اقتصادی

گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی

گران ترین و ارزان ترین شهرها برای مهاجرین خارجی

Ashwagat به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان برای کارگران خارجی معرفی شد.

به گزارش دنیای 77 ، موسسه مارکر همچنین در بیست و ششمین گزارش سالانه خود در مورد هزینه های زندگی در شهرهای جهان ، هزینه زندگی مهاجران را محاسبه کرد. این رتبه بندی شامل 209 شهر جهان است که هنگ کنگ گرانترین شهر جهان از نظر هزینه زندگی و گرانترین شهر برای مهاجران خارجی است.

نکته جالب در مورد این رتبه بندی وجود پایتخت ترکمنستان به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان برای مهاجران خارجی است! به گفته مرسر ، این به دلیل درآمد بسیار کم خارجی ها در شهر است که باعث می شود هزینه زندگی در این شهر برای کارگران خارجی به دلیل درآمد کمتر بسیار بیشتر شود ، در حالی که بین درآمد خارجی ها در آمریکای شمالی تفاوت وجود دارد و آمریکایی ها و خیلی کمتر کانادایی.

این رتبه بندی شامل 200 معیار: مسکن ، حمل و نقل ، غذا و سرگرمی است. در نتیجه کاهش ارزش پول ملی در بسیاری از کشورها ، رتبه بندی شهرها کاهش یافته است ، اما شهرهای واقع در کشورهای با تورم بالا ، از جمله لبنان ، جهش عجیبی داشته اند.

گرانترین شهر برای مهاجران خارجی

1- عشق آباد- ترکمنستان

2- هنگ کنگ

3- بیروت – لبنان

4- توکیو-ژاپن

5- زوریخ-سوئیس

6- شانگهای-چین

7- سنگاپور

8- ژنو – سوئیس

9- پکن-چین

10- برن – سوئیس

شهرهای ارزان برای مهاجران خارجی

1- بیشکک – قرقیزستان

2- لازاکا- زامبیا

3- تفلیس – جورجیا

رتبه در شهرهای دیگر

همچنین در این رده بندی شهرهای نیویورک در جایگاه 14 ، لس آنجلس در جایگاه 20 ، سانفرانسیسکو در مکان 25 ، شیکاگو در مکان 45 ، ونکوور در 99 رتبه ، تورنتو در مکان 96 و مونترال در مقام 100 قرار دارند. دبی در رده شانزدهم ، دبی 42 ، سیدنی 31 و ملبورن 59 قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا