بدانید که در این بخش به برخی از آنها پراخته ایم.

آشنایی با گیاه آلوکازیا و قوانین و نکات رشد آن

معرفی گیاه آلوکازیا

آلوکازیا یک گیاه استوایی نادر بومی آسیای جنوب شرقی است و پرورش آن بیشتر در مالزی رایج است. زیبایی عجیب آلوکازیا به دلیل برگهای انبوه باشکوه با شکلی خاص است. این گیاه به ندرت شکوفا می‌شود و در طول گلدهی رشد برگ‌ها متوقف می‌شود. تقریباً تمام گونه‌های آلوکازیا بسیار سمی هستند و باید دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهداری شوند. برای خرید گیاه آلوکازیا و سفارش انواع گیاهان آپارتمانی به صورت اینترنتی به لینک زیر مراجعه کنید.

https://b2n.ir/d09946

راهنمای نگهداری و پرورش گیاه آلوکازیا

این گیاه کاملاً بی تکلف است، نیاز به مراقبت منظم اما ساده دارد. آلوکازیا در میکروکلیمای گرم و مرطوب به خوبی رشد می‌کند و اگر زیبایی استوایی خود را با شرایطی نزدیک به طبیعی فراهم کنید، برای مدت طولانی شما را با زیبایی عجیب و غریب خود به وجد خواهد آورد. در اینجا قوانین اساسی و شرایط مورد نیاز پرورش آلوکازیا آمده است:

آشنایی با گیاه آلوکازیا و قوانین و نکات رشد آن

1) نور

این گیاه نور را دوست دارد، اما به خصوص در تابستان باید از نور مستقیم خورشید محافظت شود. همچنین برخی از گونه‌های آلوکازیا به ویژه قرمز مسی و آمازونی، در ماه‌های زمستان به نور اضافی نیاز دارند.

2) خاک

خاک با زهکشی خوب با اسیدیته کم (PH حدود 5.5) مناسب است که رطوبت و هوای خوبی را فراهم می‌کند.

3) آبیاری

آلوکازیا گیاهی رطوبت دوست است و در تابستان به آبیاری مکرر نیاز دارد (خاک هرگز نباید خشک بماند). آبیاری بهتر است با آب راکد انجام شود و مطمئن شوید که خاک گلدان همیشه مرطوب باشد. همچنین توصیه می‌شود بلافاصله پس از آبیاری، آب را از نعلبکی خارج کنید. در فصل زمستان، آلوکازیا را به طور متوسط و با احتیاط آبیاری کنید. به خاطر داشته باشید که برای اکثر گونه‌ها، آبیاری بیش از حد می‌تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

آشنایی با گیاه آلوکازیا و قوانین و نکات رشد آن

4) دما

گرما دوست. این گیاه نوسانات دما را دوست ندارد. تحت هیچ شرایطی آلوکازیا را در جایی قرار ندهید که در معرض جریان باشد. در تابستان دمای ایده آل برای تخصیص حدود 20 درجه و در زمستان کمتر از 18 نیست.

5) رطوبت

مانند هر گیاه گرمسیری، آلوکازیا رطوبت بالا را دوست دارد و در تابستان در گرم‌ترین روزها نیاز به رطوبت رسانی اضافی با اسپری دارد. برای ایجاد رطوبت اضافی، می‌توانید گلدان را روی ظرفی با سنگریزه قرار دهید که در آن چند انگشت آب ریخته شود. در زمستان هنگامی که سیستم گرمایش روشن است، اینکار می‌تواند به یک مرطوب کننده عالی تبدیل شود.

6) پیوند

گیاه جوان خوب است یک بار در سال، معمولاً در اوایل بهار و گیاهان بالغ هر دو سال یکبار پیوند شوند.

7) آفات و بیماری‌ها

شایع‌ترین آفاتی که به آلوکازیا حمله می‌کنند شته‌ها، تیموس و کنه‌ها هستند. ظاهرا آنها اغلب به دلیل شرایط مساعد برای گیاه مانند هوای خشک و دمای بالا ایجاد می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا