عمومی

واکنش امام‌جمعه کرج به اتفاقات اخیر شورای شهر فردیس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

واکنش امام‌جمعه کرج به اتفاقات اخیر شورای شهر فردیس - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در بیست و سومین خطبه مکتوب خود روز جمعه اظهار داشت: جمعه ماشین را نگه دارید. بنابراین ، من مطالب را به صورت کتبی ارائه خواهم کرد و از خداوند متعال می خواهم که خطاهای ما را در این روزهای زهره و برکت و همچنین مناسب ببخشد. اولویت اشتباهات و نادانی های ما را ببخشید و فاجعه را افزایش دهید.

واقعه گدی یکی از مهمترین وقایع تاریخ اسلام است

یک روز بسیار مهم و حماسی ، اما مهمترین واقعه و رویداد در تاریخ اسلام؛ پرونده گادیر پیچ خورده است. باشد که رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) او را برکت دهد و به او آرامش عطا کند دستگاه وی رسما فرمانده مومن (ع) را به عنوان جانشین خود منصوب کرد و کافران را در امواج ناامیدی و ناامیدی فرو برد. و قرآن می گوید: “امروز آره آن کفروا “من به تو ایمان دارم.”

رسول خدا فرمود: “روز غدیر بالاترین عید امت من است و در آن روز خداوند متعال به من دستور داد برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچم دار (و فرمانده) امت من تعیین کنم تا مردم پس از من هدایت او شوند و آن روز.” او آن روز دین را تکمیل کرد و نماز را برای امت من انجام داد و شما اسلام را به عنوان دین آنها برگزیدید. “

اگر ابعاد مختلف این رویداد به خوبی معرفی شود ، مسیر همه انسانها تا رسیدن به مقصد نهایی ، تعیین زندگی مادی و معنوی آنها ادامه خواهد یافت. زیرا عزت و عظمت ، عدالت و برابری ، برادری و برادری ، پاکی روح و اخلاق و همه فضیلت ها در سایه ولایت محقق شده است.

یکی از مواردی که باید در روزهای قذافی به آن پرداخته شود و از اهمیت بالایی برخوردار باشد بحث استان و فلسفه رهبری و دولت جامعه است. بحث در مورد اینکه چه کسی اقتدار بیشتری نسبت به مسلمانان دارد ، بحث در مورد ضرورت وجود امامان و سرپرستان در جامعه اسلامی ، بحث در مورد ویژگی های ائمه اطهار و رهبران در یک جامعه دینی موضوعاتی هستند که امروز و فردا ربطی به آن ندارند. لازم به ذکر است که موضوع غدیر مسئله دولت اسلامی است و فقط مسئله امامت نیست.

امام خمینی (ع) در بیانیه ای اظهار داشت: استان مورد اشاره در حدیث گادیر به معنای دولت و عزت معنوی نیست … چالش ها و مسائل چالش ها و مسائل این دولت است. چالش ها و مسائل چالش ها و مسائل این سیاست است. ایجاد کننده عالیجناب وی دستور داد این دولت و این سیاست توسط پیامبر به امیر تحویل داده شود. “همانطور که خود رسول خدا سیاست انجام داد.” بنابراین ، دهه ولایت را باید دهه یادگیری و تبیین وقایع قذافی و دهه اثبات ناسازگاری نظریه تقویت مبانی حکومت دینی و جدا کردن دین از سیاست دانست.

خدای متعال ، تنها قانونگذار است که آموزه های الهی خود را برای آگاه ساختن موجودات خود ، که دانش کاملی در مورد انسان ها دارند ، در مورد برنامه سعادت (دین) ارسال کرد .برای ادامه این مسیر ، انبیاء خود مردم را به عنوان امام تحت رهبری رسول خدا برگزیدند. مسئولیت جامعه را به روش های مختلفی بر عهده بگیرید.

هیچ کس اهمیت زندگی اجتماعی و ضرورت قانون برای اداره جامعه را انکار نمی کند. اما آنچه موجب تقسیم و انحراف جوامع بشری می شود ، اصل قانونی حاکم بر جامعه است. با مردم فتوا و او نقصی دارد و می داند که قدرت قانونگذاری کامل و جامع را ندارد ، اما به دنبال بی اهمیتی و خودخواهی او فکر می کند که دستیابی به خوشبختی بدون دانستن در مورد ابعاد مختلف آن برای سعادت او در این دنیا و آخرت برنامه ریزی شده است. البته انحرافات وجود دارد. او با یک قدم خود را نابود کرده است. بنابراین ، اما هیچ کس جز خدا نمی تواند قوانینی وضع کند که از همه جوانب آگاهی انسان آگاه باشد و نیازهای آنها را نیز بشناسد.

پس از تصویب قانون ، مجری قانون باید كسی باشد كه كاملاً بر قانون و اراده خود نظارت داشته باشد. برای جلوگیری از تخلفات ، او می تواند با تاکتیک های خوب جرات کند جامعه را اداره کند. به گفته شیعیان ، خداوند رسول خدا است و امام ناقص بعدی وی این مسئولیت جدی را به عهده دارد. و هنگامی که غیبت به دلایل مختلف غایب است ، متکلمان دینی این مسئولیت ارزشمند را بر عهده می گیرند.

مسئله گدی بسیار مهم است و ما باید آن را زنده نگه داریم ، نه فقط با جشن و شیرینی. ببینید امام (ره) در این باره چه می گوید: “اشعاری که این عید را زنده نگه می دارند ، برای سوزاندن و تلاوت نیستند ، خوب هستند ، اما چالش ها و مسائل این نمی شود. چالش ها و مسائل به ما یاد بدهد که چگونه از این امر پیروی کنیم ، قذافی محدود به آن زمان نیست ، قذافی باید در همه سنین باشد و روشی که امیر از این دولت گرفته است باید روش نژاد و شرکا باشد. پرونده قذافی یک مورد دروغ گفتن به دولت است ، می تواند نصب شود و بدون مقامات معنوی صلاحیت ندارند ، آنها چیزی نیستند که از طریق نصب در دسترس باشند ولی وی به دلیل اقتدار معنوی و میزان احترامش به دولت منصوب شد و از این رو ما آن را به عرض می بینیم روزه داری و صلوه “و او چیزهایی مانند آن را به ارمغان می آورد ، استان مجری آنها است.”

گدیر را با خطبه او می شناسیم. خطبه غدیر نمادی از وقایع غدیر است. این خطبه گنجینه ای بی پایان از علم ، دانش و خرد است که متأسفانه متروک بوده و اهمیت کمتری به آن داده نمی شود. و همه ما باید همه تلاش خود را انجام دهیم تا از تبعید خارج شویم.

در آن روز ، جمع کوچکی از 120000 نفر به شنیدن رسول خدا و شهادت برپایی فرمانده وفادار پرداختند ، اما چه اتفاقی افتاد که این جمعیت بعد از 70 روز نگهبان خدا را تنها گذاشت؟ این یک بحث مفصل است که باید ابعاد آن ، وضعیت فکری و رفتاری مردم آن زمان و منطقه را با دقت مورد توجه قرار دهد.

گروهی از مردم تازه به عرب تبدیل شده اند که از سنت گذشته خود دور نمی شوند. و اساساً آنها رسالت و نبوت و جانشین شخص بی کفایت را نمی فهمیدند و فقط ملکوت ظاهری و قدرت طلب را می فهمیدند ، بنابراین مسئله خلافت را بلافاصله پس از عزیمت رسول خدا قرار دادند.

گروه دیگر منافقین بودند که با ظرافت زینت خود بسیار پروردگار بودند و بنابراین هرگز با او بیعت نمی کردند. گروه دیگر معدودی بودند که در دفاع از استان باقی مانده بودند. بحث مفصل است. ، به خواست خدا عزیزان پیروی می کنند.

این روز بزرگ را دوباره تبریک می گویم و من از خداوند متعال دعا می کنم که به زودی همه ما شاهد تحقق میوه گدیر خواهیم بود که مهدابی سرکار روح پرفولا قربانی قرار است بشود. اینشاءالله

فلسفه تشکیل دولت اسلامی اجرای مرزها و برقراری عدالت است

بعد از تسخیر امامت و انحراف غدیر ، اهل بیت (ع) وظیفه تشکیل دولت اسلامی را در زمانهای مختلف و در زمان امامتشان برعهده گرفتند ، و خلافت پیامبر و امام را به جایگاه اصلی خود بازگرداندند ، که به تفصیل مورد بحث قرار می گیرد. من ذکر کردم. زیرا در سال قمری سال 128 هجری ، بیستمین مولانا امام قادم (ع) ذو الحجر متولد شد و برای امام صادق (ع) آنقدر شاد و شاد بود که سه روز از آن برای تغذیه مردم مدینه استفاده می کرد.

عنوان مشهور امام؛ مشهورترین لقب های صابر و کاظم و حضرت ابوالحسن و نقش گوهر حلقه وی حسبی این خدا بود اصول مکارم با دانش و رویا او بسیار محبوب بود. مردی کامل که بدکاران و بدکارانشان را برای بخشش و بخشش نامحدود آموزش داده است.

او عادت داشت شبها در خیابان های مدینه سرگردان شود تا به نیازمندان کمک کند. کیف های موسی بن جعفر (ره) ، کیسه های پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) اگر می دانستند در مدینه مورد نیاز بود. اینگونه است که امروز امام به ما کمک می کند مؤمنان و ما در حال تمرین همدلی ، درس و مثال هستیم. شادترین و زیباترین لحظات زندگی امام زمانی بود که وی در بندگی و تنهایی با خدای متعال بود.

یادآوری می کنم که موسی بن جعفر نیز مانند پدران نجیب وی یکی از وظایف اصلی خود را تشکیل دولت اسلامی و اجرای هرگونه محدوده شیعه بدون هیچ گونه سازش می داند. اصولاً فلسفه تشکیل دولت اسلامی اجرای مرزها و برقراری عدالت است.

به این ترتیب ، اگر قوانین در نظام اسلامی با دقت و سخت گیری دقیق بر روی مردم اعمال شود ، وقتی از فشار و بازی های سیاسی و بزرگسالان و افراد قدرتمند با ده ها سال تاکتیک و تاکتیک استفاده می شود ، مجازات کاهش می یابد یا فرصت های ویژه ای در نظر گرفته می شود. این یک روش اسلامی نیست. خدا را با رویکرد جدید در مورد دستگاه ستایش کنید داوری این مورد در حال پیگیری است و ما امیدواریم که اشتباهات گذشته به سرعت ، دقیق و کامل برطرف شود.

امام قدیم (ع) در مورد اجرای هودود گفت: “مزیت تأسیس هاد برای خدا در زمین بیش از چهل روز باران است. و در قرآن چنین آمده است: «یحیی زمین بعد موتها؛ “خداوند زمین مرده را زنده می کند.” این به معنای رستاخیز با باران نیست ، بلکه به معنای این است که زمینی که خدا انتخاب کرده است برای انجام عدالت بر روی زمین و رستاخیز زمین با برقراری عدالت است. یا مثلاً در جمله ای از اسحاق بن عمار ، وی اظهار داشت: “من از امام موسی بن جعفر در مورد نحوه و کیفیت حداد روی یک زناکار سؤال کردم و او گفت: او باید به شدیدترین حالت مورد اصابت قرار گیرد.”

خلفای معاصر امام مانند هارون می دانستند که امام و یارانش او را پیامبر و اشغالگر خلافت ستمگر می دانند و اگر فرصتی فراهم شود از سرنگونی حکومت خود دریغ نمی کنند. و او می دانست که امام می خواهد دولت تشکیل دهد و این را حق خود می دانست. بنابراین آنها همیشه به امام هشدار می دادند و فرصتی می خواستند که او را نابود کنند.

در مقابل ، وی با روش های مختلفی سعی در گسترش فرهنگ حکومت اسلامی در میان مردم با سخنرانی داشت. در طی یک جلسه ، هارون و امام علی (ع) در مورد بازگشت فدک صحبت کردند.

مدل مقاومت امام کاظم

آنچه امروز از روش امام پاک در مبارزه با استکبار جهانی یاد می گیریم ، روش مقاومت است که خدا را شکر در بحث مقاومت اسلامی در کشورهای اسلامی جاسازی شده و به این روش پاسخ می دهد. اتفاقاً این روزها به عنوان روز قصاص خوب مقاومت اسلامی خوانده می شود به هر حال امام الگوی مقاومت است.

امروز ، جهان اسلام به خوبی می داند که چاره ای جز مقاومت در برابر رسیدن به اهداف والای خود ندارد. و البته افراد متکبر جهان در برابر آن مقاومت می کنند و فرماندهان و افسران این مسیر به شهادت می رسند. شهید بزرگوار سردار سلیمانی است که شهید مقاومت و یک شهید است حججی 18 آگوست سالگرد شهادت وی مظلوم و قدرتمند است ، وی شهید مقاومت است. شهیدی که تمام درسهای مدارس الوات ، فاطمیان ، حسینی ، کاظمی و اهل بیت را با آرامش و شجاعت ، قدرت و اقتدار به جهانیان نشان داد. با شهادت شما وعده ها کسانی که به دور از این فرهنگ فاصله گرفته اند ، فهمیده اند که فوران نسل ها محرک ذهن بیمار خودشان است.

کمالجوویی و درخواست مکرر از امام رضا (ع) برای امضاء گواهی شهادت در نامه خود ، رشد فکری و تجسم حماسه حسینی در بین جوانان نسل سوم انقلاب است. عظمت شهادت حججیمشروعیت گفتگوی شیعه در قذافی و عاشورا نهفته است و اعلام می کند که بزودی ریشه های اندیشه و روش آمریکایی و پایه و اساس دولت شیطانی صهیونیستی است و پاسخ تکفیری با محور مقاومت ترغیب و از بین می رود. شجاعت ، مبارزات و شهادت نگهبانان حرم راه را برای آینده جبهه مقاومت هموار کرد.

بهره برداری سیاسی از فاجعه لبنان نشان دهنده ناتوانی و ناامیدی جبهه استکبار است

অহঙ্কারী ফ্রন্টের অসহায়ত্ব ও হতাশা তখনই স্পষ্ট হয়ে যায় যখন আপনি দেখেন যে তারা কীভাবে লেবাননের জনগণকে (Godশ্বর তাদের আশীর্বাদ করুন) এবং যে সহানুভূতি ও সহায়তার পরিবর্তে লেবাননের হিজবুল্লাহ এবং প্রতিরোধের অক্ষ হিসাবে যে বিরাট ট্র্যাজেডির মুখোমুখি হয়েছিল তার রাজনৈতিক সুবিধা গ্রহণ করে that এই প্রক্রিয়াতে, তারা কোন ভূমিকা পালন করে না।

ফরাসী রাষ্ট্রপতি সর্বপ্রথম তার বিদ্বেষ দেখালেন এবং আনুষ্ঠানিকভাবে লেবাননের ব্যাপারে হস্তক্ষেপ করেছিলেন এবং সময় নির্ধারণ করেছিলেন এবং তারপরে আমেরিকা তার কদর্যতা দেখিয়ে হিজবুল্লাহর সাথে তাল মিলিয়ে সরকার পরিবর্তনের দাবি জানিয়েছিল। এই সমস্ত অশুভতা ইঙ্গিত দেয় যে প্রতিরোধ সঠিক পথে চলেছে। Almightyশ্বর সর্বশক্তিমান তাঁর সাধুদের সাথে প্রতিরোধ একত্রিত করুন।

ফেরদিস সিটি কাউন্সিলের সাম্প্রতিক ঘটনার প্রতিক্রিয়া

আজকাল, সমস্ত প্রতিষ্ঠান এবং লোকদের সহানুভূতি এবং সহযোগিতা নিয়ে কাজ করা জরুরী, সুতরাং যদি কেউ বা লোক অন্য দিকে এগিয়ে যায় তবে তারা নিজের এবং সমাজের ক্ষতি করেছে। এটি শুনতে ভুল হয়েছে যে, উদাহরণস্বরূপ, একটি সিটি কাউন্সিল বেশ কয়েক মাস ধরে কোনও কারণে মেয়র নির্বাচন করেনি। এই সেবা কি মানুষের?

যে দিনগুলিতে ভাইরাস কিছু কাজ ব্যাহত করে এবং পরিষেবা প্রদান করা কঠিন করে তুলেছিল, আমরা দেখতে পাচ্ছি যে একটি বিশাল জনসংখ্যার শহর এবং প্রচুর পরিশ্রমের শহরটিতে মাটিতে কোনও মেয়র নেই, এবং কাউন্সিলের কিছু লোক কোরাস থেকে কাউন্সিলটিকে বিমূর্ত করে সরিয়ে দেয় যাতে কেউ কারও না হয়ে যায়। এটি কি নাগরিকদের সেবা করার পদক্ষেপ?

আপনার যদি সহানুভূতি থাকে তবে আপনার এটিকে একদিনের জন্য দায়িত্বজ্ঞানহীন থাকার অনুমতি দেওয়া উচিত নয় এবং তারপরে ইস্যুটির সারাংশ মুছে ফেলার পরিবর্তে পর্যবেক্ষণ ও অনুসরণ করে এটি লঙ্ঘন না করার বিষয়ে সতর্ক হন। অবশ্যই এই জিনিসগুলি বিপক্ষে এবং জামিন আনীত হয়। অতএব, যত তাড়াতাড়ি সম্ভব এই ঘাটতিটি পুনরুদ্ধার করা প্রয়োজন, এবং কোনও লঙ্ঘন না হয়ে অবধি সম্পর্কযুক্ত ডিভাইসগুলিকে কাজের প্রক্রিয়ায় হস্তক্ষেপ করা উচিত নয়। Allশ্বর সকল সৎ ও বিশ্বাসী বান্দাকে মঙ্গল করুন।

دکمه بازگشت به بالا