عمومی

کاشت نهال

کاشت نهال یکی از مهمترین دغدغه های هر کشاورز یا باغداری می باشد، یکی از اصلی ترین موارد در این کار انتخاب یک نهال مناسب از نظر کیفیت و سود آوری بالا می باشد. میتوان از بین انواع نهال های موجود در نهالستان ها این تعداد را جزء بهترین نهال ها جهت کاشت دانست. کاشت نهال و کشاورزی همیشه از دسته کارهای سخت می باشد که نیاز به علایق بالا به این شغل دارد. البته این علاقه باید همراه با تخصص باشد تا نتیجه مطلوبی کسب کرد. همیشه بوده اند باغدرانی که در پی انتخاب نادرست یک نهال از نظر کیفیت و یا حتی انتخاب نادرست در مورد نهال مناسب با منطقه و شرایط جوی دچار مشکلات بعدی شده اند.

کاشت نهال

بررسی شرایط جوی جهت کاشت نهال

از نظر بررسی محیطی باید به این نکته توجه کرد که هر نهال مناسب با یک شرایط جوی می باشد. از نظر خاک منطقه هم باید به این نکته دقت کرد که هر نهالی جهت کاشت به خاک ایده ال از نظر ذهکشی، سختی و نرمی، مواد الی و کود دهی دارد. دقت به تمامی این موارد باعث میشود خاک از نظر کیفیت عالی باشد. شاید بتوان به جرات گفت که کیفیت رشد نهال و همچنین میوه نهال مستقیما با کیفیت خاک، کود دهی و بطور کلی به عوامل مرتبط با زمین رابطه مستقیم دارد. پیشنهاد ما بررسی کامل شرایط زمین و خاک قبل از کاشت و یا هر اقدامی می باشد.

زمان مناسب کاشت نهال

از نظر بهترین زمان کاشت مناسب ترین زمان در هوای خنک می باشد، دلیل این هوای خنک این است که در دمای پایین ریشه نهال در خواب است. به این نکته توجه کنید که در زمان خواب بودن ریشه به دلیل اینکه با جابجایی نهال به گیاه شوک وارد نمیشود مناسب است. یکی دیگر از دلایل انتخاب این زمان این است که ریشه در هوای خنک رشد بهتری خواهد داشت. با این تفاسیر بهترین زمان فصل پاییز می باشد، البته در مناطقی که سرمای زمستان زودتر شروع شده و سرمای زمستانی شدیدی وجود دارد باید زودتر کاشته شود. دلیل اینکار هم این است که قبل از تقویت ریشه و نهال سرمای شدید به نهال آسیب وارد خواهد کرد.

کاشت نهال گردو

یکی از انواع مناسب جهت کاشت در باغ نهال گردو می باشد، این نهال از ارقامی می باشد که از سودآوری بالایی برخوردار است. کاشت و پرورش درخت گردو را میتوان در بسیاری از مناطق کشور انجام داد. این مورد از این نظر بسیار محبوب می باشد که محصول آن بسیار پرفروش می باشد و طرفداران خاص خود را دارد. یکی از نهالستان هایی که ارقام با کیفیت با شناسنامه سلات ارائه میدهد اکین نهال می باشد. این مجموعه با فروش نهال های با کیفیت بالا میتواند بهترین نوع مورد نیاز کشاورزان و باغداران را عرضه کند.

https://akinnahal.com/product-category/نهال-گردو/

کاشت نهال هلو

هلو از میوه های خوش طعم می باشد که طعم شیرین و آبدار آن باعث شده بسیار پرطرفدار باشد. یکی از نکاتی که قبل از کاشت هر نهالی باید به آن توجه کرد بازار فروش محصولات ان است. هرچه محصول پربار و با کیفیت تولید شود ولی بازار فروش در منطقه نداشته باشد ارزشی ندارد. یکی از انواع ارقامی که میتوان بعنوان یک پیشنهاد عالی برای کاشت به باغداران معرفی کرد، خرید نهال هلو می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد.

https://akinnahal.com/product-category/نهال-هلو/

کاشت نهال بادام

یکی از انواع نهال هایی که به دلیل استفاده در آجیل و خشکبار از طرفداران بسیاری در کشور ما و دیگر نقاط جهان برخوردار است نهال بادام می باشد. این نهال معمولا در مناطقی از ایران که کوهستانی نیز هستند کاشته میشود. قبل از کاشت حتما شرایط محیطی و جوی را مورد بررسی قرار دهید. اگر در فکر پرورش یک نوع نهال با سود دهی بالا هستید، پیشنهاد میکنیم از نهال بادام غافل نشوید که یکی از بهترین نوع ها جهت کاشت می باشد .

https://akinnahal.com/product-category/نهال-بادام/

خرید نهال

با خرید نهال از نهالستان های معتبر همچون اکین نهال میتوانید تضمین کیفیت را تجربه کنید. همنطور که قبلا اشاره شد از اصلی ترین موارد احداث باغ خرید نهال می باشد. مواقعی بسیاری پیش آمده که به دلیل بی کیفیت بودن نهال در انتها محصول و میوه بی کیفیت بعد از چند سال هیچ مشتری جهت خرید نداشته است. توجه به نکاتی همچون دارا بودن گواهی سلامت و اینکه محصولات زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی باشد میتواند رضایت نهایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

دکمه بازگشت به بالا