جامعه و خانواده

گزارش مقدماتی مدیریت بحران در مورد خسارت سرما و باران در کشورگزارش مقدماتی مدیریت بحران در مورد خسارت سرما و باران در کشور

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باران های اخیر باعث خسارت برخی جاده ها ، محصولات باغی و کشاورزی و موارد دیگر شده است.

علی بختیاری در مصاحبه با دنیای 77 وی در مورد خسارت های ناشی از باران های اخیر که عمدتا در اثر سیلاب ایجاد شده است توضیح داد: “این باران ها باعث روان شدن و نشت زیرزمین شد و در نتیجه منجر به رانش زمین و ریزش سنگ در برخی راهروها و خاکسترها شد.” در زیر می توان به ریزش سنگ ها در محور فیروزکوه ، محور چالوس ، هزار ، امامزاده داود و تعدادی مسیر روستایی اشاره کرد.

وی گفت: گزارش هایی از وقوع سیل جزئی در برخی شهرها و راهروهای استانهای همدان ، قم ، سمنان ، تهران ، فارس ، کرمان ، کردستان ، مازندران ، گیلان ، کرمانشاه و غیره داشتیم. اما برف ، باران و تگرگ به برخی محصولات کشاورزی و باغداری در برخی استانهای کشور آسیب رسانده است.

سرسخت سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ریزش شدید دما در برخی استانها همچنین باعث خسارت برخی از باغ ها و محصولات کشاورزی شده است ، افزود: تعدادی از دامها نیز به دلیل صاعقه جان خود را از دست داده اند.

بختیاری با بیان اینکه هنوز مقدار دقیق این خسارت برآورد نشده است ، افزود: کارشناسان میزان این خسارت را تخمین می زنند و پس از مشخص شدن آن ، سازمان مدیریت بحران کشور شروع به جبران خسارت می کند.

انتهای پیام


تمام مقالات سایت مطابق با سامانه جامع و هوشمند بررسی و درج خودکار اخبار، اقدام به نشر محتوا می نماید، فلذا مسوولیت این نوشته از سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و وب سایت دنیای 77 هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت ندارد.

دکمه بازگشت به بالا