حوادث و رویداد

کمبود بیش از ۲۰۰ پایگاه اورژانس در تهران

رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به اینکه تهران در حال حاضر 225 پایگاه اورژانس دارد ، گفت: تهران به دلیل تراکم و مسیر نیاز به 420 پایگاه دارد.

در مصاحبه ای با دنیای 77 ، دکتر پیمان صابریان وی در همین رابطه گفت: اخیراً دو ایستگاه اورژانس به تعداد موارد اضطراری اضافه شده به طوری که هم اکنون 225 مرکز اورژانس در تهران فعال هستند.

پایگاه های اضطراری براساس تراکم و اندازه معابر ارزیابی می شود ، افزود: براساس تعداد مأموریت ها در هر منطقه جغرافیایی و زمان ورود مشخص می شود که منطقه به چند پایگاه احتیاج دارد. اگر بر اساس آمار به این نتیجه برسیم که باید منطقه ای ایجاد شود ، اقدامات لازم انجام می شود.

به گفته رئیس مرکز اورژانس تهران ، تهران به دلیل تراکم و مسیر خود به حدود 420 پایگاه نیاز دارد.

وی افزود: هر ایستگاه اورژانس به آمبولانس موتوری ، آمبولانس و از همه مهمتر نیروی انسانی نیاز دارد که باید در طولانی مدت برنامه ریزی شود. اگر تعداد پایه ها دستکاری شود ، زمان رسیدن به تخت های آسیب دیده و بیمار حدود 40٪ کاهش می یابد.

صابریان با بیان اینکه میانگین زمان ورود نیروهای اورژانس مطابق با استانداردهای جهانی است گفت: میانگین زمان فعلی 14 تا 16 دقیقه است. البته تمرکز نباید فقط در انتقال فرد آسیب دیده یا بیمار به بیمارستان باشد بلکه باید انتقال بیمار به مراکز درمانی و معالجه در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا