عمومی

۵ نوشیدنی که خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهند

۵ نوشیدنی که خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهند

هیچ تضمینی وجود ندارد که در طول زندگی خود دچار حمله قلبی شوید ، اما برخی از تغییر در سبک زندگی می تواند به کاهش خطر شما کمک کند.

به گزارش دنیای 77 ، عصر ایران “مراقبت خوب از قلب به ویژه برای داشتن یک زندگی سالم و طولانی مدت بسیار مهم است. بسیاری از افراد هر ساله یک حمله قلبی را تجربه می کنند. به عنوان مثال ، حدود 805000 آمریکایی سالانه یک حمله قلبی را تجربه می کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که قلب داشته باشید او به نقل از ITDIS نوشت: “در طول زندگی خود حمله کنید.” اما برخی از تغییر در سبک زندگی می تواند به کاهش خطر شما کمک کند.

حمله قلبی زمانی اتفاق می افتد که جریان خون در قلب مسدود شود. تجمع چربی ها ، از جمله کلسترول بد (LDL) ، بیشتر مانع می شود که در نهایت منجر به تشکیل مثانه می شود. مقدار چربی جمع شده در رگ های خونی به عنوان تصلب شرایین شناخته می شود و می تواند رگ ها را باریک و سخت کند ، که در نهایت مانع جریان خون می شود. حملات قلبی غالباً نتیجه بیماری قلبی ، به ویژه بیماری عروق بیماری کرونا است.

طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، از هر پنج حمله قلبی ، یک مورد ساکت است. این بدان معناست که حدود 20٪ از افرادی که دچار حمله قلبی می شوند ، حتی از وضعیت اطلاع ندارند ، اما این آسیب می تواند ویرانگر باشد. اگرچه سلامت قلب کاملاً تحت کنترل ما نیست ، اما می توانیم برخی موارد را کنترل کنیم. به عنوان مثال ، رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت کلی قلب ، از جمله نوشیدنی ها دارد. در مورد رژیم ، ما اغلب بر روی غذا و نوشیدنی کمتر در کانون توجه تمرکز می کنیم.

در اینجا پنج نوشیدنی آورده شده است که می تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

نوشیدنی های گازدار

تعجب آور نیست که نوشیدنی های فیجی سرشار از قند هستند و تهدیدی جدی برای سلامت قلب هستند.

مطالعات نشان داده است که نوشیدنی های شیرین می توانند خطر بیماری قلبی را که دلیل اصلی حملات قلبی است ، افزایش دهند. یک مطالعه جدید نشان داد افرادی که بیش از 12 اونس (355 میلی لیتر) نوشابه در روز می نوشند دارای مقادیر غیرطبیعی چربی خون هستند که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

قهوه

اگرچه نشان داده شده است که نوشیدن مقادیر کم قهوه خطر ابتلا به نارسایی قلبی را کاهش می دهد ، اما مصرف زیاد این نوشیدنی می تواند نتیجه عکس داشته باشد و به سلامت قلب آسیب برساند.

یک مطالعه جدید نشان داده است افرادی که شش فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز می نوشند می توانند چربی خون خود را افزایش دهند که این امر خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. اگر قهوه زیادی می نوشید ، بهترین گزینه کاهش استفاده از این نوشیدنی و جایگزینی آن با چای گیاهی است.

نوشیدنی های انرژی زا

نوشیدنی های انرژی زا با ایجاد ریتم غیر طبیعی قلب ، فشار خون را افزایش می دهند و خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند. بنابراین در حالی که این نوشیدنی ها را مصرف می کنید ، سطح انرژی شما ممکن است به سرعت و به طور موقت افزایش یابد اما شما می توانید هزینه زیادی را برای مصرف زیاد آنها بپردازید. علائم ناخوشایند مصرف نوشیدنی انرژی زا معمولاً در افرادی دیده می شود که مقادیر زیادی از این نوشیدنی ها را در مدت زمان کوتاه یا با الکل یا مواد دیگر مصرف کرده اند.

الکل

افرادی که الکل مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که این الکل را مصرف نمی کنند ، بیشتر در معرض خطر بیماری های قلبی هستند. مصرف الکل می تواند منجر به مشکلات مختلف سلامتی شود که یکی از آنها بیماری های قلبی است. اگرچه زنان و مردان ممکن است در اثر الکل دچار مشکلات قلبی شوند ، مطالعات نشان داده است که خطر ابتلا به بیماری قلبی در زنانی که به طور منظم الکل می نوشند ، بیشتر از مردان است.

میلک شیک

شکر و چربی های اشباع شده دو ماده ای هستند که می توانند شیردوشی را به یک ماده غذایی خطرناک برای سلامت قلب و تجربه حمله قلبی تبدیل کنند.

برخی مطالعات نشان داده اند که فقط یک رژیم غذایی پرچرب می تواند باعث ابتلا به بیماری قلبی در برخی از افراد شود.

اگر به دنبال نوشیدنی مناسب برای سلامت قلب خود هستید ، چای سبز را امتحان کنید

در اینجا برخی از نوشیدنی ها وجود دارد که خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد ، اما اگر می خواهید جایگزین های سالم آنها را جایگزین کنید ، چای سبز یکی از نوشیدنی های توصیه شده است. چای سبز نه تنها به ترمیم آسیب های ناشی از بیماری های قلبی از جمله حمله قلبی و سکته مغزی کمک می کند ، بلکه بسیاری از مزایای دیگر سلامتی در رابطه با نوشیدنی وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا