جامعه و خانواده

«کوه شب» همچنان می سوزد/بالگرد استان فارس به منطقه اعزام شد

«کوه شب» همچنان می سوزد/بالگرد استان فارس به منطقه اعزام شد

دنیای 77 / هورمون آتش سوزی در کوه شعب در مراتع حیوانات و گیاهان آتش گرفت.

آتش سوزی عمیق از اواخر چهارشنبه شب (4 ژوئیه) آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد ، با گفتن منابع محلی گفته است که هنوز تخمین زده می شود بیش از دوجین هکتار مرتع کاملاً از بین رفته است.

در مصاحبه با دنیای 77 ، رئیس شورای اسلامی رویدا وی با بیان اینکه تیمی از نیروهای داوطلب مردم برای بررسی خسارتها به ارتفاع کوه کوه فرستاده شده اند ، افزود: “محیط مخمر ، فرمانداری مخمر و همچنین مدیر کل ستاد بحران و مدیرکل محیط زیست استان در اوایل آتش سوزی”. جریان ها واقع شده اند.

عبدالرحمان برندیش ، مسیر غیرقابل دسترسی کوه کوه و عدم آب ، همچنین به مشکلات پیش روی گروه مردم رویدار در اوج کوه کوه اشاره دارد.

افسر محیط زیست بندر خمیر وی در این زمینه گفت: “محیط آرد قدرت و امکانات لازم برای مهار چنین آتش سوزی ها را ندارد و ما منتظر تصمیم مسئولان استان هستیم.”

کاظم شریفی اضافه کرد: “براساس منابع محلی آتش سوزی در این منطقه خاموش شده است و ما فقط در آسمان شب دود ناشی از تنه درخت را می بینیم ، اما ما هنوز منتظر هستیم تا اطلاعات بیشتری از مسئولان رویدا و مردم روستاهای هارود و جاهد دریافت کنیم.” ما محمود فارس هستیم.

در مصاحبه با دنیای 77 ، فرماندار شهرستان بندر خمیر ، دکتر وی اظهار داشت: ساعتی پیش هلی کوپتر ارسالی از استان فارس در منطقه هارودود لرستان فرود آمد و در آنجا آتش سوزی رخ داد و نیروهای و تجهیزات نجات به صحنه آتش سوزی حرکت می کردند.

میر هاشم خاستر اضافه کرد: “3 تیم از تیم های امداد و نجات با تلفن با استاندار لرستان به صحنه آتش سوزی اعزام شده اند و سایر نیروها در حال حرکت به صحنه آتش سوزی هستند.”

رئیس ستاد بحران شهرستان خمیر افزود: با هماهنگی فرماندار هرمزگان و معاون عمرانی فرمانداری ، تیمی از نیروهای امدادی از شهرستان خمیر به منظور کمک به نیروهای امدادی در لامستان به صحنه آمده اند. اداره کل حفاظت محیط زیست و جمعیت هلال احمر استان نیز آمادگی خود را برای همکاری و اعزام نیرو به صحنه اعلام کرده اند.

به گزارش دنیای 77 ، کوه کوه از بالاترین کوهستان های جنوب ایران و در امتداد استان هرمزوز ، لرستان در لبه شرقی خلیج فارس و حدود 26 متر از سطح دریا واقع شده است. Mountain Night در خانه حیواناتی مانند گوزن ، بز کوهی ، روباه ، خوک ، کفتار ، کاسه جات ، جوجه تیغی و خرگوش قرار دارد. همچنین زالزالک ها ، عقاب ها ، شاهین ها ، ببرها ، فاخته ها و بلبل ها و صدها پرنده دیگر که متأسفانه به دلیل نظارت کافی و شکارچیان ، فرزندان بیشتر این حیوانات در معرض خطر هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا