عمومیکسب و کار دنیای 77

اعزام برقکار سیار حرفه ای در کمتر از 30 دقیقه

با پیشرفت تکنولوژی و وابستگی بیش از 60 درصد زندگی ما به وسایل برقی و شارژی، مشکلات تعمیر و رفع عیوب برق ساختمان نیز بیشتر شده است. در هر خانواده یا مجموعه کاری شما باید یک شماره تلفن برقکار از یک تیم اعزام برقکار سیار داشته باشید. برقکاران سیار می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به محل شما برسانند و خدمات برقکاری و تعمیرات ابزار مربوطه را انجام دهند. در این مقاله قصد داریم شما را ابعاد مختلف شغل یک برقکار حرفه ای ساختمان آشنا کنیم. سپس سریع ترین سامانه اعزام برقکار سیار به سراسر پایتخت و حومه را به شما عزیزان معرفی کنیم.

اعزام برقکار سیار حرفه ای در کمتر از 30 دقیقه

برقکار کیست؟

به هر تکنسین یا متخصصی که به امور سیم کشی، برق رسانی، راه اندازی اتصالات برق در ادارات، مراکز فروشگاهی، مراکز صنعتی و مجتمع های مسکونی مسلط باشد، برقکار گفته می شود. یک برقکار حرفه ای ساختمان می تواند صفر تا صد سیم کشی یک ساختمان را به طور حرفه ای طراحی و اجرا کند. همچنین توانایی این را دارد که در مجتمع های دیگر نیز مشکلات اتصالی برق و تغییر در سیم کشی ساختمان را انجام دهد.

همان طور که می دانید حرفه برقکاری نیاز به تخصص و مهارت ویژه ای دارد. هر برقکار برای اینکه به یک برقکار حرفه ای ساختمان تبدیل شود باید دوره های تئوری و عملی را بگذارند؛ سپس نیاز به کسب تجربه در تمامی امور برقکاری دارد. عموما برقکارها به دو دسته تقسیم می شوند. در این قسمت به معرفی حرفه هر یک می پردازیم:

برقکار عمومی

برقکار عمومی به فردی گفته می شود که از پس کارهایی مثل برق رسانی به ساختمان ها و رفع ایرادات اتصالات برق ساختمان بر بیاید. در واقع هر برقکار سیار که بابت رفع مشکلات منزل شما به محل تان مراجعه می کند، یک برقکار عمومی می باشد.

یک برقکار حرفه ای ساختمان نیز در دسته برقکاران عمومی قرار می گیرد. با این تفاوت که از تجربه بالایی در ارائه خدمات برقکاری برخوردار است.

برای مثال ممکن است بابت رفع اتصالی برق با شماره تلفن برقکار یک سامانه اعزام برقکار سیار تماس بگیرید. اگر یک برقکار حرفه ای ساختمان به منزل شما بیاید می تواند در یک زمان کوتاه تمامی ایرادات سیم کشی ساختمان را پیدا کند.

همچنین اگر مشکل اتصالی برق مربوط به یکی از لوازم منزل باشد نیز می تواند آن را تعمیر کند. اما یک برقکار عمومی بدون تجربه، از عهده تعمیر لوازم برقی خانگی بر نمی آید. در نتیجه مجبور می شوید برای تعمیرات دوباره با یک تعمیرکار دیگر تماس بگیرید.

برقکار صنعتی

برقکار صنعتی همان طور که از اسمش پیداست، به تمامی امور سیستم برق یک مجموعه صنعتی مانند کارخانه ها یا نیروگاه های خارج شهر مسلط است. این حرفه دشواری های بسیار زیادی دارد و قابل مقایسه با یک برقکار سیار که در امور روزمره به شما کمک می کند، نیست.

کارهایی مانند نقشه کشی صنعتی، لحیم کاری سیم های مس و آلمینیوم و اتصال کابل های فشار قوی در محیط های صنعتی از فعالیت های روزمره یک برقکار صنعتی است. همان گونه که قابل حدس است، برقکاران صنعتی را نمی توان برای رفع اتصالی برق در ساختمان اعزام کرد. در نتیجه اگر به دنبال رفع مشکل برق ساختمان خود هستید، باید با یک برقکار سیار عمومی تماس بگیرید.

وظایف یک برقکار حرفه ای ساختمان چیست؟

همه ما با توجه به حرفه و شغلی که داریم، وظایفی نیز بر دوش داریم. این وظایف می توانند تعیین شده از طرف مردم یا قوانین کشور باشند. به هر حال موظف هستیم کارهای خود را تمام و کمال و بدون نقص انجام دهیم و بالعکس از دیگران نیز انتظار داشته باشیم وظایف خود را کامل انجام دهند.

برای مثال وقتی با شماره تلفن برقکار تماس گرفتید و منتظر اعزام یک برقکار سیار هستید، باید بدانید آن برقکار موظف است چه خدماتی را به شما ارائه دهد. همچنین باید بدانید چه کارهایی از عهده او خارج است و شما باید ادامه کار را به فرد دیگری بسپرید یا خیر. اگر به شناخت حرفه یک برقکار حرفه ای ساختمان علاقمند هستید یا می خواهید وظایف یک برقکار سیار را بدانید، موارد زیر را مطالعه کنید:

 • طراحی و راه اندازی سیستم های روشنایی و الکتریکی
 • بررسی ایمنی سیستم های الکتریکی در صورت داشتن اتصالی یا جرقه زدن
 • نصب و تعمیرات سیم کشی دوربین های مداربسته و سیستم دزدگیر
 • طراحی، نصب و سیم کشی سیستم های اعلام آتش سوزی
 • سیم کشی و راه اندازی تجهیزات حفاظتی ساختمان

البته برقکاران بسیار ماهر و به اصطلاح همه فن حریف نیز هستند که در تعمیرات آیفون تصویری و دوربین مداربسته نیز توانایی زیادی دارند. شما همچنین می توانید برای تعمیرات و عیب یابی این دستگاه ها نیز درخواست اعزام برقکار سیار بدهید و با شماره تلفن برقکار تماس بگیرید.

اعزام برقکار سیار حرفه ای در کمتر از 30 دقیقه

نکات مهم در برقکاری ساختمان

حال که با وظایف یک برقکار حرفه ای ساختمان آشنا شدید بهتر است تا در مورد نکات مورد توجه این حرفه نیز بخوانید. اگر صاحب منزل یا کارفرمای شرکت یا مجتمع تجاری یا اداری خود هستید، بهتر است در مورد نکات مهم و اغلب پرخطر برقکاری بدانید. این موضوع باعث می شود که اگر برقکار سیار شما حرفه ای و کاربلد نبود، به اون این نکات را یادآوری کنید:

 1. به عنوان اولین و مهم ترین نکته توجه کنید که برقکار حرفه ای ساختمان از مواد با کیفیت برای سیم کشی ساختمان استفاده کند. برای مثال کیفیت یک لوله برق در سیم کشی ساختمان در نیاز دوباره شما به برقکار حرفه ای ساختمان تاثیر می گذارد.
 2. یک برقکار حرفه ای ساختمان باید ظرفیت استاندارد فیوزها برای قسمت های مختلف را رعایت کند. برای مثال فیوز روشنایی باید ظرفیت 10 آمپری داشته باشد. همچنین فیوز پریز ظرفیت 16 آمپر، فیوز کنتور ظرفیت 25 آمپر و فیوز اصلی ساختمان ظرفیت 20 آمپر نیاز دارد.
 3. هنگام طراحی و نقشه کشی سیستم برق ساختمان، برقکار حرفه ای ساختمان باید به محل قرارگیری وسایل برقی توجه داشته باشد. مخصوصا وسایل حجیم مانند یخچال؛ تا مشکلی در سیم کشی ها ایجاد نگردد.
 4. توجه داشته باشید که برقکار شما از شلوغی در سیم کشی خودداری کند. این موضوع باعث می شود کار برای برقکاران بعدی که به محل شما مراجعه می کنند سخت شود و تعمیر برق ساختمان غیرممکن شود. همچنین با رعایت نظم، در مصرف کابل و سیم های ساختمان جلوگیری می شود.
 5. محل قرارگیری پریزهای برقی باید استاندارد باشد. مثلا فاصله پریز آشپزخانه با کابینت باید 30 سانتی متر، پریز یخچال با زمین 120 سانتی متر و پریز ماشین لباسشویی و اجاق گاز با زمین 80 سانتی متر فاصله داشته باشند.
 6. باید برای برخی از لوازم برقی که مصرف انرژی بیشتری دارند، فیوز جداگانه ای تعبیه شود. برای مثال لوازمی مانند کولر گازی یا کولر آبی.
 7. فاصله کلیدهای روشنایی نیز باید مطابق استاندارد باشد. برای مثال باید ارتفاع تمام کلیدهای روشنایی بین 10 تا 120 سانتی متر، ارتفاع کلید کولر 130 سانتی متر، ارتفاع کلید حمام و سرویس بهداشتی 120 سانتی متر و ارتفاع کلید در آشپزخانه باید 60 و 120 سانتی متر باشد.
 8. همچنین فواصل سیم کشی ها نیز باید مطابق اصول سیم کشی باشند. برای مثال فاصله آویز لامپ از سقف ساختمان بین 30 تا 50 سانتی متر، فاصله قوطی ها از چارچوب ساختمان بین 15 تا 25 سانتی متر، فاصله جعبه فیوز از لوله های گاز و آب باید 100 سانتی متر و فاصله پنل گوشی و آيفون از کف بین 140 تا 150 سانتی متر باشند.

تا چه اندازه با حرفه برقکار سیار آشنا هستید؟

اگر تا امروز برای امور برقکاری خود با شماره تلفن برقکار آشنا یا دوست خود تماس می گرفتید، احتمالا هنوز با برقکار سیار آشنا نیستید. واقعیت این است که شما تنها با داشتن شماره تلفن برقکار می توانید درخواست اعزام یک برقکار ساختمان حرفه ای به محل خود را بدهید.

همچنین می توانید با توضیح مشکل پیش آمده، راهنمایی های لازم را از اپراتور شماره تلفن برقکار دریافت کنید. تماس با شماره تلفن برقکار سیار یکی از بهترین روش های رفع مشکلات برقکاری ساختمان است. زیرا هر مجموعه ای سعی دارد در کوتاه ترین زمان یک برقکار حرفه ای ساختمان را برای شما اعزام کند. تنها کافی است تا شماره تلفن برقکار سیار مجموعه را داشته باشید.

در چه مواقعی به یک برقکار سیار نیاز داریم؟

همان طور که پیش از این گفتیم ارائه خدمات برقکاری مانند نصب، تعمیرات و راه اندازی سیستم های الکتریکی از عهده هر تعمیرکاری بر نمی آید. شما ملزم هستید با شماره تلفن برقکار تماس گرفته و درخواست اعزام برقکار سیار بدهید.

مسلما مشکلاتی که در زمینه برقکاری ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری وجود دارند، نیاز به تعمیر در محل دارند. ممکن است شما برای تعمیر لوازم خانگی خود، آن را به نمایندگی یا تعمیرگاهی ببرید. اما اصلاح سیم کشی و تعمیرات سیستم های داخلی برق ساختمان نیاز به اعزام یک برقکار سیار دارد.

واضح است که وقتی در موقعیتی اضطراری قرار دارید و با شماره تلفن برقکار تماس می گیرید، انتظار دارید در کوتاه ترین زمان ممکن برقکار سیار به محل شما برسد. سامانه های اعزام برقکار سیار تمامی احتمالات و خطرهای احتمالی را می شناسند و در اعزام برقکار سیار به محل، کوتاهی نمی کنند. در نتیجه در مواقع اضطراری بهترین گزینه برای شما، برقکاری تماس با شماره تلفن برقکار سیار است.

مهارت و دانش یک برقکار سیار

ممکن است شما به یک برقکار سیار که تا به حال او را دیده اید اعتمادی نداشته باشید و نسبت به مهارت و دانش او مطمئن نباشید! در مسائلی مانند خدمات برقکاری، که بسیار تخصصی هستند و با یک اشتباه کوچک ضررهای جبران ناپذیری به شما وارد می شود، حق دارید که نسبت به مهارت یک برقکار سیار ناشناس نگران باشید.

در گذشته اغلب بزرگان خانواده با یک تعمیرکار آشنا و دوست بودند و از همان فرد برای تعمیرات کمک می گرفتند. اما امروزه با تنوع مشاغل و نیازهای روزمره ما، آشنا بودن با هر شغل و حرفه ای غیر ممکن است. پس لازم است تا بر مهارت ها و دانش های یک برقکار سیار تکیه کنید؛ تا مشکل شما رفع شود. برخی از مهارت ها و دانش های مورد نیاز یک برقکار سیار عبارت هستند از:

 • داشتن تجربه در کارهای عملی برقکاری
 • توانایی کار مطابق با نقشه های فنی ساختمان
 • مهارت درک طرح ها و نمودارهای ساختمانی
 • توانایی کار با دقت و تمرکز زیاد بدون کوچک ترین اشتباه
 • داشتن روحیه کار تیمی و مشورت با تیم برقکاری در مواقع ضروری
 • توان انجام برقکاری در ارتفاع زیاد یا آب و هوای نامناسب
 • دانش کامل نسبت به حرفه خود و امور اجرایی
 • آگاهی از اصول و دستورالعمل های ایمنی کار و اجرای آن ها
 • توان بدنی مناسب به جهت انجام کارهای فیزیکی

فرصت های شغلی برقکار حرفه ای ساختمان

در مطالب قبلی به معرفی دو برقکار عمومی و برقکار صنعتی اشاره کردیم. حال می دانیم که هر یک در حوزه های متفاوتی مشغول به کار هستند و ما نیز اغلب با برقکاران عمومی سر و کار داریم. حوزه کاری برقکار حرفه ای ساختمان می تواند بنا به انگیزه کاری او متفاوت باشد. هستند برقکارانی که صرفا در امور خرده کاری برق ساختمان مشغول به کار هستند و مهارت و دانش کافی ندارند.

اعزام برقکار سیار حرفه ای در کمتر از 30 دقیقه

یک برقکار حرفه ای ساختمان با تجربه و دانشی که دارد می تواند در کلیه مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری و همین طور فروشگاهی مشغول به کار شود. همچنین می تواند به سمت گرفتن پروژه های ساختمانی مختلف برود و در طراحی و نقشه کشی اولیه ساختمان ها و مجتمع های جدید فعالیت کند. اما برای این کار نیاز به یک سابقه کاری درخشان و مناسب دارند.

همچنین یک برقکار حرفه ای ساختمان می تواند عضو یک سامانه اعزام برقکار شود و به عنوان یک برقکار سیار شروع به کار کند. این گزینه بهترین مورد برای برقکارانی می باشد که به دنبال کسب تجربه در یک مجموعه و یا تیم قوی و حرفه ای هستند.

این که یک برقکار حرفه ای ساختمان کدام فرصت شغلی را بر می گزیند به خودش و علایق خود بستگی دارد. اما باید توجه داشته باشد که میزان درآمد در هر یک از فرصت های گفته شده متفاوت است. درست است که امور برقکاری در کشور یک تعرفه معین دارند، اما زمینه کاری متفاوت، می تواند نرخ حقوق یک برقکار حرفه ای ساختمان را تغییر دهد.

میزان درآمد برقکار حرفه ای ساختمان

اعلام درآمد یک برقکار حرفه ای ساختمان به سادگی نیست. شما باید در نظر داشته باشید که یک برقکار حرفه ای ساختمان در چه زمینه ای فعالیت می کند، چقدر کار می کند و چه خطراتی را به جان می خرد. اما به طور کلی یک میانگین می توان برای درآمد برقکار حرفه ای ساختمان در نظر گرفت. این میانگین بر اساس کمترین فعالیت های یک برقکار و بیشترین فعالیت های او حساب شده است.

به طور کلی میزان درآمد برقکار حرفه ای ساختمان بین 2 الی 7 میلیون تومان است. البته باید توجه داشت که این رقم بسیار کلی است و نمی توان استنادی بر آن داشت. سقف درآمد یک برقکار حرفه ای ساختمان که یک پروژه نصب، طراحی و نقشه کشی سیستم برق یک برج چند طبقه را بر عهده دارد، اصلا قابل محاسبه نیست. همچنین کمترین درآمد مربوط به امور سبک و رایج برقکاری تعمیرکاران می باشد.

تعرفه امور برقکاری در کشور

آگاهی نسبت به تعرفه تمامی خدماتی که ما از اطرافیان دریافت می کنیم، برای همه مردم لازم است. این آگاهی موجب می شود ما یک دید مناسب نسبت به هزینه های تعمیرات و خدمات داشته باشیم. همچنین نسبت به موقعیت شغلی یک برقکار سیار یا یک برقکار حرفه ای ساختمان، مطلع می شویم.

تعرفه امور برقکاری در کشور تنها به یک جدول کوتاه و ساده ختم نمی شود. در مورد تک تک خدمات سیم کشی برق و رفع اتصالی، سیم کشی تلفن و رفع خرابی، نصب و تعمیر انواع آنتن، لامپ چراغ یا لوستر، نصب و تعویض کلید پریز ساختمان و دیگر موارد جداول کامل و جامعی همراه با قیمت وجود دارند.

شما عزیزان جهت اطلاع از تعرفه امور برقکاری در کشور می توانید با اتحادیه برقکاران ساختمان در هر منطقه ای که هستید تماس بگیرید. در این صورت می توانید دقیق ترین اطلاعات را بدست آورید و دچار اشتباه نشوید. همچنین اگر حس می کنید یک برقکار حرفه ای ساختمان از شما مبلغ زیادی دریافت کرده است، از طریق همین اتحادیه می توانید پیگیری کنید.

درخواست اعزام برقکار سیار به محل

سامانه های اعزام برقکار سیار با انتشار شماره تلفن برقکار به شما این امکان را می دهند که در هر ساعتی از شبانه روز درخواست اعزام برقکار سیار به محل خود را بدهید. این سامانه ها با گزینش چند برقکار حرفه ای ساختمان و استخدام آن ها این امکان را برای شما فراهم می کنند که از بهترین خدمات برقکاری در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده کنید.

هر سامانه روشی را برای برقراری ارتباط بین خود و مشتریان خود ایجاد می کند. آسان ترین و در دسترس ترین راه برای درخواست اعزام برقکار سیار، داشتن شماره تلفن برقکار است. مشکلاتی مانند قطعی اینترنت در مواقع ضروری مانع استفاده از روش های دیگر برای ثبت درخواست می شود. در نتیجه اکثر سامانه ها توزیع شماره تلفن برقکار را انتخاب می کنند.

شماره تلفن برقکار سیار

همان طور که گفته شد رایج ترین و بهترین راه در مواقع ضروری، برقراری تماس با شماره تلفن برقکار سامانه مورد نظرتان است. تنها کافی است که یک شماره تلفن برقکار از آن مجموعه داشته باشید تا در مواقع ضروری یک برقکار سیار به محل شما اعزام کنند.

سامانه فازینو (https://faazino.com) این امکان را برای شما قرار داده است تا با برقراری تماس با یک شماره تلفن برقکار، درخواست اعزام برقکار سیار به هر منطقه ای از پایتخت را بدهید. فازینو با اعزام برقکار سیار به شمال، شرق، غرب و حومه تهران و کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. شماره تلفن برقکار در فاینو 09194470774 می باشد.

در هر ساعتی از شبانه روز می توانید با شماره تلفن برقکار سیار در فازینو تماس بگیرید و در کمتر از 30 دقیقه یک برقکار حرفه ای ساختمان در محل داشته باشید.

شماره تلفن برقکار معتبر را از کجا پیدا کنم؟

در این دوره که افراد زیادی برای سودجویی ممکن است شماره تلفن خود را به جای شماره تلفن برقکار در جاهای مختلف ثبت کنند، باید مراقب باشید تا با یک شماره تلفن برقکار معتبر تماس بگیرید. حساسیت این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که شما باید اطلاعات شخصی، اطلاعات منزل مسکونی و یا اداره خود را در اختیار یک فرد سودجو قرار دهید.

بهترین کار برای پیدا کردن شماره تلفن برقکار معتبر، مراجعه به وب سایت های معتبر و فعال و یا تماس با سامانه 118 می باشد. وقتی نسبت به شماره تلفن برقکار اطمینان حاصل کنید می توانید با خیالی آسوده در مورد مشکل خود با اپراتور شما تلفن برقکار صحبت کنید و خدمات برقکار را در زمانی کوتاه دریافت کنید.

هزینه خدمات برقکاری در فازینو

در بخش های قبلی به موردی تحت عنوان تعرفه خدمات برقکاری در کشور اشاره کردیم. هر سامانه و یا هر برقکار حرفه ای ساختمان ملزم است که از قوانین تعرفه خدمات برقکاری پیروی کند. با توجه به کارهایی که در تعمیرات و خدمات برقکاری انجام داده است، هزینه خدمات خود را محاسبه و دریافت کند.

سامانه فازینو نیز از این قاعده مستثنی نیست! حتی می توانید با هزینه مناسب تر و پایین تری خدمات برقکاری دریافت کنید. البته این موضوع به علت کیفیت کاری پایین و یا اعزام برقکار سیار بی تجربه نیست؛ بلکه به علت کار تیمی و مجموعه حرفه ای و کارکرده فازینو می باشد.

ممکن است در برقراری ارتباط با شماره تلفن برقکار که به تنهایی کار می کند، متوجه شوید که هزینه بالاتری دریافت می کند. این موضوع می تواند به علت انفرادی کار کردن آن شخص و هزینه های بالای او باشد. اما تیم فازینو با در دست داشتن سرویس حمل و نقل، تعمیرات و خدمات حرفه ای از این هزینه ها کم کرده است. شما می توانید خدمات برقکاری خود را با کمترین هزینه در فازینو انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا