عمومیکسب و کار دنیای 77

کیفیت پکیج بوتان پارما

نقد و بررسی پکیج بوتان پارما

به گزارش تهران سرویس کاران؛ گروه صنعتی بوتان در آستانه شصت و سومین سالگرد تاسیس خود بعد از تحقیقات فراوان و گذراندن طرح پایلوت پکیج پارما را به بازار معرفی کرد. این پکیج بوتان که با رویکرد اقتصادی برای واحد هایی با متراژ کمتر از 100 متر در نظر گرفته شده است دارای قیمتی رقابتی و بسیار مناسب می باشد. پکیج بوتان پارما برای اولین بار در سال 1393 به صورت آزمایشی با کمک طراحان ایتالیایی برای پروژه کوزو در نظر گرفته شد که نزدیک به 2000دستگاه به صورت اختصاصی برای واحد های مسکن مهر این شرکت بین المللی تولید گردید.

با توجه به اینکه گروه صنعتی بوتان دارای آزمایشگاه منحصر به فرد برای خود می باشد ، انجام آزمون طول عمر برای یکایک اجزای پکیج بوتان مطابق استانداردهای اروپایی انجام می شود. کنترل کیفیت یکایک پکیج بوتان در انتهای خط تولید با سختگیرانه ترین استانداردهای اروپایی انجام می گیرد و این دلیلی بر قابلیت اطمینان بالای پکیج بوتان می باشد. پارما نام شهری است در شمال ایتالیا که این پکیج بوتان برای خود انتخاب نموده است. در زیر به بررسی فنی پکیج دیواری پارما می پردازیم.

کیفیت پکیج بوتان پارما

طراحی ظاهری پکیج بوتان پارما:

طراحی این دستگاه بسیار شبیه به پکیج های نسل جدید بوتان می باشد ، شاید بتوان گفت ظاهر کلیدهای حرارتی خود را از مدل قدیمی روما بوتان به ارث برده است. در پکیج پارما با توجه به اقتصادی بودن آن و تلاش برای داشتن قیمتی مناسب تر از گذاشتن صفحه نمایش دیجیتال در آن صرف نظر شده است

اجزای صفحه کلید پکیج بوتان پارما:

 1. نمایشگر فشار آب مدار گرمایش
 2. دسته انتخاب وضعیت و تنظیم دمای مدار گرمایش
 3. دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی
 4. چراغ وضعیت عملکرد شوفاژ

پمپ پکیج بوتان پارما:

گروه صنعتی بوتان برای پمپ این دستگاه از پمپ بسیار با کیفیت گراندفوس که ساخت دانمارک می باشد استفاده کرده است که این برای دستگاهی که در رده اقتصادی دسته بندی می شود بسیار عالی است. فابل ذکر است که پمپ این دستگاه دارای هد 5 متر می باشد.

هیدرولیک ست پکیج بوتان پارما:

هیدرولیک ست پکیج دیواری بوتان پارما از جنس پلی آمید می باشد که بسیار از مقاومت خوب و قابلیت ضربه پذیری بالایی برخوردار است. البته اگر بخواهیم آنرا با هیدرولیک ست برنجی مقایسه کنیم شاید مقداری عمر آن کوتاه تر باشد، اما با توجه به طراحی این پکیج بوتان که توسط ایتالیا انجام شده است و الزام استفاده از پلی امید به جای برنج به دلیل مسائل بهداشتی شاید نتوان خرده ای به گروه صنعتی بوتان گرفت. در این هیدرولیک ست از شیر گاز سیت ایتالیا استفاده شده است که شاید به جرات بتوان گفت بهترین شیر گاز موجود در دنیا می باشد.

مشعل پکیج بوتان پارما:

در این دستگاه از مشعل تولید داخلی استفاده شده است که از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. این دستگاه دارای 12 ردیف شعله می باشد در نتیجه جزو دستگاه های با توان 22000 رده بندی می شود. شاید ایرادی که بشود به این رده از پکیج ها گرفت عدم دبی بالای آبگرم مصرفی باشد که اگر واحد بالای 6 الی 70 متر باشد نمی تواند آبگرم دلپذیری را ارائه دهد. در نتیجه به نظر کارشناس تهران سرویس کاران این دستگاه بیشتر مناسب واحد های اداری یا با متراژ کوچک می باشد.

فن پکیج بوتان پارما:

با توجه به اینکه متاسفانه در واحدهایی که ساخته می شود موارد مربوط به دودکش به صورت دقیق و کامل انجام نمی گردد بیشتر واحدها نیاز به پکیج فن دار می باشند و شاید بیشترین چیزی که در حال حاضر ذهن مصرف کنندگان را به خود مشغول کرده است صدای پکیج دیواری می باشد. با توجه به اینکه پکیج پارما معمولا برای واحد های کوچک استفاده می شود.

در نتیجه توجه به این مورد که صدای این دستگاه کم و اذیت کننده نباشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا شرکت بوتان سعی نموده در این پکیج از فن ایتالیایی استفاده کند تا صدای به نسبت کمتری را تولید کند. البته ذکر این مورد خالی از لطف نیست که شاید فن این دستگاه به کیفیت فن های دستگاه ومزایای بوتان نیست ولی از کارکرد و صدای قابل قبولی برخوردار می باشد.

مبدل حرارتی پکیج بوتان پارما:

پکیج دیواری بوتان پارما جزو دستگاه های دو مبدله می باشد که دارای مبدل اصلی و مبدل ثانویه می باشد که هر دو تولید ایران می باشد. البته قابل ذکر است که این مبدل ها از کیفیت قابل قبول و خوبی برخوردار هستند.

مبدل ثانویه پکیج پارما

بطور کلی پکیج دیواری بوتان پارما را می توان دستگاهی هم رده Eco22FF ایران رادیاتور دانست. تا حد زیادی این دو پکیج برای جوابگویی به نیاز سازندگان ساختمان ها برای کاهش هزینه هایشان می باشد پکیج بوتان پارما را در مقایسه یا پکیچ اکو ایران رادیاتور می توان با کیفیت بالاتر و خدمات پس از فروش بهتری دانست.

معایب پکیج بوتان مدل پارما

بررسی معایب پکیج بوتان مدل پارما، تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما و تنظیمات فشار پکیج بوتان مدل پارما را در ادامه این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم. معایب پکیج بوتان مدل پارما و نحوه رفع معایب پکیج های دیواری بوتان مدل پارما را در این مقاله آموزشی بررسی خواهیم کرد. در ادامه هم تنظیمات مربوط به پکیج بوتان مدل پارما و تنظیم فشار پکیج بوتان مدل پارما را به شما آموزش می دهیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

پیشنهاد ویژه: اگر پکیج دیواری شما با هرگونه مشکلی مواجه شده است برای استفاده از مشاوره رایگان تلفنی تعمیر پکیج در تهران با تعمیرکاران شبانه‌روزی تهران سرویس کاران تماس بگیرید.

پکیج های دیواری بوتان امروزه مورد استفاده اکثر مردم قرار می گیرند، پکیج های بوتان مدل پارما برای اولین بار در سال ۹۳ به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت. طراحی پکیج بوتان مدل پارما بسیار شویی به پکیج های نسل جدید بوتان می باشد که بتوان گفت که کلید های حرارتی خود را از مدل قدیمی پکیج بوتان مدل روما در این پکیج طراحی شده است. این پکیج دیواری دارای نمایشگر فشار آب مدار گرمایش، چراغ وضعیت عملکرد شوفاژ، و همچنین دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی می باشد.

حالا اگر بخواهیم در مورد معایب پکیج بوتان مدل پارما صحبت بکنیم باید بگویم که شاید یکی از مشکلات این پکیج ظرفیت حرارتی یا میزان حرارتی که در واقع دستگاه قادر به تولید آن می‌باشد در این پکیج نسبت به پکیج های بوتان مدل پرلا، و پکیج بوتان مدل پاویا کمتر است.

در واقع می‌توان گفت که پکیج بوتان مدل پارما به نسبت پکیج های بوتان مدل پرلا و مدل پاویا دارای کیفیت پایین تری است اما در مقایسه با پکیج های بوتان مدل بیتا دارای کیفیت و راندمان کاری بالاتری می باشد. پکیج بوتان مدل پارما در ظرفیت‌های ۲۲۰۰۰ و ۲۴۰۰۰ تولید می شوند. ظرفیت ۲۴۰۰۰ این دستگاه برای آپارتمان هایی با متراژ ۱۴۰ متر، و ظرفیت ۲۲۰۰۰ این دستگاه برای آپارتمان هایی با متراژ ۱۰۰ متر مناسب است.

البته شما ممکن است در سایت های مختلف مقادیر دیگری را ملاحظه نمایید که باید بگویم که طبق تجربه تعمیرکاران شرکت نمایندگی تعمیرات پکیج در تهران نهایت ظرفیت پکیج بوتان مدل پارما تقریبا در مدل ۲۴۰۰۰ برای یک آپارتمان نهایتاً ۱۴۰ متری مناسب می باشد. در حالی که در دفترچه راهنمای پکیج ذکر شده است که این مدل برای منازل تا ۱۸۰ متر مناسب است، ولی متاسفانه این عدد زیاد واقعی به نظر نمی رسد.

تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما

بعد از بررسی معایب پکیج بوتان مدل پارما حالا به سراغ تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما می‌رویم. تنظیمات پکیج بوتان مدل پارما در ظرفیت‌های ۲۲ و ۲۴ هزار این پکیج ها دارای بازدهی بالا بیش از ۹۰ درصد هستند. اقدامات لازم جهت انجام تنظیمات و نصب این پکیج دیواری به شرح زیر می باشد :

برای نصب این دستگاه شرایط لازم است که باید از قبل این شرایط را شما فراهم کنید

 • وجود انشعاب لوله های آب سرد و گرم در محل نصب و همراه شیر آلات مربوطه
 • وجود انشعاب لوله گاز در نزدیکی محل نصب
 • وجود دهانه و دودکش استاندارد بالای محل نصب

برای هر بار راه‌اندازی این دستگاه و پیش از روشن کردن آن لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • شیرهای اصلی آب و گاز مربوط به سیستم های آب گرم مصرفی و گرمایش را باز نمایید و مدار گرمایش را پر کنید
 • به همین منظور پس از اطمینان از باز بودن درپوش خروج هوای شیر هواگیری سیستم شیر پرکن دستگاه را به آرامی باز کنید تا آب کم کم وارد مدار گرمایش شود.
 • برای روشن کردن دستگاه هم ابتدا دو شاخه دستگاه را به پریز برق بزنید و در این حالت چراغ وضعیت عملکرد شوفاژ به صورت زیر چشمک میزند :
 • حالت قرمز به معنی خاموش بودن دستگاه و حالت سبز به صورت یک ثانیه به معنی روشن شدن دستگاه می باشد، در نهایت هم می توانید دستگاه را در وضعیت تابستان یا زمستان قرار دهید

تنظیم فشار پکیج بوتان مدل پارما

در ادامه مقاله معایب پکیج بوتان مدل پارما به‌سراغ تنظیم فشار این مدل از پکیج بوتان می رویم. در صورتی که در زمان استفاده از این مدل پکیج ملاحظه کردید که فشار پکیج بالا میرود برای پایین آوردن فشار این دستگاه شما می توانید با باز کردن پیچ هواگیری یکی از رادیاتور های متصل به پکیج فشار پکیج را تا حد توصیه‌شده پایین بیاورید و مشکل را حل کنید و همچنین بعد از اتمام این فرایند حتما شیر هواگیری رادیاتور را به درستی ببندید مجددا هوا وارد رادیاتور آن شود و در صورتی که مشاهده کردید که فشار آب این مدل از پکیج دائما در حال پایین رفتن از برای بالا بردن فشار پکیج ابتدا سیستم گرمایش خاموش کنید تا به خوبی سرد شود و میزان فشار واقعی دستگاه را مشاهده نمایید.

سپس شیر پرکن را که در زیر دستگاه است باز کنید و توجه داشته باشید که این شیر در کنار شیر رفت بکش قرار گرفته است. والو کوچک آبی رنگی دارد که جهت عکس عقربه های ساعت باز می شود میزان باز کردن شیر پرکن کاملا بسته به میزان کم بودن فشار دستگاه دارد و اگر دستگاه کمتر از یک بار فشار داشت تا انتها شیر پرکن را باز کنید تا خیلی زود فشار تامین شود ولی اگر تنها یکی دو دهم بار چندم داشت نیازی نیست شیر را تا انتها باز کنید

سخن آخر

در نهایت امیدواریم که ارائه مقاله معایب پکیج بوتان مدل پارما و نحوه انجام تنظیمات آن مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در انتهای این مطلب قصد داریم یک سری از موارد مهمی که باعث بالا رفتن فشار این پکیج می شود و متاسفانه بسیاری از مشتریان به این موضوع توجه نمی‌کنند را در این بخش به اطلاع شما برسانیم

مواردی مانند خرابی منبع انبساط، رسوب گرفتن مدار ها و رادیاتور ها، خرابی شیر بای پاس، خرابی شیر پرکن پکیج، خرابی شیر اطمینان، خرابی برد کنترل و غیره مواردی هستند که متاسفانه به دلیل انجام عدم سرویس به موقع پکیج و رادیاتور انجام می شود و در صورتی که شما کار سرویس پکیج را در یک مقطع زمانی مناسب انجام دهید با این مشکلات روبرو نمی شوید و نیازی نیست که بخواهید هزینه های هنگفتی را بابت تعمیرات پکیج صرف کنید.

 

منابع و ماخذ:

https://tehranservicekaran.com/iranradiator/

https://tehranservicekaran.com/butane/

دکمه بازگشت به بالا