حوادث و رویداد

واژگونی شناور در جزیره لارک/خبری از ۷ خدمه نیست

واژگونی شناور در جزیره لارک/خبری از ۷ خدمه نیست

OFWNEWS:

اسماعیل مکی زادایه عصر شنبه در تشریح این حادثه برای رسانه ها گفت: در تاریخ 26 ژانویه پیامی از رله رادیویی کشتی در 17 ژانویه برای یک فروند کشتی فرود در 25 مایلی جنوب جزیره لارک صادر شد. این خبر در مرکز جستجو و نجات دریایی هرمز هرمزگان گزارش شده است.

وی افزود: اندکی پس از دریافت این پیام ، قایق نجات دوازدهم از جزیره کشم به محل رصد دریا در آبهای ندا ، آنداجا و نیروی دریایی و هرمز در دریا و استان اعزام شد. این منطقه با هواپیما منتقل شد و عملیات جستجو و نجات آغاز شد. حدود ساعت 15:30 امروز این کشتی 25 مایل جنوب شرقی لارک ، 12 مایل جنوب نازی ، 16 مایل جنوب غربی Kostak و 9 مایل شمال شرقی هرمز واژگون شد. .

مکی زاده با بیان اینکه عملیات جستجو و نجات برای خدمه کشتی ادامه دارد ، افزود: این هواپیما همه امکانات و نیروها از جمله کلیه امکانات و نیروها و همچنین مراکز جستجو و نجات در عمان ، امارات متحده عربی و پاکستان را بسیج می کند. . ما در حال تلاش برای یافتن خدمه مفقود شده این کشتی هستیم.

جزیره لارک یک جزیره در دهانه تنگه هرمز و 10 کیلومتری جنوب کشم ، جنوب جزیره هرمز است.

این جزیره با مساحت 50 کیلومتر مربع ، 421 نفر جمعیت دارد و دو منطقه مسکونی آن با نام های لارک کوهی و لارک شهری شناخته می شوند.

جزیره لارک در نتیجه فعالیت های آتشفشانی شکل گرفت و بنابراین خاک آن برای کشاورزی مناسب نیست ، بنابراین فعالیت های اصلی ساکنان آن ماهیگیری و غواصی است.

دکمه بازگشت به بالا