عمومی

۲۵ درصد کل اعتبار تخصصی سفرهای رئیس جمهور برای خوزستان است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

۲۵ درصد کل اعتبار تخصصی سفرهای رئیس جمهور برای خوزستان است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صادق خلیلیان شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید معاون اجرایی رئیس جمهور از پروژه آبرسانی قذافی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح آبرسانی به قذافی در حال انجام است. و بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی مردم.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح مصوب سفر رئیس جمهور به استان خوزستان 36 هزار میلیارد ریال وام شامل 20 هزار میلیارد ریال برای توسعه سرمایه گذاری و 39 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است. خوب برای ازدواج یک مرد جوان.

خلیلیان با بیان اینکه توسعه خوزستان در دولت سیزدهم تسریع شده است، گفت: تاکنون 12 هزار و 500 میلیارد ریال به عنوان اعتبارات مصوب سفر استانی هیئت دولت به خوزستان پرداخت شده است. 2400 میلیارد ریال دیگر نیز در اختیار استان قرار گرفت.

وی به بهره برداری از بیمارستان های 9 سانتی متری اشاره کرد کار کنید وی با تایید برنامه رئیس جمهور برای سفر به خوزستان افزود: تا تابستان سال آینده دو بیمارستان طالقانی در آبادان و یک بیمارستان ویژه در خرمشهر افتتاح می شود. من رسند و تلاش می شود تا نیمه اول سال آینده چندین بیمارستان دیگر در خوزستان تجهیز و راه اندازی شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه تصمیمات سفر استانی هیات دولت به خوزستان به سرعت در حال تکمیل است و ادامه خواهد داشت، گفت: تامین آب شرب، بهسازی و مدیریت شبکه فاضلاب، توسعه راه آهن و جاده، ساخت مسکن ارزان قیمت، بهسازی. و بازسازی زلزله به منطقه ضربه بزند اندیکا این مصوبه سفر استانی هیات دولت به خوزستان است که به سرعت در حال انجام است.

وی با اشاره به سفر دوم معاون اجرایی رئیس جمهور به استان برای پیگیری روند اجرای طرح مصوب سفر استانی رئیس جمهور، گفت: به طور جدی پیگیری شده است.

خلیلیان می گوید پروژه انتقال آب گدی که بخشی از آن در ژوئن آینده راه اندازی می شود، آب آشامیدنی پایدار را برای 2.5 میلیون نفر از جمعیت شهری و روستایی استان تامین می کند.

استاندار خوزستان ادامه می دهد: طرح اعتصاب فاضلاب اهواز نیز با سرعت بالا در حال انجام است در حالی که این طرح رجی کارهای لازم برای مدیریت این شبکه تا 2 سال آینده در حال انجام است.

وی با تاکید بر ضرورت تامین آب کشاورزی در خوزستان گفت: رجی تولید و عرضه 10 تا 12 درصد محصولات کشاورزی کشور از استان خوزستان.

دکمه بازگشت به بالا