استانی

کشف و شناسایی ۱۵ رقبه موقوفه در بخش بسطام

کشف و شناسایی ۱۵ رقبه موقوفه در بخش بسطام

به گزارش خبرگزاری دنیای 77 از استان سمنان ، حجت الاسلام محمدرضا بخشی گفت: ده سفر و کمک هزینه های میدانی و مسابقات در روستا و تعامل با بزرگان ، معتمدین و افراد صاحب نفوذ تأثیر بسزایی در شناسایی و تولید مثل شکوفایی و افزایش درآمد موقوفات داشته است.
وی افزود: پس از بازدید از مالکان خود در روستای آلمان دو ماه پیش ، طبق وقف نامه و اطلاعات محلی ، واقف عاشق حاج کربلایی صفر نور محمد در سال 1311 هجری قمری دارایی وی به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام تحویل داده شد. وی به حضرت زهرا سلام تسلیت گفت. الله تعالی فاش کرد که متأسفانه فقط 4 انبار تجاری به صورت رایگان در سیستم اوقاف و امور خیریه ثبت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: با پیگیری های مستمر کارشناسان و همکاری متولی روستا ، 15 مزرعه از جمله 5 مسکونی ، 5 انبار تجاری ، 1 باغ و 4 صالح الجراع ، تقریباً 3 هکتار شناسایی شده است. با شد
وی گفت: همه این مسابقات در طیف وسیعی از امور مالی و امور خیریه ثبت شده و موقعیت های سرنشینان بررسی شده است و تاکنون قرارداد اجاره با 9 متقاضی نرخ عادلانه منصفانه روزانه اجرا شده است.
باکشی گفت: برای سایر رقبا توافق نامه ای با متقاضیان تا پایان دسامبر اجرا می شود و در صورت عدم رعایت این حق از طریق مرجع قضایی محقق می شود.
وی با اشاره به اینکه ارزش واقعی و معنوی این مسابقات بیش از یک میلیارد تومان است گفت: درآمد این پرداخت بیش از پنجاه میلیون در سال خواهد بود که از نظر واقف اجرا می شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: موقوفات ده ماده ای به شناسایی و بازیابی کمک می کند و روستاها باید دارایی های موقوفه زیادی داشته باشند که باید با کمک متولیان و اوقاف احیا شوند که این امر باعث ایجاد کمک های مالی جدید و اعتماد عمومی می شود. از معتمدین می خواهم که مانند گذشته به ما کمک کنند تا موقوفات را بازیابی کنیم تا کمک های مالی به طور مثر بازیابی شود.

48

دکمه بازگشت به بالا