جامعه و خانواده

پلیس دیدگاه «خودش» را درباره حادثه اتوبوس خبرنگاران اعلام کرده، نظر نهایی را «قاضی» می‌دهد

پلیس دیدگاه «خودش» را درباره حادثه اتوبوس خبرنگاران اعلام کرده، نظر نهایی را «قاضی» می‌دهد

در همین حال پلیس گفت یکی از دلایل واژگونی اتوبوس روزنامه نگاران “مراقبت و بی توجهی افسران هماهنگی سفر به دلیل کمبود وسایل نقلیه مناسب” بود. این حادثه اعلام شده است ، اما قاضی پرونده را گزارش می کند و با مصاحبه با افراد ، نظر نهایی خود را در این مورد اعلام می کند.

به گزارش دنیای 77 پلیس چهارشنبه (2 ژوئیه) یک اتوبوس حامل محیط بانان را در حوالی ناکده واژگون کرد. اطلاعروز سه شنبه (29 ژوئیه) گزارشی از سوی خبرنگاران و سربازان در مورد علت واژگونی اتوبوس منتشر شد که براساس آن “بی احتیاطی راننده اتوبوس به دلیل ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه به دلیل پیچش بیش از حد و سرعت ایمنی “(نامه راهو 129 و 130 مقاله مقالات) و عدم وسایل نقلیه مناسب و عدم هماهنگی با ترافیک به دلیل وضعیت جاده در منطقه و ناآشنایی راننده از جغرافیا و سهل انگاری افسران هماهنگی سفر توسط بخشهای ایمنی دلیل واژگونی اتوبوس است.

مسعود تذریشی یکی از دلایل واژگونی اتوبوس توسط خبرنگاران محیط بان در خصوص اعلامیه پلیس “بی توجهی و بی احتیاطی افسران هماهنگی سفر در نبود وسایل نقلیه مناسب” بود. دنیای 77 وی گفت: پلیس از نظر کارشناسی متهمان را اعلام کرده اما قاضی پرونده کلیه گزارشات را بررسی کرده و از طریق مصاحبه های عمومی نظر نهایی خود را در این مورد اعلام خواهد کرد. قاضی از روز دوشنبه (2 ژوئیه) برای واژگون کردن اتوبوس روزنامه نگاران در حال کار بر روی این پرونده است و در حال جمع آوری اسناد از آژانس های مختلف از جمله پلیس ، آژانس های حفاظت از محیط زیست و هلال احمر است.

نماینده تام الاختیار دبیر کارگروه ملی و مجری طرح نجات دریاچه ارومیه افزود: کمیسیون عمران مجلس در روز سه شنبه (29 ژوئیه) تشکیل شد و گزارش کمیته ایمنی راه و پلیس راهور در این ملاقات. این گزارش به مواردی مانند سازمانی که ماشین از آن استخدام شده است ، چگونگی وقوع تصادف ، امداد رسانی ، شرایط جاده و غیره پرداخته است.

وی افزود: در این گزارش ، عملکرد نیروهای هلال احمر و نیروهای امدادی مورد بحث قرار گرفت و مواردی مانند زمان ورود نیروهای آژانس به محل حادثه ، زمان حضور نیروها ، نحوه امداد ، معالجه و … “” بحث شد. “

تجریشی با بیان اینکه خراب شدن ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از نگرانی های مردم و مسئولان در ایجاد حفاظت روانی برای جایگزینی حمل و نقل شخصی در جاده ها و شهرها است ، خاطرنشان کرد: ماده 8 قانون هوای پاک ، لغو ماده 8 قانون هوای پاک لغو شد. به دنبال رأی دادگاه قضایی اداری ، حقوقدانان شورای محترم نگهبان قانون تعیین سن پوشیدن خودرو را فاقد اعتبار دانستند. بنابراین ، در جلسه تخصصی ، آژانس های مربوطه به این نتیجه رسیدند كه بازرسی های مكرر فنی در مدت زمان كوتاهی می تواند جایگزین قوانین لغو شده شود.

عواقب حذف سن وسیله نقلیه در سالهای آینده

وی تأکید کرد: از بین بردن سن سایش بدون نظارت دقیق معاینه فنی وسایل نقلیه می تواند در سالهای آینده منجر به تصادف شود ، بنابراین تصمیم گیری در مورد تعیین لباس و سن و براساس نظر پلیس راهنمایی و رانندگی و نمایندگان کمیسیون ایمنی راه. “باید تعیین شود و دو هفته بعد کمیسیون عمران مجلس گزارش عمومی در مورد مشکلات اخیر تصادفات جاده ای را در پارلمان ارائه می دهد.

دبیر کارگروه ملی ، نماینده تام الاختیار و مجری طرح نجات دریاچه ارومیه با اشاره به دستور عیسی کلانتر – مدیر برنامه ریزی و دفتر تلفیقی ستاد احیای دریاچه ارومیه – در ستاد احیای دریاچه ارومیه برای همکاری با همه آژانس ها همکاری کنید برعکس ، وی گفت: “در سه روز اول هفته گذشته ، تمام قربانیان با حضور چندین پزشک متخصص به یک بیمارستان خصوصی معروف و قدیمی معرفی شدند. بخش اورژانس و اتاق عمل آماده بیمارستان و اورژانس تمهیدات ذخیره سازی اتاق. “آنها مجدداً تحت معاینه بالینی قرار گرفته اند ، بنابراین از طریق معاینه خیال ما راحت می شود که این افراد پس از ترخیص از بیمارستان ارومیه نیز تحت معالجه قرار می گیرند و درمان آنها تحت نظر پزشک متخصص ادامه خواهد یافت.

وی افزود: در روز آخر روزنامه نگارانی که نیاز به راهنمایی و درمان روانشناختی داشتند به روانپزشک بیمارستان مراجعه کردند. افراد بستری در ارومیه نیز با حضور همکاران در استان تحت معالجه هستند و انشا willingالله همه اینها به جز یک نفر در این هفته آزاد می شوند. از روز دوشنبه (2 ژوئیه) ، یک جلسه داخلی جدی و پیگیری سازمانی ، از جمله بیمه مرکزی باج و جبران خسارت را آغاز کرده ایم. در این هفته ، ما آخرین نتایج پیگیری را به خبرنگاران حاضر در اتوبوس اطلاع خواهیم داد.

تجریشی افزود: ما با جراح ارتوپدی بیمارستان ، یکی از پزشکان پزشکی قانونی کشور درباره احتمال کاهش زمان انجام مراحل اداری صحبت کرده ایم تا انشاالله بتوانیم از این هفته روند جبران خسارت به خبرنگاران محترم را آغاز کنیم. و منتقل شدن به تهران و تحویل دست آنها و پرداخت هزینه معادل تجهیزات آسیب دیده.

این شهر نیاز به ایجاد رهنمودهایی برای سفرهای خارج از شهر دارد

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تدوین دستورالعمل هایی برای سفر خبرنگاران و سربازان به خارج از شهر تأکید کرد و گفت: “علاوه بر اختصاص وسایل نقلیه متناسب با سن برای چنین مأموریتی ، نظارت بر آنها نیز مهم است. هر دو خودرو فرسوده به دلیل هزینه های تعمیر و نگهداری ، نظارت کامل فنی لازم است ، زیرا ماشین های فرسوده از نظر آلودگی هوا و همچنین ایمنی باعث تلفات می شوند. طبق اعلام کمیسیون ایمنی راه ، اتوبوس حامل خبرنگاران و سربازان تحت معاینه فنی قرار گرفت و از ایستگاه پلیس راهور عبور کرد و اجازه ادامه مسیر را داشت اما به دلیل پاره شدن برخی از قسمت های خودرو ، عملکرد صحیحی نداشتند.

نگهبانان ستاد احیای دریاچه ارومیه در سفر خبرنگاران مراقب بودند

تاجارشی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره اینکه آیا سازمان حفاظت محیط زیست از سفر خبرنگاران به ارومیه آگاه است ، گفت: “ستاد احیای دریاچه ارومیه یک نهاد هماهنگ کننده و سیاستگذار است ، بنابراین از نظر حفاظت ارگان های مستقلی ندارد. و سایر قابلیتها. “استفاده شده است و امنیت بخش مرکزی در حال انجام است و نسخه سفر باید به تمام دستگاههای مربوطه ارسال شود.

وی در مورد ناآگاهی استان آذربایجان غربی در مورد این دیدار به خبرنگاران گفت: “بله”. حالا آنها می گویند از آنها آگاهی نداشته اند. ما باید بررسی کنیم که وظیفه هر مجموعه در سلسله مراتب اداری و در زمینه اطلاع رسانی در مورد این سفر چیست و چه اقدامی انجام شده است و باید مراقبت و اقدامات لازم انجام شود تا از وقوع این حوادث ناگوار در آینده جلوگیری شود و دستورالعمل های ویژه تهیه شده است

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا