ورزش

کمتر از ۷۲ ساعت تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا!

در سال‌های اخیر یکی از جدی‌ترین مسائلی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به شدت دنبال می‌کند، موضوع اخذ مجوزهای حرفه‌ای برای باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال کشورهای تحت پوشش خود است که امسال آن را حل کرده و می‌خواهد در ادامه آن را پیگیری کند. جدی نسبت به قبل

شنیده ها حاکی از آن است که کنفدراسیون فوتبال آسیا امسال هیچ فدراسیون و باشگاهی را راضی نمی کند و می خواهد نام تیم ها و کشورهای عضو را بدون توجه به باشگاه هایی که هنوز مجوز حرفه ای دریافت نکرده اند حذف کند.

در مرحله اول، IFOC برای 9 باشگاه عربستانی مجوز حرفه ای صادر نکرد و تنها 5 تیم از این کشور توانستند مجوزهای لازم را کسب کنند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در این زمینه نسبت به فوتبال ایران سختگیرانه عمل کرده و تقریباً یک سال پیش هشدار داده بود که بسیاری از باشگاه‌ها برای رفع نگرانی‌های خود اقدامی جدی انجام نداده‌اند و هنوز اقدامات لازم را برای دریافت تاییدیه AFC انجام نداده‌اند. برای حذف آنها از فصل 2022 لیگ قهرمانان.

یک سال پیش، باشگاه‌های ایرانی در آسیا قول دادند تا قبل از پایان فصل 2022 مجوزهای حرفه‌ای دریافت کنند. آنها خودشان این کار را کردند اما در این مدت اتفاق خاصی نیفتاد.

به عنوان مثال سال گذشته مجمع و مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید از یکدیگر جدا می شد، اما این اتفاق نیفتاد و برخلاف گفته ها، سرخابی ها خصوصی سازی نشدند و حتی درصد کمی از سهام آن ها واگذار شد. به بورس نرفت همین اتفاق افتاد، احتمالا بزرگترین مشکل مجوز حرفه ای استقلال و پرسپولیس هم حل شد.

کمتر از 72 ساعت تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا!

در دوران مسعود سلطانی فر و به خصوص معاونت قهرمانی او به سرپرستی علی نژاد، وزارت ورزش قول های زیادی برای حل مشکلات استقلال و پرسپولیس برای گرفتن مجوز حرفه ای داد اما نشد. چیزی برای ایجاد چنین شرایطی.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به چهار باشگاه ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 اجازه داده است تا بامداد دوشنبه 19 آبان ماه 1400 مجوزهای حرفه‌ای خود را دریافت و در سامانه آپلود کنند، به جز سپاهان و فولاد که ظاهراً مجوز گرفتند، استقلال. و پرسپولیس کار خاصی کرد.نتونست.

استقلال و پرسپولیس برای گرفتن این مجوز مشکلات زیادی دارند که مهم ترین آنها بحث مالکیت و مجمع مشترک است که هیچ پیشرفت مثبتی در آن صورت نگرفته است و حتی اگر فرض کنیم فدراسیون فوتبال می تواند یک ماه اضافه بگیرد. با گذشت زمان، بعید به نظر می رسد. بگذارید این مشکل بزرگ و ماندگار حل شود و البته اگر این اتفاق بیفتد قطعا سال آینده پرسپولیس و استقلال نمی توانند در لیگ قهرمانان حضور پیدا کنند!

پرسپولیس علاوه بر داشتن چنین مشکلاتی باید بدهی گابریل کالدرون سرمربی سابق خود را نیز پرداخت کند. مشکل بزرگ این است که سرخپوشان با بستن پنجره ها مشکلات خود را دوچندان کرده اند.

طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال هر کشور باید نام باشگاه مورد تایید خود را ارسال کند و در صورتی که فدراسیون ایران بدون مجوزهای حرفه ای استقلال و پرسپولیس این کار را انجام دهد، جریمه های سنگینی از 400400000 تا 500000 لیوان خواهد داشت. دلار خواهد بود، در نظر گرفته شده است.

فدراسیون فوتبال ایران 24 بهمن سال گذشته 120 هزار جریمه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعمال کرد و در همان زمان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران نامه نوشت که در صورت تکرار جریمه سنگینی پیش بینی می شود.

کمتر از 72 ساعت تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا!

تمامی باشگاه های حرفه ای فوتبال در ایران سیستمی دارند که باید مدارک لازم برای صدور مجوز حرفه ای را در آن بارگذاری کنند. هر سند ارسالی در صورت تایید AFC مورد بررسی قرار می گیرد و اگر این اتفاق نیفتد طرفین حذف خواهند شد. بعد از مهلت مقرر. یک داده خاص وجود دارد، خواهد آورد.

همانطور که گفته شد، سپاهان و فولاد روز دوشنبه مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار خواهند گرفت اما دو نماینده دیگر ایران در لیگ قهرمانان 2022 یعنی استقلال و پرسپولیس احتمالا کنار گذاشته خواهند شد.

این در حالی است که اگر استقلال و پرسپولیس مجوز صادرات حرفه ای نگیرند (که بعید به نظر می رسد) سهمیه 1 + 3 ایران در لیگ قهرمانان آسیا تغییر نمی کند و فدراسیون فوتبال در صورت کسب مجوز از سایر باشگاه ها پابرجا خواهد ماند. به ترتیب. آنها در لیگ بیستم هستند، او آنها را برای حضور در لیگ قهرمانان به افوسی معرفی کرد.

در چند روز اخیر فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا به سرپرستی حسن کامرانیفه مذاکرات نهایی را انجام داده اند تا یک ماه دیگر برای این کار وقت بگذارند اما بعید است که یک ماه با AFC فاصله داشته باشند، اتفاق خاصی. با پرسپولیس و استقلال اتفاق می افتد. وارد بازار سهام شوید.

در حال حاضر باشگاه های عربستانی مانند الاتحاد، النصر، الاهلی، البطین، البهاء، القادسیه، الوحده، العین و … نتوانسته اند مجوز حضور حرفه ای را کسب کنند. . در لیگ قهرمانان آسیا و تاکنون از این رقابت ها حذف شده است.

حالا در این شرایط همه باشگاه های ایرانی باید مجوز حرفه ای بگیرند که در صورت حضور در لیگ قهرمانان مشکلی نخواهند داشت، زیرا در غیر این صورت عواقبی مانند استقلال و پرسپولیس را خواهند داشت و از طرفی احتمالا فدراسیون فوتبال ایران در حال فعالیت در لیگ برتر است. با این حال، در فصول اخیر، سختگیری خاص خود را برای حرفه ای کردن باشگاه ها دارد.

251 251

دکمه بازگشت به بالا