اقتصادی

چرا توافق احتمالی بایدن و بن سلمان در ازای عادی سازی روابط با اسرائیل فاجعه بار است؟چرا توافق احتمالی بایدن و بن سلمان در ازای عادی سازی روابط با اسرائیل فاجعه بار است؟
انتخاب نوشت: جو بایدن، در نظر دارد دست به اقدامی بزند که هیچ یک از روسای جمهور پیشین امریکا جرأت انجام آن را نداشته اند. بایدن به دنبال امضای یک پیمان امنیتی متقابل با عربستان سعودی در ازای عادی سازی روابط ریاض با اسرائیل است. جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، برت مک گورک مشاور ارشد بایدن در خاورمیانه و آموس هوچستین، مشاور ارشد رئیس جمهور در حوزه انرژی، ظاهرا در عربستان سعودی حضور دارند تا درباره یک توافق احتمالی گفتگو کنند. چنین اقدامی برای منافع ایالات متحده فاجعه آمیز خواهد بود و با وجود گسست اساسی بین منافع و ارزش‌های امریکا و عربستان، واشنگتن را به عنوان ضامن امنیت ریاض، به دام می‌اندازد. این توافق جان امریکایی‌ها را برای دفاع از یک دیکتاتوری سرکوبگر به خطر می‌اندازد و چارچوبی را برای دیگر دیکتاتورهای منطقه فراهم می‌کند تا ایالات متحده را برای دریافت امتیازات مشابه تحت فشار قرار دهند.


این نوشته از سایت به وسیله سیستم خبررسانی آنلاین، اقدام به انتشار محتوا می نماید، به همین خاطر مسوولیت این مقاله بر عهده مراجع اصلی بوده و پایگاه اینترنتی ایواره هیچ مسوولیتی در قبال انتشارات سایت نخواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا