جامعه و خانواده

هیچ کمبودی در تامین کالا‌های شب عید نداریم

هیچ کمبودی در تامین کالا‌های شب عید نداریم

به گزارش شفاف ، حشمت الله اصغری معاون استاندار تهران در مصاحبه ای گفت: نگرانی اصلی ما برای شب عید تأمین میوه است که قبلاً برای آن اقدامات انجام شده و 3000 تن پرتقال خریداری شده است که در 24 مارس توزیع خواهد شد. “

وی ادامه داد: ما در مورد میوه ها نگرانی داریم ، زیرا مشکلاتی که وجود دارد محدود به صادرات میوه نیست و اکنون قیمت برخی از میوه ها به ویژه پرتقال در حال افزایش است و ما بارها هشدار داده ایم ، مردم عزیز بازار کشور را تنظیم کنند “” و وزارت جهاد هنوز صادرات را محدود نکرده است ، یا باید صادرات را محدود کرد یا تعرفه ها و تعرفه ها را برای صادرات تعیین کرد.

عسگری با اشاره به قیمت مرغ گفت: ما از نظر قیمت مرغ مشکلاتی داریم و باز هم در آذرماه اقداماتی انجام داده ایم ، در حال حاضر روزانه 500 تن مرغ وارد می کنیم ، حدود 100 تن مرغ منجمد وارد بازار می شود هر روز بستگی دارد

معاون استاندار تهران در ادامه با هماهنگی اقتصاد گفت: متاسفانه شرکت های بسته بندی مرغ و تخم مرغ بسته بندی شده را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند که این محدود به ما بود. این شرکت ها مرغ و تخم مرغ را با قیمت پایین تری خریداری می کنند اما آنها را با قیمت و چند برابر بالاتر می فروشند. با نظارت بیشتر ، تهیه مرغ به این شرکت ها از چند روز قبل ادامه دارد و شرط موجود بودن مرغ های مجاز برای فروش است.

وی اظهار داشت: قیمت تخم مرغ بسته بندی با قیمت مصوب دولت فاصله زیادی دارد ، دلیل این گرانی خرید تخم مرغ با قیمت بالا است و این نیز تخلف محسوب می شود ، زیرا اگر همه شرکت های بسته بندی خرید نکنند ، قیمت بالاتر از قیمت مصوب خواهد بود. “تمام تخم مرغ هایی که در بازار عرضه می شوند باید دارای برچسب قیمت باشند. این از دیروز آغاز شد و تیم های نظارتی قیمت هر تخم مرغ را کنترل می کنند و تخلفات محدود می شود.

عسکری با بیان اینکه امسال نمایشگاهی برای فروش آجیل نخواهیم داشت ، افزود: امسال به دلیل کرونا فروش آجیل از طریق نمایشگاه ها انجام نمی شود و بیشتر از طریق فروش آنلاین انجام می شود. برای اینکه شاهد افزایش قیمت آجیل نباشیم ، به زودی نظارت را تشدید خواهیم کرد و از اوایل ماه مارس آغاز می شود.

وی گفت: خوشبختانه موجودی هیچ کالایی کم نداریم و کلیه محصولات در صورت نیاز در انبارها ذخیره می شوند و به راحتی در دسترس عموم قرار می گیرند.

بیانیه فرعی هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: موز میوه ای است که گروه کالایی را تغییر می دهد و ارز در این میوه لحاظ نمی شود. اخیراً گفته می شود که موز برای کاهش قیمت این میوه ها در ازای صادرات سیب و مانند آن وارد می شود اما این مصوبه هنوز ابلاغ نشده است و به نظر من این موضوع مثمر ثمر نخواهد بود. این میوه همراه با سکه عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: این میوه یک محصول اساسی نیست اما با گذشت سالها این میوه لوکس شده است و آنها می خواهند آن را خریداری کنند ، این گروه محصولات میوه باید دوباره تغییر کند تا سکه مالک آن شود.

دکمه بازگشت به بالا