استانی

CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان افتتاح شد

به گفته منابع خبرگزاری دنیای 77 از لاهیجان ، عصر چهارشنبه؛ توسط دکتر ارسلان سالاری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیران. دستگاه اسکن اسکن یک برش در بیمارستان دولتی پیروج لاهیجان در حال بهره برداری بود.

سی تی اسکن یا مقطع رایانه یکی از دستگاههای تشخیص پزشکی است که به اندامهای مختلف لایه بدن به صورت لایه ای اعمال می شود و تصویر اندام های مورد نظر را برای کاربردهای تحقیق و درمان به شما می دهد.

در مجموع پنج میلیارد تومان اعتبار از اعتبارات ملی و استانی برای خرید ، نصب و بهره برداری از سی تی اسکن بیمارستان دکتر پیروج لاهیجان هزینه شده است.

بیمارستانهای مجهز به سی تی اسکن در کمتر از یک سال پس از پیگیری بی وقفه و خواستار رئیس جمهور علوم پزشکی گیلان شامل شهرهای آستارا ، رودبار ، لاهیجان و رودسر می شوند. لذت بردن.

البته راه اندازی و تجهیز بیمارستانهای عمومی به دستگاههای پیشرفته تشخیص پزشکی علاوه بر بهبود کیفیت خدمات درمانی بیمار ، مراجعه آنها به مراکز خصوصی را کاهش می دهد که بعضی اوقات بسیار گران است و از صف های طولانی تر برای اسکن CT جلوگیری می کند.

دکتر. دستگاه توموگرافی کامپیوتری در بیمارستان دولتی پیروج لاهیجان قادر است روزانه 50 تا 60 بیمار را معالجه کند.

پیش از معرفی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان پیرو لاهیجان ، بیماران مجبور بودند این خدمات را در یک مرکز خصوصی دریافت کنند و حداقل 190 هزار تومان بپردازند ، اما هم اکنون این سرویس با 1 هزار،000 تومان در بیمارستان دولتی ارائه می شود.

56

دکمه بازگشت به بالا