عمومی

تشخیص فالوور فیک از واقعی در اینستاگرام

تشخیص فالوور فیک از واقعی و افزایش فالوور اینستاگرام یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که فعالیت های تجاری خود را به اینستاگرام انتقال داده اند و از این رسانه برای گسترش کسب و کار خود استفاده می کنند. چرا که وجود فالوورهای فیک تاثیر منفی زیادی در پیشرفت کسب و کارهای اینستاگرامی و همچنین تعاملات صورت گرفته در فضای این رسانه دارد. به همین منظور ما تصمیم داریم در این مطلب نحوه تشخیص فالوور واقعی و فیک را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید!

تشخیص فالوور فیک از واقعی در اینستاگرام

اهمیت تشخیص فالوور فیک از واقعی

برای درک اهمیت تشخیص فالوور فیک از واقعی، توجه شما را به یک مثال جلب می کنیم: فرض کنید شما تصمیم دارید تبلیغ کسب و کار خود را به یکی از پیج های اینستاگرامی با تعداد فالور بالا بسپارید. در این صورت اگر فالورهای این پیج فیک باشد، هزینه ای که برای تبلیغات پرداخت کرده اید هدر رفته و عملا هیچ بازدیدی از بنر و تبلیغ شما صورت نخواهد گرفت! به همین دلیل لازم است تا زمانی که از واقعی بودن فالورهای یک پیج مطمئن نشدید، تبلیغات خود را به آن نسپارید.

علاوه بر این مورد، زمانی که شما تصمیم دارید فالورهای خود را افزایش دهید، باید بتوانید پیج های فیک را به درستی تشخیص دهید. چرا که پویا و فعال نگه داشتن پیج با فالوورهای فیک امکان پذیر نیست. گذشته از این، الگوریتم های اینستاگرام هم شدیدا در حال مقابله با پیج های فیک هستند و همین موضوع اهمیت تشخیص فالوور فیک از واقعی و حذف آن ها از پیج را افزایش می دهد.

معایب فالوور فیک

برخی از مهم ترین معایب وجود فالوور فیک در پیج عبارتند از:

 • نرفتن پست های شما به داخل اکسپلور: همانطور که می دانید یکی از روش های دیده شدن شما در اینستاگرام، قرار گرفتن پست ها در اکسپلور می باشد. پیج های فیک نمی توانند لایک و کامنت های پست های شما را افزایش دهند و یا آن ها را سیو کرده و به اشتراک بگذارند. به همین دلیل نرخ تعامل در پیج شما را کاهش داده و مانع از رفتن پست ها به اکسپلور خواهند شد.
 • جریمه شدن توسط اینستاگرام: اگر نرخ تعامل در پیج شما کم باشد، الگوریتم های اینستاگرام فیک بودن فالوورها را تشخیص داده و پیج شما را جریمه خواهند کرد.
 • از دست دادن اعتماد مخاطبان: کم بودن تعداد لایک و کامنت پست ها نسبت به تعداد فالوورها باعث می شود که فالوورهای واقعی شما از وجود فالوورهای فیک مطلع شده و اعتمادشان را از دست بدهند.

شاید از خود بپرسید چطور فالوورهای فیک پیج مان را تشخیص دهیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال کافیست تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

روش تشخیص فالوور فیک از واقعی

راحت ترین روش برای تشخیص فالوور فیک از واقعی این است که به نرخ تعامل پیج توجه داشته باشید. مهم ترین تفاوت فالوورهای تقلبی و واقعی، فعالیت آن ها می باشد. فالوورهای فیک قادر به لایک کردن پست ها و کامنت گذاشتن برای آن ها نیستند. البته برخی از آن ها از طریق ربات یک سری کامنت های ثابت زیر تمام پست های یک پیج قرار می دهند که آن هم به راحتی قابل تشخیص است.

بنابراین زمانی که بخواهید فالوورهای فیک پیج های دیگر را بررسی کنید، کافیست به تعداد لایک و کامنت پست های آن پیج دقت کرده و ان را با تعداد فالوورها مقایسه نمایید. اگر متوجه شدید تعداد لایک و کامنت ها به طور چشم گیری از تعداد فالوورها کمتر است، به فیک بودن فالوورها شک کنید.

اما اگر قصد تشخیص فالور فیک از واقعی در پیج خود را داشته باشید ممکن است این کار کمی برایتان سخت باشد. در این صورت شما می توانید با یکی از دو راهکار زیر فالوورهای فیک در پیج خود را شناسایی نمایید:

1 – تشخیص فالوور فیک از واقعی به صورت دستی:

اگر متوجه پایین بودن نرخ تعامل خود در پیج خود شدید، مطمئن باشید که تعدادی از فالوورهای شما فیک هستند. تشخیص فالوور فیک اینستاگرام از فالوور واقعی به صورت دستی کار راحتی نیست. چرا که شما باید تک به تک فالوورهای پیج خود را به دقت بررسی کرده و تعامل آن ها با پیج خود را در نظر بگیرید.

این کار فقط زمانی ممکن است که تعداد فالوورهای شما چندان هم زیاد نباشد و در صورت بالا بودن تعداد فالوورها باید روش های اتوماتیک را برای تشخیص فالوور فیک از واقعی امتحان کنید. البته اگر شما بخواهید فقط یک پیج خاص را برای فهمیدن فیک بودن یا نبودن آن بررسی کنید، چندان هم سخت نیست و در بخش های بعدی مقاله به آموزش آن می پردازیم.

2 – تشخیص فالوور فیک از واقعی به صورت اتوماتیک:

همانطور که گفتیم، تشخیص فالوور فیک از واقعی به صورت دستی کار زمان بری است. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از ابزارهای اتوماتیک برای اینکار استفاده کنید. برخی از رایج ترین ابزارها برای اینکار عبارتند از:

 • استفاده از برنامه های تشخیص فالوور فیک: شما می توانید برنامه تشخیص فالوور فیک برای اندروید را در گوگل پلی، و نسخه ایفون را در اپ استور دانلود نمایید.
 • استفاده از ربات: ربات ها یکی از بهترین ابزارها برای تشخیص فالوورهای فیک در اینستاگرام به شمار می روند و امکانات فوق العاده ای در اختیار شما قرار می دهند.
 • کمک گرفتن از سایت های حذف فالوور فیک: در حال حاضر چندین سایت خارجی تشخیص فالوور فیک در حال فعالیت هستند و شما می توانید برای تشخیص فالوور فیک از واقعی در پیج خود از آن ها کمک بگیرید.

تشخیص فالوور فیک از واقعی در اینستاگرام

روش تشخیص فیک بودن یک پیج در اینستاگرام

برای تشخیص پیج فیک در اینستاگرام روش های زیادی وجود دارد که اصلی ترین آن ها عبارتند از:

 • توجه به نام کاربری: توجه به نام کاربری اولین و ابتدایی ترین روش برای تشخیص فیک بودن یک پیج است. نام کاربردی هویت صاحب پیج به شمار می رود و شما از طریق آن می توانید به نام برند یا نام شخص پی ببرید.

البته برخی از کاربران به جای استفاده از نام خود عبارت های دیگری به کار می برند و هویت اصلی خود را پنهان می کنند. اما باز هم نام کاربری آن ها یک کلمه معنی دار است. در صورتی که پیج های فیک از عبارت های کاملا بی معنی و ناخوانا استفاده می کنند. برای مثال اگر با نام کاربردی هایی مثل gszsh345d مواجه شدید، نسبت به فیک بودن آن پیج شک کنید.

 • توجه به عکس پروفایل: پیج های فیک معمولا فاقد عکس پروفایل هستند و یا عکس آن ها به گونه ای است که به راحتی می توان فیک بودن پیج را تشخیص داد.
 • توجه به بیوگرافی پیج: با توجه به اینکه پیج های فیک به صورت خودکار ساخته می شوند، معمولا در قسمت بیوگرافی آن ها هیچ چیزی نوشته نشده است. حتی برخی از آن ها در این قسمت از کلمات کاملا بی معنی استفاده شده و به راحتی قابل تشخیص هستند.
 • پست و استوری: پیج های فیک هیچ پست و استوری ندارند.
 • تعداد فالورها و فالوینگ ها: معمولا تعداد فالووینگ های این پیج ها نسبت به فالور آن ها بسیار بیشتر است.

تشخیص فالوور فیک از واقعی در اینستاگرام

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم بهترین روش های تشخیص فالوور فیک از واقعی را به شما عزیزان آموزش دهیم. به کمک این روش ها شما دیگر در دام پیج های فیک گرفتار نمی شوید و می توانید نرخ تعامل در پیج خود را افزایش دهید. همچنین می توانید از همکاری با پیج هایی که فالوور فیک دارند خودداری نمایید.

امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند.

دکمه بازگشت به بالا