جامعه و خانواده

6 روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی + نمودار

از ابتدای ژوئن سال جاری ، بیمه گران تأمین اجتماعی ملزم به تمدید دفترچه درمانی خود نخواهند بود و پس از انقضا تاریخ اعتبار شرح داده شده در کتاب ، از ارائه خدمات پزشکی منع نمی شوند.

به گزارش دنیای 77 ، بر این اساس ، پزشکان و مراکز درمانی می توانند بلافاصله از یکی از شش روش اعتبارسنجی کتابچه استفاده کرده و خدمات تحقیق و درمان لازم را به راحتی به مشتری ارائه دهند.

به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، آمار و محاسبات آژانس تأمین اجتماعی ، سالانه بیش از 97 میلیون مراجعه به شعب بیمه انجام می شود و یکی از مشهورترین آنها کتابچه بیمه درمانی است که اعتبار ، چاپ و جایگزینی را ارائه می دهد. و جزوه ها به عنوان 55٪ از موارد ارجاع شده صادر شده است. از 97 میلیون مراجعه ، 38 میلیون مورد برای تمدید کتابچه بوده است.

از ابتدای ماه ژوئن ، سیستم های مختلفی ارائه شده است که به بیمه گذاران ، مراکز درمانی و پزشکان اجازه می دهد تا از اعتبار دفترچه بیمه گر س theال کنند. قبلاً باید تاریخ تاریخ را آنلاین می کردند ، در واقع بیمه گر به سراغ کارگزار می رود و همکاران ما پس از بررسی حق و اعتبار ، آنلاین را وارد می کنند. اما نیازی به این کار نیست و اگر شخصی به مراکز درمانی مراجعه کند ، با روش های اعلام شده از نظر درمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد. علاوه بر این ، بیمه شدگان می توانند این کار را برای خود انجام دهند.

تأمین اجتماعی شش روش جداگانه را برای ارائه بهترین خدمات به 45 میلیون بیمه شده تعریف و اعلام کرده است ، سه روش بدون نیاز به اینترنت و استفاده از کدهای دستوری که از طریق تلفن معمولی قابل انجام است و سه روش از طریق سیستم به اینترنت تبدیل شده است.

6 روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی + نمودار

در اینجا شش روش برای تأیید کتابچه تأمین اجتماعی آورده شده است:

روش اول، کد شماره گیری 4 ستاره 1420 مربع است (# ١٤٢٠ * ٤ *). با شماره گیری این کد دستوری ، یک منو برای وارد کردن کد ظاهر می شود. این سیستم به محض ورود کد ملی پاسخ می دهد و پیامی را می فرستد که می گوید: “شما در حال دریافت کمک پزشکی هستید.” ظاهر می شود.

روش دوم، 4 ستاره 1420 کد دستوری 1 مربع را شماره گیری کنید (# # ١ * 1 * ٤ *) ، که کد ملی را نیز در اینجا وارد می کنیم.

روش سوم ، کد ستاره 1666 مربع (# ١٦٦٦ *) است که با بیمه درمانی مشترک است. بیمه شده با انتخاب گزینه و درج کد ملی دفترچه را بدست می آورد.

– روش چهارم، می تواند پس از اتصال به اینترنت بیمه شده ، در مرورگر pwa.tamin.ir را بنویسد و به آن دسترسی پیدا کند. کد را در فهرست وارد کرده و اعتبار کتابچه را جستجو کنید.

روش پنجم ، اگر مخاطب از یک برنامه تلفن همراه استفاده کند ، آنها می توانند بارکد را در جلوی تلفن همراه نگه دارند که اعتبار جزوه را اسکن و نمایش می دهد.

– روش ششم ، اعتبار دفترچه با مراجعه به medical.tamin.ir قابل تشخیص است.

– اگر بیمه گر با شخصی مشکلی داشته باشد و اشتباهی مرتکب شود ، می تواند با شماره 1420 تماس گرفته و در آنجا حق درمان را بررسی کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا