سلامت

وضعیت سیستان و بلوچستان سیاه نیست / آغاز واکسیناسیون ۵۰ سال به بالا در استان‌های با درگیری بالا

وضعیت سیستان و بلوچستان سیاه نیست / آغاز واکسیناسیون ۵۰ سال به بالا در استان‌های با درگیری بالا

سخنگوی ستاد مرکزی کرونا گفت: در توضیح وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان و تأکید بر اینکه وضعیت استان به سطح سیاه نرسیده است ، گفت: و در بلوچستان نیز از هفته آینده افراد 50 سال به بالا را واکسینه می کنیم.

به گزارش دنیای 77 ، علیرضا رئیسی گفت: امروز خلاصه ای از وضعیت جهان داشتیم. ویروس دلتا بسیاری از کشورها را آلوده کرده است و اثرات آن در 686 کشور مشاهده شده است. بیشترین تعداد مرگ و میر در برزیل 1 برزیل 00 نفر بوده است و اندونزی و مناطق شرقی ما با این کشور مرتبط هستند. ورود ویروس هند مطرح و هشدار داده شد ، این اتفاق افتاد و دو ماه پیش اقدام مقتضی انجام شد و اگر این اقدام انجام نشود ، می تواند خیلی زود درگیر شود. مواردی از ویروسهای آفریقای جنوبی و هند در بوشهر و هرمزگان یافت شده است ، اما درمان از شیوع سریع آنها در دانشگاه جلوگیری کرده است.

ویروس: ردپای ویروس هند در کشورها

وی افزود: در مورد مرز شرقی هشدارهای لازم داده شد اما کنترل این مرزها دشوارتر از مرز غربی است زیرا رفت و آمد غیرقانونی زیادی وجود دارد و کشور ما به دلیل توسعه افغانستان از نرخ مهاجرت بالایی برخوردار است. و ارتش طی دو ماه گذشته کنترل خوبی داشته است ، اما ما هنوز شاهد ورود افراد بیمار از مرز شرقی هستیم و این نشان دهنده انتقال بیماری از طریق آنها است. در ابتدا ممکن است کنترل های مرزی شیوع بیماری را به تأخیر بیندازد ، اما نمی توان از بیماری به طور کامل پیشگیری کرد ، زیرا ثابت شده است که بسیاری از کشورها ، حتی در انگلستان ، حتی پس از واکسیناسیون گسترده ، به ویروس کرونا ویروس آلوده شده اند. یکی از پیشنهادات امروز تشدید کنترل در مرزهای شرقی بود.

تصمیم ویژه برای سیستان و بلوچستان

رایس افزود: “فقط یک گروه مجاز به فعالیت در مناطق قرمز است ، اما در سیستان و بلوچستان دقیق تر دیده ایم و بانک ها دفاتر دولتی را بدون دفاتر دولتی لازم تعطیل کرده اند ، این گروه باید با ظرفیت 30٪ فعال باشد.” پشتیبانی کامل از سیستان و بلوچستان ، که در صورت عدم وجود باید حذف شود.

اشغال مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز کرونا است

وی افزود: تصویب ستاد ملی کرونا از صبح روز یکشنبه برای 92 شهر قرمز و قرمز و نارنجی لازم الاجرا است. تمرکز اصلی ویروس روی رستوران ها است. یکی از گروه های دفاتر به این معنی است که هیچ رستوران در تهران و سایر شهرهای قرمز که فقط می توانند به خارجی ها خدمات دهند ، باز نمی شود. مشاغل ضروری مانند داروخانه ، نانوایی ، دفتر ، سوپرمارکت و غیره را می توان طبق اعلام قبلی طبق قوانین رنگ باز کرد.

رئیسی با تشکر از اصناف برای رعایت قانون در ستاد مبارزه با پزشکی قانونی و اظهار داشت: ما از همه گیری ممنونیم از کسانی که از ابتدای اپیدمی بیشترین کمک را کرده اند و احتمالاً نتوانسته ایم خیلی به آنها کمک کنیم به عنوان یک دولت. “کم بود. از آنجا که پروتکل به بیش از 85 درصد می رسد ، ما نسبت به از سرگیری شغل خوش بین هستیم.

وی افزود: بحث دیگری در ستاد در مورد واکسیناسیون انجام شد و انشاالله ممکن است در روزهای آینده وضعیت بهتری داشته باشیم. می بینم که در روزهای آخر دولت فعلی با برخی از عزیزان در مورد واکسن مصاحبه کرده اند. کسانی که دستی در آتش دارند وضعیت را می دانند. ما در ماه نوامبر سال گذشته توافق نامه ای امضا کردیم و هزینه سبد کک را پرداخت کردیم و آنها قرار بود 16.6 میلیون دوز واکسن برای ما تأمین کنند. ما در بسیاری از کشورها با 35 شرکت خصوصی مشورت کرده ایم کشورها. شرکت ها آمدند و گفتند اجازه نمی دهند

شروع واکسیناسیون برای 50 سال یا بیشتر از هفته آینده ، شروع با شرایط خوب تجهیزات پزشکی در سیستان و بلوچستان

وی درباره وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان در اوج قبلی صعود جدی نداشته و وضعیت فعلی اولین صعود جدی در استان است که باید از زوایای مختلف دیده شود. تعداد زیادی سنبله وجود ندارد و این بدان معناست که افراد در آنجا کمتر به ویروس آلوده می شوند. در استان های سیستان و بلوچستان ، که مردم کمتر از قبل به این ویروس آلوده می شوند ، میزان درگیری کلی کمتر از میانگین کشوری است. در این استان ، قله های قبلی برای جمعیت این استان و برای جمعیت 2.8 میلیون نفر زیاد نبود و حداكثر تعداد پذیرفته شدگان در هفته 250 نفر بود ، یعنی 30 تا 35 بیمار در روز وجود داشت ، كه این تعداد تعداد بالایی در حال حاضر ، اوج بیماری 297 نفر است ، به این معنی که تعداد بیماران هنوز بسیار بیشتر از جمعیت استان است. ما همیشه کمترین آمار کشته ها را در این استان داشته ایم.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: اگر به آمار موجود در این شاخص نگاه کنیم و برای هر 100000 بیمار بررسی کنیم ، تعداد 297 بیمار هنوز خیلی زیاد نیست. تعداد بیماری ها افزایش یافته اما گفته نشده است. اگر کار شده بود در همه زمینه ها مانند بخش بهداشت ، اکنون سیستان و بلوچستان می تواند یکی از ثروتمندترین استانهای کشور باشد. تختخواب اضافه شده است و اکنون یک بیمارستان 300 تختخوابی آماده بهره برداری است ، و در عین حال 100 تهویه هوا و 100 واحد ICU در استان.

وی افزود: پس از شروع اجلاس در استان تیمی به دستور وزیر بهداشت در آنجا مستقر شد و هماهنگی های لازم انجام شد ، اکنون هر بیمارستان دو مولد اکسیژن دارد و در شرایط ما مشکلی از نظر بهداشت وجود ندارد زیر ساخت.”

رئیسی افزود: با افراد زیادی مصاحبه شد و اخیراً یک نفر استان سیستان و بلوچستان را با پاکستان مقایسه کرده است ، این مقایسه غلطی است. هند و پاکستان بسیار به هم نزدیک هستند و طبق آمار هند ، روزانه هزاران نفر جان خود را از دست می دهند و حتی چوب برای سوزاندن بدن کمیاب است ، بنابراین چگونه آمار پاکستان می تواند بسیار کم باشد؟ هر از گاهی انجام این مقایسه ها بی معنی نیست. از نظر ما ، به عنوان کارشناس ، اولین ظهور سیستان و بلوچستان اکنون اتفاق افتاده است و بحث ها در سایر مناطق کشور متفاوت است. اعلام اینکه سیستان و بلوچستان سیاه شده است درست نیست و من به مردم اطمینان داده ام که از نظر تجهیزات پزشکی مشکلی نخواهیم داشت.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد ، تأکید کرد: “تصمیم ویژه ای برای واکسیناسیون افراد 50 سال به بالا در سیستان و بلوچستان و سایر استانها و حتی در سیستان و بلوچستان گرفته شده است که از کودکی درگیر آن بوده است. و البته ما این برنامه را برای استانهای هرمزگان ، کارمان ، بوشهر و فارس در نظر گرفته ایم و با گذشت زمان کل کشور را از این نظر تحت فشار قرار خواهیم داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا