اقتصادی

چرا امسال میوه ارزان نمی‌شود؟

چرا امسال میوه ارزان نمی‌شود؟

دنیای 77 / خوزستان رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: انتظار کاهش قیمت میوه های تابستانی نه تنها محقق شده بلکه شاهد افزایش قیمت این میوه ها نیز هستیم ؛ کار در بازار میوه هدر می رود.

عبدالرضا جمالی پور در مصاحبه با دنیای 77 اظهار داشت: اگرچه قیمت درختان و میوه های تابستانی هر ساله تا پایان خرداد ماه کاهش یافته است ، اما علی رغم ورود میوه به بازار امسال قیمت ها کاهش نیافته است.

وی افزود: نه تنها انتظار کاهش قیمت میوه های تابستانی برآورده شده است بلکه شاهد افزایش قیمت این میوه نیز هستیم ؛ کار در بازار میوه به هدر می رود.

اهواز ، رئیس اتحادیه میوه ها و سبزیجات با اشاره به اینکه قدرت خرید مردم برای میوه ها کاهش یافته است ، خاطرنشان کرد: “پشت پرده بازار میوه مافیایی وجود دارد و قیمت میوه ها در بازار میوه و تره بار از باغ گرفته تا مرحله خرید. “

جمالی – ما روایت می کند: مردم انگیزه و توانایی مالی برای خرید میوه ندارند. با قیمت های فعلی خرید سه قطعه میوه 200000 تومان هزینه دارد.

وی افزود: اگر قیمت میوه در اهجاج را با قیمت میوه در تهران مقایسه كنیم ، اختلاف زیادی وجود ندارد و تقریباً برابر است ؛ همه استان های كشور از این درد در بازار میوه رنج برده اند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزیجات اهواز با اهواز تماس گرفت و کیفیت میوه ها را ذکر کرد: میوه ای که به اهواز می رسد فاقد هرگونه کیفیت است. ما هزینه میوه های درجه یک را پرداخت می کنیم اما میوه هایی که می گیریم درجه دو ، درجه سه یا کمتر نیستند.

دلالان به بازار میوه آمده اند

درباره فعالیت دلالان در بازار جمالی پور روشن کنید: دلالان عاشق بازار میوه شده اند. هر زمان در بازار کمبود کالا وجود داشته باشد ، دلالان به آن بازار حمله کرده و اوضاع را بدتر می کنند.

وی با اشاره به قیمت میوه در میدان تره بار اهواز افزود: هر کیلوگرم آمریکایی 35000 تومان در تره بار اهواز و میدان تره بار ، هر کیلو آلو سیاه 30000 تومان ، هر کیلو آلو سیاه 35000 تومان ، زرد 35000 تومان آلو به ازای هر کیلوگرم. قیمت هر کیلوگرم گیلاس تک 55 هزار تومان ، هلو انجیر هر کیلوگرم 45 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم هلو 25 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز گفت: قیمت های اعلام شده فقط برای میوه های درجه یک است و قیمت میوه های درجه دو و سوم کمتر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا