اقتصادی

افزایش کرایه ماشین در سال ۱۴۰۱

محتوای این مطلب پنهان

شیوه جدید پرداخت کرایه تاکسی در سال ۱۴۰۱

معاون تاکسیرانی تهران گفت: در شیوه جدید پرداخت، کرایه ماشین و تاکسی بر اساس ساعت‌های پیک، نوع و زمان سفر تغییر می‌کند. سرلک گفت: در شیوه جدید پرداخت، قیمت‌ها در هر ساعات شبانه روز نسبت به یکدیگر متفاوت خواهند بود و قیمت پایه و بالاترین قیمتی که می‌توان از مسافر دریافت کرد بر روی برچسب درج خواهد شد.

به گفته‌ی معاون تاکسیرانی شهر تهران، شیوه هوشمند پرداخت کرایه تاکسی در کنار پرداخت نقد وجود دارد و افراد می‌توانند به همان روش قبل هزینه‌ی سفر را پرداخت کنند. همچنین مسافر این امکان را دارد در ابتدا‌ی مسیر بارکدی که بر روی شیشه‌ی جلوی خودرو نصب شده است را اسکن کند و هزینه سفر را همان لحظه پرداخت کند. اعضای شورای شهر تهران در بهمن سال گذشته، مصوب کردند که نرخ کرایه حمل و نقل عمومی یعنی اتوبوس، مترو و تاکسی ۲۵ درصد افزایش پیدا کند. بر اساس اعلام فرمانداری تهران از اول اردیبهشت افزایش کرایه های حمل ونقل عمومی اعمال خواهد شد.

افزایش کرایه ماشین در سال ۱۴۰۱

افزایش 25 الی 35 درصدی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی از اول اردیبهشت ماه 1401

به‌ طور میانگین نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در چند سال اخیر با افزایش سالانه ۲۵ درصدی همراه بوده است و این رویه برای سال 1401 نیز ادامه خواهد داشت، هرچند در برخی از خطوط تاکسی و اتوبوس با توجه به رند نشدن نرخ کرایه ها، مجوز افزایش قیمت 35 درصدی نیز از اول اردیبهشت ماه صادر شده است.

این در حالی است که نرخ تورم طی این سال ها روند افزایشی داشته و ارقامی فراتر از 40 درصد را شامل می شده است. از طرف دیگر نرخ حمل و نقل عمومی تهران با وجود کمبود و فرسودگی ناوگان، همچنان مورد اقبال شهروندان برای مسافرت‌های درون شهری است و از این رو تغییر کرایه مترو، اتوبوس و تاکسی به طور مستقیم بر هزینه‌های زندگی اقشار مختلف تاثیر می‌گذارد.

اعضای شورای شهر تهران در بهمن ماه سال گذشته، لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی و نرخ بلیت مترو و اتوبوس را بررسی کردند و بعد از رایزنی‌های مختلف مصوب شد که حداکثر نرخ کرایه حمل و نقل عمومی یعنی اتوبوس، مترو و تاکسی 25 درصد باشد.

بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی شهر تهران به‌ طور متوسط 25 درصد در سال 1401 افزایش می‌یابد؛ اما از آنجایی که در برخی خطوط مبلغ کرایه خرد و نامتناسب است مقرر شد که به آنها اجازه داده شود که تا سقف حداکثر 35 درصد افزایش براساس نرخ های پایه مصوب سال 1400 کرایه داشته باشند تا نرخ کرایه متناسب و رند شود.

براین اساس نرخ بلیت متروی تهران هم برای سال آتی با 25 درصد افزایش در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید که نرخ بلیت خط تک سفره 2500، بلیت تک سفره حومه (خط 5) 1500 تومان، تک سفره هشتگرد 7500 تومان و بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی 12 هزار و 500 تومان خواهد بود.

تخفیف بلیط مترو و اتوبوس 1401 برای دانش آموزان و دانشجویان

همچنین براساس مصوبه شورای شهر تهران همچون سنوات گذشته خانواده شهدا، معلولین، جانبازان از تحفیف 100 درصد و دانش آموزان و دانشجویان از تخفیف 50 درصد بلیت مترو و اتوبوس برخوردارند و خبرنگارانی که طرح ترافیک نگیرند نیز می‌تواننداز کارت بلیت 400 هزار تومانی و افراد بالای 65 سال دارای کارت منزلت هم از تخفیف 90 درصد استفاده می کنند.

هر چند بر اساس قوانین بالا دستی، سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی مسافر باید به ۷۵ درصد برسد اما اکنون ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت اعم از تاکسیرانی، اتوبوسرانی و شبکه ریلی حدود ۵۱ درصد سهم جابجایی شهروندان را در شهر برعهده دارد که این کاستی ریشه در کمبود منابع مالی شهرداری دارد.

افزایش کرایه حمل و نقل درون شهری 1401 بر مبنای کارشناسی

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان گفت: افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس در سال 1401 طبق فرایند علمی و تحقیقات دقیق و میدانی، کارشناسانه خواهد بود.

مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی و عمرانی شورا اظهار کرد: در سال جاری با تشکیل جلسات متعدد کمیته نرخ گذاری متشکل از نماینده شورای شهر، نماینده فرمانداری و سازمان‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی بررسی جامع و دقیقی نسبت به وضعیت کسب و کار تاکسیران‌های همدانی صورت گرفت و این نتیجه حاصل شد که مبنای افزایش نرخ نامه براساس فرمول دقیقی تعیین شود.

وی اضاقه کرد: در این کمیته، سهم تورمی اقلام مصرفی و استهلاک خودرو و هزینه‌های جاری به همراه درصد افزایش حداقلی دستمزد راننده ملاک قرار گرفت و در نهایت به مبالغ رندی رسیدیم تا شهروندان دچار سردرگمی نشوند. حیدری مطرح کرد: تلاش می‌کنیم نرخ نامه از ابتدای سال آینده در اختیار ناوگان حمل و نقل عمومی قرار بگیرد چرا که تاخیر در اعلام قیمت جدید باعث زیان تاکسیران‌ها و رانندگان اتوبوس می‌شود. عضو شورای شهر همدان همچنین بیان کرد:درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری همدان برای چهار نفر و به نسبت چهار نفر سال قبل اعمال می‌شود.

وی درباره نرخ گذاری اتوبوس‌های درون شهری هم گفت: در نرخ گذاری سال بعد اتوبوس‌ها نیز افزایش 40 تا 50 درصدی در نظر گرفته شده که با محاسبه حق‌الزحمه و اقلام مصرفی خودرو است، علاوه بر این نرخ تمام شده حمل و نقل مسافران اتوبوسرانی بسیار بیشتر از نرخ مصوب و حدود 5 برابر آن است.

حیدری با اشاره به اینکه نرخ خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی در طول سالیان گذشته به واسطه برخی ملاحظات کم بوده است، اضافه کرد: این موضوع باعث شده نرخ خدمات اتوبوسرانی و تاکسیرانی از تورم چند سال گذشته جا بماند و معیشت رانندگان حمل و نقل عمومی با مشکل جدی مواجه شود از طرف دیگر رند نبودن کرایه‌ها معضل جدی بود که تلاش شد در نرخ گذاری جدید حل شود.به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون فنی، عمرانی و ترافیک شورای شهر همدان اضافه کرد: تکمیل سامانه پرداخت خرد نیز در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌کنیم شهروندان بتوانند با کارت شهروندی کرایه حمل و نقل عمومی و کرایه‌های خرد شهرداری را با سهولت بیشتری انجام دهند.

نرخ کرایه تاکسی 1401

خرداد 1401: محمد خلج قاسم‌آبادی، مدیرعامل شرکت حمل و نقل اینترنتی اسنپ، اعلام کرد که هدف این شرکت برقراری تعادل میان دغدغه‌‌های معیشتی رانندگان و هزینه کاربران مسافر است. وی افزود که قیمت‌گذاری در این حوزه بسیار چالش‌برانگیز است.

طبق گفته‌های وی، قیمت سالانه تاکسی‌های اینترنتی نیز بر اساس مصوبات مربوط به نرخ افزایش تاکسی‌های اینترنتی، متناسب با نرخ تورم افزایش خواهد یافت. این شرکت اکنون در حال رایزنی با ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است؛ بنابراین پس از دریافت مجوزهای لازم، افزایش نرخ مصوب سال 1401 اعلام می‌شود.

نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی ثابت می‌ماند

اردیبهشت 1401: با برگزاری یک جلسه توجیهی با مسئولان کلیه شرکت‌های حمل و نقل هوشمند اینترنتی، قیمت‌ها به نرخ قبلی بازگشت‌.

طبق اعلام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، افزایش نرخ خدمات تاکسی‌های اینترنتی منتفی شده است. بنابراین هر وجه اضافه دریافتی بین تاریخ 17 تا 23 اردیبهشت‌ماه، در قالب کد تخفیف و یا افزایش حساب الکترونیکی، به افراد باز می‌گردد.

جزئیات افزایش نرخ کرایه تاکسی در برخی خطوط

اردیبهشت 1401: معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران، درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی در برخی خطوط گفت که طبق مصوبه شورای شهر، سازمان تاکسیرانی می‌تواند نرخ کرایه را به طور میانگین 25 درصد و تا سقف 35 درصد افزایش دهد. برای مثال کرایه در یک خط 10 درصد و در خط دیگر 35 درصد افزایش می‌یابد که میانگین آن‌ها در کل شهر تهران برابر 25 درصد است.

وی در ادامه تاکید کرد که فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها همچنان باید رعایت شود؛ اما با توجه به کاهش مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا، پیگیر لغو شدن این طرح هستیم. زیرا اگر این مصوبه لغو شود، نرخ کرایه کاهش یافته و ازدحام مسافران نیز کم‌تر می‌شود‌.

جزئیات برچسب‌های جدید تاکسی‌ها

اردیبهشت 1401: وحید سرلک، معاون نظارت و امور مناطق سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، ضمن اشاره به اجرایی شدن افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها از روز نخست اردیبهشت‌ماه، افزود که برچسب‌های بارکددار دو بعدی (3 برچسب) در داخل تاکسی‌های خطی در حال نصب هستند.

وی تاکید کرد که این روند برای برای جلوگیری از سردرگمی مسافران و نیز تضییع حق تاکسیرانان و مسافران در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد و برچسب‌های افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در کلیه تابلوهای خطوط و پایانه‌های تاکسیرانی نصب گردید.

طبق گفته‌های آقای سرلک، برچسب‌های جدید نصب شده در داخل تاکسی‌ها، قابلیت‌های زیادی دارند و می‌توان اطلاعاتی مانند میزان کرایه، اطلاعات راننده تاکسی، امکان  انتقاد و پیشنهاد و … را با کمک آن‌ها دریافت کرد و کرایه را نیز پرداخت. برچسب‌های جدید روی شیشه جلو روبروی صندلی شاگرد و شیشه‌های مثلثی کناری صندلی عقب خودرو نصب می‌شوند.

در انتها، آقای سرلک از شهروندان خواست که در صورت مشاهده تاکسی‌های خطی فاقد این برچسب‌ها با سامانه 1888 تماس گرفته و این گونه موارد را به سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کنند.

نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی افزایش می‌یابد؟

اردیبهشت 1401: از روز اول اردیبهشت‌ماه، نرخ کرایه‌های تاکسی‌های خطی و درون شهری بین 25 تا 30 درصد افزایش یافته است.

اکنون موضوع این است که آیا نرخ کرایه‌های تاکسی‌های اینترنتی نیز افزایش خواهد یافت؟

روابط عمومی تپسی در این باره گفت که این شرکت افزایش قیمتی را به دنبال نخواهد داشت و قیمت‌های آن تابع تاکسیرانی نیست. در واقع کرایه تپسی براساس هزینه بنزین، مسافت طی شده و ترافیک سنجیده می‌شود و نهایتا با رضایت راننده و مسافر تعیین خواهد شد.  در ادامه نیز افزود که آن‌ها نمی‌توانند قیمت را از  یک حد بالاتر و از یک حد پایین‌تر ببرند.

روابط عمومی الوپیک نیز بیان کرد که افزایش قیمت 25 درصدی نخواهد داشت. زیرا مبنای قیمت‌گذاری آن‌ها عرضه و تقاضاست و تنها در صورت کاهش عرضه قیمت‌ها افزایش می‌یابند. اما شرکت اسنپ تاکنون پاسخی در این باره نداده است.

براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، نرخ کرایه تاکسی‌‌های شهری در برخی از خطوط شهر تهران شناور است. به این معنی که متناسب با ترافیک، آب‌و‌هوا و … کرایه برخی از خطوط با مسافت زیاد، مانند آزادی تا پایانه ارم یا پایانه ارم تا کرج، به صورت متغییر تا 35 درصد افزایش خواهد داشت.

شهروندان می‌توانند برای گزارش تخلف راننده‌ها و افزایش قیمت خودسرانه با شماره 1888 تماس حاصل کنند. البته برخی از شهروندان نیز ادعا می‌کنند که تماس با این سامانه تاثیری بر افزایش قیمت‌های خودسرانه ندارد.

قیمت جدید کرایه‌ها از اول اردیبهشت

فروردین 1401: آقای اسماعیل بیگی، مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی تهران، خبر داده که نرخ جدید کرایه تاکسی از اول اردیبهشت 1401 اعمال می‌شود. وی همچنین یادآوری که میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی بصورت متوسط معادل 25% بوده اما در برخی خطوط تاکسیرانی تا 35% نیز این افزایش کرایه رخ داده است.

آقای اسماعیل بیگی همچنین گفته که برچسب‌های جدید کرایه تاکسی درحال الصاق بوده و شهروندان می‌توانند با اسکن بارکدهای موجود در این برچسب‌ها، علاوه بر پرداخت اینترنتی کرایه تاکسی، به خدمات دیگری مانند ثبت پیام تقدیر و تشکر از راننده یا طرح انتقاد یا پیشنهاد نیز دسترسی داشته باشند.

افزایش متغیر کرایه تاکسی در تهران

فروردین 1401: برخی از رانندگان تاکسی‌ها، از اواخر اسفند تا اوایل اردیبهشت، نرخ کرایه‌های تردد درون‌شهری را بدون هیچ قانونی افزایش می‌دهند. این موضوع معمولا در فاصله زمانی بین تصویب نرخ جدید کرایه‌ها تا زمان ابلاغ آن‌ها پیش می‌آید و عموما در تاکسی‌های گردشی و خطوط با نظارت کم‌تر، دیده می‌شود‌.

وحید سرلک، معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی، در پاسخ به سوالاتی درباره کیفیت خدمات و زمان ابلاغ نرخ کرایه‌ها می‌گوید که بیش از 70 هزار تاکسی در تهران وجود دارد و نظارت جدی‌ای را می‌طلبد. افزایش نرخ کرایه در خطوط مختلف متفاوت است؛ بدین گونه که ممکن است برخی خطوط افزایش نداشته باشند و کرایه برخی نیز تا 35 درصد افزایش پیدا کند.

نحوه اعتراض به گرانی کرایه تاکسی

وحید سرلک، معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی، می‌گوید رانندگان باید تا قبل از دریافت برچسب‌های نرخ جدید و نصب نرخ‌نامه در داخل خودرو، کرایه خود را با نرخ سال قبل دریافت کنند. بنابراین، هرگونه افزایش قیمت تا قبل از ابلاغیه قیمت‌های جدید، تخلف است.

وی افزود که در این راستا، اقدام‌هایی مانند گشت‌های خودرویی با اولویت پایانه‌های سطح شهر، پیگیری پیام‌های ثبت شده توسط شهروندان در سامانه 1888 و همچنین طرح جدید کنترل‌های نامحسوس میدانی، صورت می‌گیرد. طبق دستور مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در سال 1401 هوشمندسازی، نظارت و کنترل سیستمی بر عملکرد تاکسیرانان، پرداخت الکترونیکی کرایه‌ها و … در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار دارد.

آقای سرلک همچنین اشاره کرد که تاکسی‌ها باید 3 مسافر و ون‌ها باید 7 مسافر را سوار کنند. او از مردم خواست که در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان، با سامانه 1888 ارتباط بگیرند.

شیوه جدید محاسبه کرایه تاکسی

فروردین 1401: سرلک، معاون تاکسیرانی شهر تهران، درباره شیوه جدید پرداخت کرایه‌ها گفت که قیمت‌ها در ساعات مختلف متفاوت هستند و افراد می‌توانند کرایه خود را به صورت هوشمند و یا نقدی، پرداخت کنند‌. طبق گفته‌های وی، قیمت پایه و بالاترین نرخ کرایه روی برچسبی درج می‌شود و افراد می‌توانند در ابتدای سفر با اسکن بارکد روی شیشه جلو خودرو، از هزینه سفر خود مطلع شوند و کرایه خود را بپردازند.

تصویب افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در 1401

فروردین 1401: طبق مصوبه شورای شهر تهران در بهمن‌ماه سال گذشته، نرخ کرایه حمل‌و‌نقل عمومی در سال 1401، حداکثر 25 درصد افزایش می‌یابد. اما در برخی از خطوط اتوبوسرانی، برای رند شدن مبلغ کرایه، می‌توانند تا 35 درصد افرایش داشته باشند. نرخ کرایه مینی‌بوس نیز در سال جدید 1.2 کرایه اتوبوس و بر اساس طول خطوط است. کرایه تاکسی‌ها نیز همانند اتوبوس به طور متوسط 25 درصد و تا سقف 35 درصد افرایش خواهد یافت.

بلیت مترو نیز 25 درصد افزایش پیدا می‌کند و نرخ بلیت خط تک‌سفره 2500 تومان، بلیت تک‌سفره حومه(خط ۵) 1500 تومان، تک‌سفره هشتگرد 7500 تومان و بلیت تک‌سفره فرودگاه امام خمینی 12 هزار و 500 تومان خواهد بود. طبق گفته نماینده شورای شهر تهران، این مصوبه از ابتدای اردیبهشت‌ماه 1401 اعمال می‌شود.

میزان افزایش کرایه تاکسی در سال 1401

اسفند 1400: جعفر تشکری هاشمی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، به بررسی لایحه افزایش کرایه تاکسی در سال آینده پرداخت. بر این اساس نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط 25 درصد افزایش می‌یابد. طبق گفته وی پیش‌بینی استفاده از خودروهای با کیفیت بالاتر نیز در این لایحه آمده است که می‌توانند در صورت فراهم شدن این امکان، طبق مصوبات دوره‌های قبل افزایش نرخ داشته باشند.

عضو شورای شهر افزود که در این لایحه ذکر شده تا متوسط نرخ کرایه 25 درصد افزایش یابد؛ اما در برخی خطوط که نیاز به تغییر نرخ است می‌توانند تا 35 درصد افزایش نرخ داشته باشند. از طرفی، در خطوط دیگر باید کمتر از 25 درصد افزایش نرخ باشد که میانگین این عدد به 25 درصد برسد. در نوبت شب نیز، بین ساعات 22 تا 6 صبح، افزایش 20 درصدی در نظر گرفته شده است.

تشکری هاشمی درباره تاکسی‌های پیشرفته بیان کرد که خودروهایی مانند تویوتا و … هزینه نگهداری بیش‌تری دارند و طبق سنوات گذشته، نرخ کرایه آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. در لایحه شهرداری پیش‌بینی شده است، که نرخ کرایه خودروهای ارائه‌دهنده خدمات ویژه تا سقف 80 درصد افزایش یابد. اعضای شورای شهر نیز با این تبصره موافقت کردند.

در پایان آقای تشکری هاشمی با اشاره به استفاده از نظام پرداخت الکترونیک در سال آینده، تاکید کرد که امکان متغیر بودن کرایه در ساعات پیک نیز وجود دارد.

افزایش نرخ کرایه تاکسی بصورت فصلی

آبان 1400: آقای ضامنی (مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور) ضمن تایید افزایش نرخ کرایه تاکسی در برخی شهرها، گفته که در شرایط فعلی کرایه‌های تاکسی، به خصوص در خطوطی که تاکسی چرخشی دارند، معمولا بصورت فصلی تغییر می‌کنند که علت آن به تورم و افزایش مدام قیمت قطعات و خدمات خودرو برمی‌گردد.  آقای ضامنی همچنین گفته که افزایش نرخ کرایه تاکسی توسط شورای شهرها تعیین می‌شود و ممکن است سالانه یکبار یا حتی چندین‌بار، این افزایش نرخ، اعمال شود.

افزایش کرایه تاکسی در سال 1400

اردیبهشت 1400: افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها همزمان با برچسب‌گذاری نرخ جدید، از اولین روز اردیبهشت‌ماه شروع شد. آقای روشنی (مدیرعامل سازمان تاکسیرانی) با اعلام این خبر گفته که کرایه تاکسی سال 1400 حدود 35% نسبت به سال 99 افزایش پیدا کرده که البته همانند شرایط سال گذشته برای سه مسافر تعیین شده است.

آقای روشنی درباره نصب بارکدهای جدید روی برچسب نرخ کرایه‌ها نیز گفته که این بارکدها اطلاعاتی درباره راننده تاکسی، مشخصات خودرو و مدارک تاییدشده تاکسیران برای فعالیت در خطوط مشخص را نمایش می‌دهد که با اسکن آنها، براحتی قابل مشاهده است.

کرایه تاکسی را اینترنتی پرداخت کنید

اسفند 99 | آقای ضامنی (مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور) ضمن اشاره به واریز سهمیه اعتباری سوخت بهمن‌ماه برای انواع تاکسی‌ شهری و بین شهری، از تمامی شهروندان خواسته که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از پرداخت نقدی کرایه تاکسی‌ها خودداری کرده و از شیوه‌های پرداخت اینترنتی و الکترونیکی، استفاده کنند.

البته آقای ضامنی این نکته را هم گفته که در برخی شهرها، بدلیل کمبود ناوگان، استفاده از شیوه‌های پرداخت اینترنتی، برای مجموعه‌های مختلف، شاید صرفه اقتصادی نداشته باشد. بنابراین بهتر است تا بانک مرکزی، دستورالعملی برای این موضوع، تدوین و ابلاغ کند تا در همه شهرها، بتوان از روش‌های پرداخت غیرنقدی، استفاده کرد. طبق آخرین آمارها، هم‌اکنون 318 هزار تاکسی در سراسر کشور فعال هستند که از این تعداد، بیش از 76 هزار تاکسی در تهران تردد می‌کنند.

شرایط معاینه فنی تاکسی

آخرین اخبار معاینه فنی رایگان برای تاکسی، جریمه معاینه فنی تاکسی، معاینه فنی تاکسی فرسوده، شرایط معاینه فنی تاکسی دوگانه سوز و معاینه تاکسی صفر را در مقاله معاینه فنی تاکسی مطالعه کنید.

طرح نوسازی تاکسی فرسوده

آخرین اخبار طرح نوسازی تاکسی فرسوده، شرایط دریافت وام نوسازی تاکسی، قیمت تاکسی نوسازی و آخرین آمار از فرسودگی تاکسی‌ها را در مقاله نوسازی تاکسی فرسوده مطالعه کنید.

سهمیه بنزین تاکسی و آژانس

برای اطلاع از مقدار سهمیه بنزین تاکسی، سهمیه بنزین تاکسی اینترنتی، میزان سهمیه بنزین آژانس، سهمیه بنزین تاکسی دوگانه سوز، زمان واریز سهمیه سوخت تاکسی و نحوه استعلام سهمیه اعتباری تاکسی در سامانه سماس، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله سهمیه بنزین تاکسی را از دست ندهید.

دکمه بازگشت به بالا