عمومی

چرا سینما عصر جدید برای ما مهم بود؟

چرا سینما عصر جدید برای ما مهم بود؟

خبر تعطیلی سینما عصر جدید ممکن است در واقعیت اجتناب ناپذیر باشد ، زیرا سالن سینما برای ماندگاری صاحبش ابتدا به عنوان یک تجارت اقتصادی باید تعادل درآمد و هزینه ای داشته باشد. اما مکانی مانند سینمای عصر جدید فقط یک فیلم نسل جدید دهه های 1960 و 1970 نیست ، با گذشت زمان به تدریج به یک نماد فرهنگی تبدیل شد.

از نظر برنامه ریزی شهری ، هنگامی که یک ساختمان در مرکز شهر به یک نماد یا نماد تبدیل می شود ، می تواند محل حضور و پرسه زدن شهروندان در یک مکان خاص و همچنین از نظر معماری باشد. به گفته کارشناسان برنامه ریزی شهری ، چنین رفتاری یکی از مشخصه های زندگی مدرن شهری است. مکانهایی مانند این فیلم یا سینما گولریج در مجاورت یوسف آباد تهران یا سینما الماس در خیابان دانشگاه مشهد ، از نظر هویت اجتماعی که از برنامه های خود می گیرند ، نامه آنها با عابران پیاده از هر نقطه از شهر صحبت می کند. به عنوان یک جاده یا میدان و به عنوان مثال ، هیچ کس نمی تواند س askال کند که کدام جاده یا میدان در کنار فیلم New Age است ، و بالعکس ، مکان های مجاور که هویت و آدرس آنها تحت فیلم New Age تعریف شده است.

موقعیت سینمای عصر جدید در فضای فرهنگی دانشجویی در حوالی دانشگاه تهران و موقعیت آن و همچنین سبک انتخاب فیلم های ایرانی و خارجی دهه شصت و دهه ، این فیلم را به یک پاتوق فرهنگی برای علاقه مندان به سینما تبدیل کرده است. با توجه به تعداد زیاد دانش آموزان از نظر جمعیت بیننده در این فیلم ، تماشای فیلم امروز و خاطرات حاشیه ای آن در خاطرات بسیاری از مردم است که سالها دور بودند و نه تنها در تهران ، بلکه در کشور بودند.

احتمال زیاد نمایش فیلم “شاید دفعه دیگر” بعد از نیمه شب ، شکسته شدن ورودی ها به دلیل ازدحام جمعیت و نمایش فیلم ، به دلیل نیاز آن سال ها ، باعث تغییر حلقه بین فیلم های جشنواره و اوایل صبح شد. تاخیر. این یکی از به یاد ماندنی ترین خاطرات از نظر تکامل و تغییر در طول زمان است. خبر تعطیلی سینما عصر جدید فقط تعطیلی مشاغل و نبود ساختمان نیست ، بلکه حذف بخشی از حافظه جمعی است.

دوران تازه آغاز شده ، ساختمانهای قدیمی و فرسوده تخریب شده و ساختمانهای جدید و مدرن جایگزین شده اند. در عوض این یک هشدار است که این تمایل به تخریب و بازسازی ، این ساختمانهای جدید بدون هویت چیزی نیست جز نمایش ثروت مادی آنها ، چیزی بیش از انحراف و ناتوانی کسانی که تا آستانه رانده شده اند. نگاه نکن ما شکایت داریم که هیچ ایده و برنامه جدیدی در پشت این اصلاح وجود ندارد و از جمله چیزهایی که باعث درد و خراش و از بین رفتن می شود حافظه ترکیبی است و احتمالاً حافظه تنها لذت روزهای سخت ما است. ظهور پردیس های سینمایی در قلب مراکز خرید بزرگ به قیمت تعطیلی سینماهای ساخته شده و درگیر در بافت شهر فاجعه تلخی است که در همان وضعیت دوقلو به پایان می رسد که آغاز یک دوره جدید با تخریب جدید است. عصر.

به نظر می رسد سرنوشت اجتناب ناپذیر نسل ما این است که می بینیم تمام نشانه های روابط اجتماعی ما از بین می رود و در پایان نمی توانیم منفعل باشیم ، از نظر فردوسی بزرگ این یک داستان پر از اشک است.

5757

دکمه بازگشت به بالا