اقتصادی

1٪ محموله کالاهای اساسی در 7 روز گذشته1٪ محموله کالاهای اساسی در 7 روز گذشته

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل گفت: حمل و نقل کالاهای کشاورزی ، حیوانات و مواد غذایی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم ، از اول اسفند سال گذشته تا 5 آوریل امسال ، یک و نیم هزار تن است ، در مقایسه با در مدت مشابه سال گذشته ، بیش از 5 درصد افزایش یافته است.

عبدالله هاشم حسنیا افزود: بیش از 3 هزار تن کالا از 6 تا 6 اسفند سال 1389 از بنادر کشور به بنادر داخلی امام خمینی (ره) به بنادر داخلی امام خمینی (ره) منتقل شد. ره) با 2٪ کالاهای اساسی و امیرآباد با 2٪ رتبه دوم ، در حالیکه بندر چابهار با افزایش چشمگیر 6٪ سوم شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمهیدات ویژه ای برای تأمین کالاهای اساسی مردم در نظر گرفته شده است ، افزود: به غیر از محموله ای که در طول سال وارد کشور می شویم ، بسیاری از کشتی ها در پایان اسفند و آوریل وارد کشور شدند. همزمان با شرایط خاص. این کشور نگران شیوع بیماری عروق ویروس کرونا است و اقدامات مختلفی را برای مبارزه با آن انجام داده است. این امر معمولاً در همین مدت به ویژه در ایام نوروز به دلیل شرایط حمل و نقل کالا به پایین ترین سطح سال نو رخ می دهد اما امسال با تدابیر و مساعدت انجام شد.

حسنیا اظهار داشت: با این دیدگاه ملی مبنی بر اینکه برای کار در کشور نیاز به حمل و نقل عمومی و ناوگان مسافری وجود دارد ، مشکلی در حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای اساسی وجود ندارد و ناوگان حمل و نقل نیز مشکل دارد. مشکلی در ترافیک در جاده های کشور وجود ندارد. حوادث جزئی و تصادفاتی که توسط رانندگان اختصاص داده شده اعمال می شود ، در اولین روزهای برنامه کاهش بیماری های قلبی مشهود نیست.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل از رفتار خصمانه شورشیان در جاده ایرانشهر که منجر به درگذشت مرحوم محمدتقی مهابادی ، یکی از رانندگان محترم ما شد ، که در رأس تجهیزات بیمارستان و کالاهای اساسی قرار داشت برای انتقال به هموطنان خود کورونا در خدمت ، با تأسف گفت: “البته آن مرحوم و همه رانندگان مشکل ناوگان حمل و نقل عمومی بخشی از خانواده بزرگ وزارت راه و شهرسازی و تحت حمایت وزارتخانه هستند. مسلم است که نقش جسورانه مدیران ناوگان در حمل و نقل عمومی در حمل و نقل کالاهای اساسی کشور در این زمان خاص در کارنامه افتخارآمیز این ساکنان ذکر خواهد شد.

انتهای پیام


تمام مقالات سایت طبق سامانه آنلاین، اقدام به خبررسانی می نماید، بنابراین مسوولیت تمامی نوشته های سایت بر عهده سایت های منبع بوده و سایت دنیای 77 هیچ مسوولیتی در قبال این نوشته از سایت ندارد.

دکمه بازگشت به بالا