ورزش

گره ترافیکی 20 ساله بزرگراه چراغی رفع شد

گره ترافیکی 20 ساله بزرگراه چراغی رفع شد

شهردار منطقه 17 تهران گفت: رفع گره ترافیکی ۲۰ ساله بزرگراه شهید چراغی در محدوده پردیس کیان به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 17 در حال انجام است و تا روزهای آتی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری دنیای 77، رضا سیفی شهردار منطقه 17 تهران  با اشاره به رفع گره ترافیکی بزرگراه شهید چراغی، گفت: بزرگراه شهید چراغی با توجه به کارکرد فرامنطقه ای آن و دسترسی ویژه به چند ایستگاه مترو، بازار عبدل آباد، بازار زمزم و اتصال به کریدور جنوبی تهران از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: رفع چالش های ترافیکی بزرگراه شهید چراغی در منطقه 17 یکی از اولویت های مدیریت شهری و معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه بود. در مسیر شرق به غرب بزرگراه، حد فاصل خیابان های 13 تا 17 بزرگراه شهید چراغی، به دلیل عدم عقب نشینی چند ملک در ضلع شمالی بزرگراه، از سال های گذشته مقطع مذکور به دلیل تنگی معبر، باعث به وجود آمدن گره ترافیکی شده بود.

شهردار منطقه 17، تصریح کرد: در همین راستا به همت معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ضمن اخذ مصوبه اداره کل ایمنی و مهندسی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک، عملیات تعریض بزرگراه در محدوده مذکور در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

سیفی اظهار کرد: برای اجرای این طرح نیاز به جابه جایی تعداد ۲۸ اصله درخت معارض بود که پس از جابه جایی و انتقال به محلی دیگر، طرح عملیات تعریض بزرگراه در محدوده مذکور در قالب کاهش عرض رفیوژ میانی بزرگراه از روزهای گذشته آغاز و در حال انجام است که ان شالله تا روزهای آتی به بهره برداری می رسد و شاهد کاهش ترافیک و تردد روان در این محدوده خواهیم بود. 

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا