جامعه و خانواده

چرا برخی کرونا را دروغ می نامند؟

چرا برخی کرونا را دروغ می نامند؟

یک متخصص طب داخلی و فعال رسانه ای با اشاره به اینکه اخبار جعلی سعی در دروغ گفتن کرونا دارد ، گفت: وضعیت بیماران کرونا دشوارتر از اخبار موجود در رسانه های رسمی است.

وی در نشست آنلاین مصطفی جلالی فخار ، “ویروس کرونا ؛ این سو an استفاده از روانشناسی اضطراب است” ، وی توضیح داد که چگونه اخبار جعلی درباره این بیماری دروغ می گوید. اولین واکنش به این بیماری را انکار می کند ؛ مانند کسی که سرطان دارد و آن را قبول نمی کند ، یا کسی که مرگ یکی از عزیزانش را می شنود. مردم دوست ندارند بپذیرند که توسط این فاجعه محاصره شده اند. برخی از افراد از این نگرانی استفاده می کنند و می گویند که عروق بیماری کرونا به دلیل شهرت یا دلایل اقتصادی یا حتی بیماری روانی درست نیست. افرادی که به انکار واکنش نشان می دهند دوست دارند بشنوند. حال ، اگر این شخص دارای یک عنوان و مدرک نیز باشد ، این باعث می شود که مردم فکر کنند وی برای برخی از سخنان خود نشت علمی دارد اعتراف کنید که کرونا دروغ می گوید.

دکتر جلالی فخار افزود: در مرحله بعد می گویند آیا این افراد می میرند؟! سپس آنها به خود واکنش نشان می دهند ، آنها از چیز دیگری می میرند. سپس اسکن های شهر را نادرست می دانند و همه چیز را انکار می کنند.

چرا در پاسخ به این س theال در اوایل کرونا رسانه ها گیج شده بودند؟ وی پاسخ داد: زیرا کرونا ویروس و پدیده ای جدید داشت. اطلاعات کافی قبل از علم پزشکی نبود و با این حال ، 9 ماه بعد ، نمی توان گفت که کرونا را کاملاً می شناسیم. در ابتدا ، آنها فکر می کردند تاج تا این حد بزرگ و کشنده خواهد بود و از طرف دیگر ، آنها ترس داشتند که جامعه دچار وحشت شود. به همین دلیل است که رسانه ها تاج گذاری می کنند ، حتی رادیو این کار را انجام داده است. برخی دیگر از کشورها که به اقتصاد بازار آزاد اعتماد می کنند سعی کرده اند تاج را بزرگ نسازند و رئیس جمهور آن در ایالات متحده کرونا را جدی نگرفته است. این سردرگمی رسانه ای به دلیل کمبود دانش بود اما به تدریج این نگرش تغییر کرد.

وی افزود: “گاهی اوقات رسانه ها کرونا را شوخی می کنند و پایین می آورند. صدا و سیما متخصصان طب درمانی سنتی را می آورند که پیشنهاد می کنند درمان غیر علمی داشته باشد زیرا اتاق فکر پایدار نیست. .

جلالی فخار با بیان اینکه مهمترین ویژگی برای خبرنگار احترام است ، وی گفت: یکی از معایب این است که روزنامه نگاران مجذوب تعداد اخبار می شوند و می خواهند اخبار پرطرفدارتری را بدست آورند و بنابراین می توانند عناوینی درست کنند که درست نیست.

وی به نقل از کارشناسان رادیو گفت: شخصی در رادیو گفت من واکسن گیاهی کرونا را اختراع کردم و رسانه ها روی اخبار کار می کردند. بسیاری نمی گویند واکسن شما کجاست و چرا ما این همه تلافی می کنیم؟!

وی با انتقاد از کسانی که تحت عنوان داروهای درمانی سنتی اقدام به درمان غیر علمی می کنند ، گفت: یک بیمار دیابتی به دلیل داروی درمانی سنتی از تزریق انسولین دست کشید و با 60 هزار قند در بیمارستان درگذشت. ما جلوی دوربین گفتیم ، بگویید چه اتفاقی افتاده است ، او گفت من می ترسم آنها به من آسیب برسانند. یعنی ، آنها شبکه ای برای خود ایجاد کرده اند که گردش مالی قابل توجهی ایجاد می کند و به نفع کسانی است که باید جلوی این روند غیراخلاقی را بگیرند. برای این معالجه انتقام نیز در بیمارستان ما گرفته شد. بخور و جوش شیرین را دوست دارد. متأسفانه برخی از همکاران پزشک عمومی ما به دلیل نداشتن شرایط خوب کار ، سوار بر نادانی مردم وارد این بازی می شوند که عنوان دکتر را نیز در بر می گیرد و ماجرا را پیچیده می کند. مردم همچنین فکر می کنند که او باید حق داشته باشد زیرا او پزشک است. شخصی که هفت سال در حال تحصیل است به دلیل مشکلات معیشتی وارد این شغل می شود.

دکتر به این س answeredال پاسخ داد که انعکاس کرونا در رسانه ها چقدر واقع بینانه است؟ وی گفت: “در واقعیت چنین سازگاری وجود ندارد و ما به عنوان كادر پزشكی می خواهیم اضطراب را تا حدی در جامعه ایجاد كنیم كه در پیشگیری تأثیر داشته باشد ، زیرا اضطراب خود باعث كاهش ایمنی می شود.” ما برخی از ویژگی ها و شگفتی های وحشتناک کرونا را فاش نمی کنیم زیرا این امر بر ترس می افزاید. ما بیش از دیگران می ترسیم. زیرا می بینیم که این ویروس چه کاری انجام می دهد. خیانت جامعه سر ما را در یخ فرو می برد. جامعه ما باید برخی ترسهای مبتنی بر حقیقت را بیان کند تا مردم آنها را بپذیرند. با این حال ، این پیشنهاد وضعیت است و هنوز به مرحله ای نرسیده است که بتوانیم بگوییم جامعه وظایف خود را به درستی انجام می دهد. دنیای 77 گزارشی از اجساد بهشت ​​زهرا (س) و کرونیان داشت که باعث آشفتگی افکار عمومی شد. بهتر از این ، می توان اطلاعاتی ارائه داد و ما به شفافیت بیشتری نیاز داریم ، اما نه همه موارد.

جلالی فخار در مورد نقش و نقش رادیو در شرایط حساس کنونی گفت: “رادیو باید شبکه های مختلف خود را از نظر فکری سازماندهی کند و برنامه ریزی نشود. باید دارای منابع علمی و پزشکی باشد و باید از کسانی که دارای شهرت علمی هستند و در این زمینه فعال هستند مشاوره بگیرند. باید به عنوان مرجع به مقر کرونا نشان داده شود و باید بر کسانی که آنها را فریب می دهند و برای تخریب می فرستند متمرکز شود. در میان کسانی که این مرد را فریب می دهند که کرونا خیلی جدی نیست و بیش از حد بزرگ است یا دستورات غیر علمی می دهند. اینها باید توسط رسانه ها منتشر شود تا مردم آگاه شوند. بخشی از ضرر ما این است که مردم نمی دانند و فریب می خورند.

این متخصص داخلی در مورد صحت آمار قربانیان کرونا تائید کرده است. وی گفت: اعداد اعلام شده کمتر از مقادیر واقعی است ، اما این یک رفتار عمدی نیست ، یک معیار آماری مبتنی بر پروتکل های جهانی است. برای مرگ بیماری کرونا بیمار باید PCR مثبت باشد و در بیمارستان بستری شود. قسمت مهم داستان این است که ما آزمایش PCR را انجام نمی دهیم ، بسیاری از آنها CT اسکن بیماری کرونا را نشان می دهند و شروع به درمان می کنند. قضاوت بالینی پزشک مهمترین اساس تشخیص ماست. به دلیل خالی نبودن تختخواب ، بسیاری از آنها در خانه درمان می شوند. به همین دلیل ، بسیاری از مرگ ها به عنوان بیماری بیماری کرونا قلب ثبت نمی شوند.

وی افزود: همچنین عوارضی مانند حمله قلبی عروقی وجود دارد که بخشی از تاج نیست. این بدان معناست که فرد دریافت کننده تاج تحت درمان قرار گرفته و آزمایش منفی داشته است ، اما پس از رفتن به خانه سکته کرده است. در نظر گرفته نشده است.

جلالی فخار یکی از دلایل مراجعه مردم به منابع رسمی برای کسب اطلاعات و اخبار را توضیح داد: بخشی از این امر به دلیل سوage مدیریت اقتصادی همزمان و فشار اقتصادی بر مردم است که آنها را عصبی و ناراحت کرده است. این نارضایتی گسترش یافته و مردم نسبت به اخبار رسمی بی اعتماد شده اند. مردم به اشتباه تصور می کنند آنچه که صدا و سیما می گوید درست است؛ اگر این مورد در مورد کرونا وجود ندارد. حتی برخی پزشکان را یک حزب سیاسی می دانند و به ما اعتراض می کنند که ما کرونا را جدی می گیریم زیرا به یک مرکز خاص تعلق داریم.

وی افزود: اخبار جعلی به دلیل بی اعتمادی به رسانه های رسمی ، کرونا را شوخی خوانده اند. مردم باید بترسند و نگران مشکلات اقتصادی نباشند. اما اگر 400 نفر را در یک روز باور داشته باشیم ، با یک فاجعه انسانی روبرو هستیم ، یعنی 4000 نفر در 1010 روز خواهند مرد.

در پایان ، دکتر جلالی فخر در مورد از بین بردن تاج و تبدیل این ویروس توضیح داد: مهمترین و واقعی ترین احتمال پایان اپیدمی با واکسن است ، در حدی نیست که بتوانیم در این لحظه انتظار داشته باشیم. واکسن های تولید شده در روسیه و چین خیلی جدی گرفته نشده اند. بهترین واکسن مربوط به آکسفورد است که هنوز در مرحله مرحله سوم موفق نشده است. تبدیل ویروس نیز می تواند خوب یا بد باشد. ما ویروس لک لک را داشتیم که ناگهان با آن از بین رفت. این می تواند برعکس باشد. یعنی ویروس برای افزایش کشندگی یا تبدیل شدن به ویروس جدیدی که واکسن ساخته شده برای آن بی اثر است جهش می کند. اما آنچه به احتمال زیاد پایان واکسن و اپیدمی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا