اقتصادی

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل: ارسال سلاح برای اسرائیل را متوقف کنیدکارشناسان حقوق بشر سازمان ملل: ارسال سلاح برای اسرائیل را متوقف کنید

کارشناسان کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل از تمام کشورهای جهان خواستند از ارسال سلاح برای رژیم صهیونیستی خودداری کنند.

به گزارش دنیای 77، کارشناسان کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل تأکید کردند: ارسال سلاح و مهمات برای اسرائیل برای استفاده در جنگ غزه نقض قوانین بین‌المللی و همدستی در جنایت‌های بین‌المللی است.

به نقل از الجزیره، این کارشناسان اعلام کردند: ما از تمام کشورها می‌خواهیم به نقش خود برای توقف فاجعه انسانی در غزه عمل کرده و از ارسال سلاح از جمله کمک‌های نظامی برای اسرائیل خودداری کنند.

از زمان شروع جنگ غزه در هفتم اکتبر، آمریکا و هم پیمانانش از رژیم صهیونیستی حمایت کرده و برای این رژیم تجهیزات نظامی می‌فرستند.

این درحالی است که کشتار مردم غزه در صد و چهلمین روز از جنگ ادامه دارد و به گفته وزارت بهداشت غزه رژیم اشغالگر ظرف ۲۴ ساعت گذشته مرتکب ۱۰ کشتار در غزه شده که به شهادت ۱۰۴ نفر و مجروح شدن ۱۶۰ تن دیگر منجر شده است. هنوز تعدادی از قربانیان زیر آوار هستند و رژیم اشغالگر مانع ورود آمبولانس‌ها و کادر دفاع مدنی می‌شود.

این وزارتخانه اعلام کرد: آمار شهدا از آغاز جنگ غزه به ۲۹ هزار و ۵۱۴ نفر و آمار مجروحان به ۶۹ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.

انتهای پیام


تمامی نوشته های سایت توسط پرتال پیشرفته خبری، اقدام به انتشار خبر می نماید، فلذا مسوولیت کلیه محتوای این سایت بر عهده سایت های منبع بوده و وب سایت ایواره هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت ندارد.

دکمه بازگشت به بالا